TV HD w polskiej TK Multimedia

boogie15

New member
Witam,
chciałbym podsumować i potwierdzić to czego się dowiedziałem czytając ten temat.

Kupując DTV w MM nadal mam telewizję analogową pakiet KOMFORT. (super-będzie TVP Sport).
Obecnie jedyna możliwość nagrywania programów to zewnętrzna nagrywarka, którą trzeba podpiąć np. pod SCART albo YPbPr , czyli żeby nagrać jakiś program muszę przełączyć dekoder na ten port (zakładam, że Dekoder do TV podłączony jest przez HDMI). Można też nagrywać poprzez kabel analogowy... no właśnie, raczej nie ma znaczenia czy nagrywam z cyfrówki czy z analogu jeżeli i tak mam zamiar skompresować do divx i nagrać na płytę?
Jeżeli jesteśmy już przy nagrywaniu, polecacie jakąś konkretną nagrywarkę pod MM? Osobiście jestem zwolennikiem firmy SAMSUNG, ale chętnie otworzę się na inne propozycje :D
pozdrawiam.
 

supczinskib

New member
Niecaly rok temu podpisalem umowe z Multimedia Polska na telewizje cyfrowa dostalem jakis pakiet, wybralem wersje promocyjna, przez co wyszlo taniej. Wada bylo to, ze zostalem zwiazany z Multimedia Polska na rok. Konczy sie teraz ten okres i zadzwonilem do nich i sie pytam co mi proponuja, poniewaz nie zamierzam wiecej placic. Zaproponowali mi 5% rabatu od ceny poza promocja, czyli wiecej niz place obecnie.

Reasumujac, okres promocji, ktory byl dla mnie wiazacy sie konczy i moge rozwiazac umowe, a oni mi mowia, ze teraz mam im placic wiecej niz do tej pory. Wyglada to tak, ze w ich wyobrazeniu przez ten okres promocyjny tak sie od nich uzaleznilem, ze musze teraz trwac. Chciaz w moim budynku sa dwie sieci kablowe i wiadomo platformy selelitarne do wyboru.

To tak jakbym wzial od operatora komorke, za 1 PLN zwiazal sie umowa na dwa lata, a operator po tych dwoch latach powiedzial mi: "Teraz jestes wolnym czlowiekiem, wiec w nagrode, abys pozostal razem z nami od dzisiaj bedziesz placic wyzszy abonamen i drozej za rozmowy.

Czy ja jestem jakis ograniczony umyslowo, czy oni maja nierowno pod sufitem. Czy ktos moze mi to wyjasnic ?
.
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
radze ci znaleźć przedstawiciela handlowego w twojej okolicy oni dają wszystkie promocje dosłownie każdemu nie polecam pań z biura
 

supczinskib

New member
k0val napisał:
radze ci znaleźć przedstawiciela handlowego w twojej okolicy oni dają wszystkie promocje dosłownie każdemu nie polecam pań z biura
Zadzwonilem do przedstawiciela, powiedzial, ze mam isc do biura, bo on nie moze mi nic zaproponowac, dopiero pozniej zadzwonilem na infolinie :)
 

masloww

New member
Bez reklam
Od jakiegoś czasu mam takie wrażenie że właścicielom MM nie zależy na zadowoleniu klientów, rozwoju sieci itp. (ostatnio nawet żadnych przejęć mniejszych operatorów nie było) tylko na maksymalizacji zysków i sprzedaży reszty swoich udziałów (zostało im się około 56%).

Już na starcie na GPW właściciele zarobili swoje:

"11. Wartość przeprowadzanej Oferty Globalnej– 803.852.736 PLN brutto (przed uwzględnieniem kosztów przeprowadzenia Oferty Globalnej), w tym:
a. 554.400.000 PLN wartość oferty sprzedaży istniejących akcji serii A, C,i D
b. 249.452.736 PLN wartość subskrypcji nowo emitowanych akcji serii F
12. Łączna wartość kosztów, które zaliczono do kosztów emisji – 28.629.821 PLN"

od ponad roku spółka skupuje własne akcje (wcześniej w celu umorzenia a teraz w celu wydania ich pracownikom) aby podtrzymać kurs akcji na GPW

Właścicielem MM poprzez spółki zależne jest fundusz Emerging Ventures Limited (EVL) z siedzibą w St.Peter Port. Guernsey - wyspa na kanale La Manche - "raj podatkowy"
 

aneks

New member
Proponuje złożyć wypowiedzenie umowy. Nagle pani w biurze zapyta czy może zapisać numer do kontaktu. Potem zadzwoni pani z działu utrzymania klienta i da 5% jak sie nie zgodzisz po chwili 10%. Jak sie nie zgodzisz powie, że to max i się skonsultuje z szefem. Dzień później było 15% i prezent. Dalej nie czekałem i sie zgodziłem.:) Było to przy analogu, ale z DTV może być podobnie.
 
N

neox

Guest
aneks napisał:
Proponuje złożyć wypowiedzenie umowy. Nagle pani w biurze zapyta czy może zapisać numer do kontaktu. Potem zadzwoni pani z działu utrzymania klienta i da 5% jak sie nie zgodzisz po chwili 10%. Jak sie nie zgodzisz powie, że to max i się skonsultuje z szefem. Dzień później było 15% i prezent. Dalej nie czekałem i sie zgodziłem.:) Było to przy analogu, ale z DTV może być podobnie.
To zalezy... moze byc tez tak ze.... "rozumiem, w takim razie rezygnuje Pan tak?":cool:
 

supczinskib

New member
neox napisał:
To zalezy... moze byc tez tak ze.... "rozumiem, w takim razie rezygnuje Pan tak?":cool:
Tak, rezygnuje. Nie bede sie pchal tam gdzie mnie nie chca i na zachete, abym zostal podnosza cene o 30% za telewizje analogowa. Tlumaczac pokretnie, ze przez ten rok placilem 30% mniej niz powinienem, poniewaz zwiazalem sie promocja/umowa.

Nawet uzyskujac rabat 15% placilbym nadal 15% wiecej niz obecnie. Ja juz sie nie dziwie, ze Cyfrowy Polsat w ostatnim roku zdobyl wiecej klintow niz Multimedia Polska ma wszystkich razem.

U operatorow komorkowych dla starych klientow sa znizki, a w Multimedia Polska zwyzki :D
 
Ostatnia edycja:
N

neox

Guest
supczinskib napisał:
Tak, rezygnuje. Nie bede sie pchal tam gdzie mnie nie chca i na zachete, abym zostal podnosza cene o 30% za telewizje analogowa. Tlumaczac pokretnie, ze przez ten rok placilem 30% mniej niz powinienem, poniewaz zwiazalem sie promocja/umowa.

Nawet uzyskujac rabat 15% placilbym nadal 15% wiecej niz obecnie. Ja juz sie nie dziwie, ze Cyfrowy Polsat w ostatnim roku zdobyl wiecej klintow niz Multimedia Polska ma wszystkich razem.

U operatorow komorkowych dla starych klientow sa znizki, a w Multimedia Polska zwyzki :D

No coz, w takim razie jesli tak sie skonczy to zyczymy "dobrego odbioru" i "lepszej oferty programowej" u innego operatora. Daj znac z kim sie zwiazales.
 

dro

New member
pytanie

witam. czy nagrywarka SONY nagram programy DTV Multimedi i jak to podlaczyc? obecnie tv polaczony z dekoderem przez wyjscie HDMI -DVI(w TV), czy bede mial mozliwosc nagrania w HD czy tylko SD?

SONY RDR-HX680 -nagrywarka DVD z dyskiem twardym

Wejścia
Kompozytowy sygnał wideo 1 x przednie
S-Video 1 x przednie
Wejście audio (L/P) 1 x przednie
Wejście i.LINK (DV) 1 x przednie

Wyjścia
Kompozytowe wideo (CVBS) 1 x tylne
S-Video 1 x tylne
Wyjście audio (L/P) 1 x tylne
Cyfrowe wyjście audio (koncentryczne) 1 x tylne
Komponentowe wyjście wideo 1 x tylne
HDMI™ (zCEC) 1 x tylne

Wejścia / wyjścia
LINE1 SCART WEJŚCIE / WYJŚCIE (wejście dekodera)
LINE3 SCART WYJŚCIE (wyjście TV / SmartLink)
Wejście nagrywania RGB (LINE1 SCART)
USB TYP A (2.0)
USB TYP B (2.0) – zgodność z PictBridge
 
N

neox

Guest
Jedna zasadnicza sprawa, sygnal HD z dekodera wychodzi tylko i wylacznie z wyjscia HDMI lub component - jesli nagrywarka nie ma WEJSCIA HDMI (z HDCP) lub WEJSCIA COMPONENT to nie nagrasz nic w HD.
Podlaczasz kabel euro do wyjscia SCART z tyl dekodera (kabel HDMI pozostaje tak jak byl) a nastepnie do WEJSCIA SCART z tyl nagrywarki. Na czas nagrywania musisz w dekoderze ustawic tryb RGB (wyzsza rozdzielczosc nie ma szans wyjsc z dekodera przez wyjscie scart) a w nagrywarce ustawic to gniazdo, ktore odpowiada za wejscie do ktorego podlaczyles kabel z nagrywarki - zazwyczaj AV1/2/3.
 
N

neox

Guest
W niektorych miastach rozpoczely sie juz montaze dekoderow z wbudowanym do srodka modemem.​
 

dro

New member
neox-

w takim razie po co w tej nagrywarce wyjscie HDMI jak nie ma wejscia obslugujacego HD ?

i 2 pytanko:

rozumiem ze obecne polaczenie z TV zostawiam tylko dodatkowo podlaczam kablem euro nagrywarke i nagrywajac cos tam moge ogladac tv bez przeszod jaki chce kanal?
 
N

neox

Guest
dro napisał:
neox-

w takim razie po co w tej nagrywarce wyjscie HDMI jak nie ma wejscia obslugujacego HD ?

i 2 pytanko:

rozumiem ze obecne polaczenie z TV zostawiam tylko dodatkowo podlaczam kablem euro nagrywarke i nagrywajac cos tam moge ogladac tv bez przeszod jaki chce kanal?

Wyjscie HDMI masz po to zebys mogl podlaczyc ja do TV LCD/PLAZMY, zapewne obraz SD bedzie przeskalowany do HD, filmy na DVD tez duzo ladniej wygladaja w 720p czy tam 1080p.

Mozesz ogladac jaki chcesz kanal ale tylko na TV analogowej, w dekoderze nie mozesz zmienic programu, ktory aktualnie nagrywasz - tz. mozesz no ale skoro chcesz nagrac film na TVN, to ten kanal musi byc caly czas ustawiony w dekoderze - to chyba logiczne. Podczas nagrywania musisz miec ustawiony tryb RGB, jesli zostawisz 720 czy tam 1080 nagrywarka dostanie tylko fonie, obrazu nie bedzie.
 

Lecho25

New member
HD w Multimedii

Witam wszytskich,

mam tunerek w multimedi z pakietem basic ok 30 programow.

Ogolnie jak za 19zl ok, ale porównując do N lub czego innego to polecam jednak to drugie.
 

Lecho25

New member
Multimedia

piooter napisał:
cześć! czytam i czytam, w związku z tym, że tych stron jest tyle, ciężko mi znaleźć odpowiedź na pytania... bardzo bym prosił kogoś o informację...
czy kupując dtv, na telewizorze będę miał programy cyfrowe (te 30 czy ileś tam) i resztę w analogu? czyli razem będę miał ok 70 kanałów (cyfrowe+analogowe) ?

i drugie pytanie, cyfrowa jakość tzn jaka rozdzielczość? HD ma 1080i a ta reszta jaką, bo to chyba nie jest te 720/xx ? (PAL)

po trzecie, jaki polecacie kabel hdmi? z tego co wyczytałem to oni podłączają przez euro, więc wypadałoby się zaopatrzyć w coś lepszego. Czy ten Da-Vinci jest wystarczający? (chwalony był na niektórych stronach tego tematu)

z góry dziękuję za pomoc laikowi :)
pozdrawiam!

30 programó bedziesz mial w jakości cyfrowej w tym jeden NG HD, a reszta w poprzez zwykla antene - czyli to co masz w pakiecie komfort.
 

semezy

New member
Nowy soft dla dekoderów

Witam !
I jak jest już u kogoś nowy soft w dekoderach ???
Bo u mnie (Szczecin) wszystko na razie po staremu, a miało być od 1 lutego po nowemu.
 

Hallmann_AG

New member
U mnie (Gdynia) juz po zmianie. Ale oczywiscie musieli spierdzielic kolejnosc programow( nie pokrywaja sie z ulotka doręczoną w rachunku)
 

bourbon

New member
Bez reklam
Czy ktoś ma rozeznanie do czego ma służyć otwieranie klapki na przednim panelu dekodera ?
337bb9ea0bab26ac.jpg
 
Do góry