TV HD w polskiej TK Multimedia

klemens007

New member
Witam . Właśnie niedawno okablowali mój blok MM. Czy warto się przenieść na ich sygnał , jaka jest jakość? Mam w mieszkaniu kablówkę aster ale nie HD i cyfrę HD. Cyfry mam już serdecznie dość po po ich ostatnich zmianach transponderów nie mam pakietu HBO i jeszcze innych kanałów a cały czas płacę 150 zyla za m-ce:x . Multimedia jest już na światłowodach , więc liczę na lepszy sygnał niż C+ a pakiet który by mnie interesował wyjdzie mnie coś około 120 pln z netem 2Mb/s. Proszę o podpowiedź czy warto sie przesiąść na multimedie:(
 

Wieslav

New member
Jeśli Cię nie interesuje założenie własnego talerza ( o czym sam intensywnie myślę ) to wybór MM jest o tyle dobry jeśli weźmiesz moje wyżej napisane uwagi!?
;-)
Może w Warszawie jest większa konkurencja niż w Łodzi i nie doświadczysz tego co ja, że MM bardzo "strzyże" z gotówki "starych" , "zasiedziałych" klientów.
Wcześniej też miałem cyfrówe programy przez talerz jak: Cyfrę+ i jeszcze jedną której już nie ma, ale też byłem rozczarowany podejściem do starych klientów.
:cool:
 

klemens007

New member
Dwa lata będę miał na pewno tę sama cenę bo na tyle jest umowa i jest to w niej zagwarantowane. Jeśli chodzi o konkurencje to jest takowa a MM kasuje ich cenowo w przedbiegach;). Także temat kasy pomińmy. Prosiłbym Ciebie abyś napisał kilka słów o jakości sygnału tego cyfrowego jak i HD. Jak wypada w stosunku do satelitarnych platform. Jak pisałem wcześniej nie mam wszystkich kanałów na C+ bo antena jest zbyt nisko(5 piętro:confused: ) a prosić sąsiadów i administracje o pozwolenie założenie talerza na dachu po prostu mi się nie uśmiecha.
 

Wieslav

New member
Jakość sygnału cyfrowego i HD jest OK!
Miałem wcześniej Cyfra+ oraz tę która była przed nimi i odbierałem razem. Jakość sygnału była chyba nieco lepsza i nie było takich częstych awarii sygnału - a wkurzyło mnie ciągłe podnoszenie cen za swoje usługi. W starym domu gdzie pozostała córka jest talerz oraz tuner cyfrowy do odbioru nie kodowanych programów - sygnał tych programów jest porównywalny do MM z programami Polskimi.
Jakość niektórych zagranicznych jest znacznie lepsza od sygnału cyfrowego MM, ale to jest moje subiektywne wrażenie.
Natomiast czasami MM ma awarie do których oficjalnie nigdy jak dotej pory się nie przyznawała!
Natomiast jeśli prześledzisz cały ten temat o przeczytasz co czasami drażni odbiorców MM.
Problemem jest również to że jest zbyt mała konkurencja, a ja się pocieszam tym że jak nastąpi likwidacja sygnału analogowego, który ma zastąpić sygnał cyfrowy to takie postępowania jakie robią nadawcy sygnałów cyfrowych ulegną zmianie?!
:lol:
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mm

To może jeśli pozwolicie i ja wtrącę swoje trzy grosze.
Zgadzam się w 100% z tym, że Multimedia / zresztą jak i większość firm / jak to było napisane "strzyże z kasy" starych abonentów. Ja w tej chwili sporo płacę razem z Internetem 170zł. Wszystkie umowy są w tzw. "promocji" i trzeba na to uważać, żeby nie przegapić terminów bo wtedy ceny ostro idą w górę.
Nie ma w moim mieście konkurencji, mam problem z zamontowaniem talerza, dlatego jestem "skazany" na ofertę MM.

Teraz coś o sygnale
Analogowy taki sobie / TV jak w podpisie /
z DTV zdecydowanie lepiej,
dobre kanały odbiór OK, programy typu Tele5, Polonia1 to już gorzej - ale i tak ich nie oglądam.
Kanały HD super, Euro 2008 na Polsacie Sport HD.... to się oglądało!!!
Co do Canal+ Film HD, niestety zdarzają się zakłócenia, nie za często, ale jednak.
Generalnie kilka razy zdarzyła się taka ogólna awaria i brak było w ogóle kanałów cyfrowych.

Podsumowując nie jest tak źle, ale zawsze może być lepiej.
Jakby co to jeśli będę w stanie to odpowiem na wszelkie pytania.

Pozdrawiam.
 

pepe1

New member
klemens007 napisał:
Witam . Właśnie niedawno okablowali mój blok MM. Czy warto się przenieść na ich sygnał , jaka jest jakość? Mam w mieszkaniu kablówkę aster ale nie HD i cyfrę HD. Cyfry mam już serdecznie dość po po ich ostatnich zmianach transponderów nie mam pakietu HBO i jeszcze innych kanałów a cały czas płacę 150 zyla za m-ce:x . Multimedia jest już na światłowodach , więc liczę na lepszy sygnał niż C+ a pakiet który by mnie interesował wyjdzie mnie coś około 120 pln z netem 2Mb/s. Proszę o podpowiedź czy warto sie przesiąść na multimedie:(



Niestety w pakiecie podstawowym DTV masz tylko jeden kanal HD. Ja mam jeszcze canal+ hd. Z filmboxa zrezygnowalem. Ale na tych kanalach co mam czesto zacina sie obraz. Przewaznie co pare minut. Takze ciezko czasami cos ogladac. Niekiedy jest w miare dobrze (rzadkie przyciecia)Takze czeste jest brak synchronizacji dzwieku i obrazu na kilku kanalach. Jest to problem wiekszosci uzytkownikow MM. Zobacz wczesniejsz posty. Pisano o tym duzo.
 

k0val

New member
mam takie pytanko

posiadam telewizje kablową z multimedi i od niedawna dekoder z telewizją cyfrową.Dekoder podpięty do tv jest przez kabel hdmi.
W telewizorze mam do wyboru zakładkę kanały analogowe i cyfrowe.W zakładce analogowe wszystkie kanały są ale żeby oglądać kanały cyfrowe to musze wybierać kabel hdmi 1 bo w tv nic nie jest zapisane w zakładce do tego przeznaczonej przez co muszę bawić sie pilotami od dekodera i telewizora.Gdy włanczam wyszukiwanie w telewizorze kanałów cyfrowych nic mi nie znajduje.(próbowałem wszystkich opcji wyszukiwania)

Czy ktoś wie jak zrobić żeby miec kanały w zakładce cyrowej w tv a nie przełączać na kabel hdmi? (mozna wogle coś takiego zrobić?)

będę bardzo wdzięczny za pomoc
 

piotdz

New member
Prawdopodobnie masz dekoder DVB w telewizorze, stąd zakładka z cyfrowymi kanałami. MM nie pozawala na stosowanie własnych dekoderów, więc nie masz w tej chwili możliwości aby pominąć boxa z MM i oglądać ich kanały cyfrowe bezpośrednio na telewizorze, musisz oglądać je poprzez boxa i HDMI (najlepiej) lub inne wejście w TV. Może jak w przyszłości w PL zacznie się nadawanie cyfrowe w eterze ;) i ustalony standard będzie grał z twoim TV to coś się tam pokaże :)

pozdrawiam,
Piotr
 

k0val

New member
domyślałem się tego dzięki za utwierdzenie

mam kolejne pytanie

kanał hd (ten jedyny w podstawowym pakiecie) super ale w cyfrowym za bardzo nie dostrzegam różnic miedzy analogiem.(tylko w cyfrowym kolory jaśniejsze troszkę ale nie wiem czy to plus czy minus :D )
A więc coś mam nie tak ustawione (dekoder ?-mam na 1080 p tv? a może kable-mam porządny markowy hdmi za 70zł)? A więc wy też macie takie odczucia?Proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam
 

piotdz

New member
k0val napisał:
domyślałem się tego dzięki za utwierdzenie

mam kolejne pytanie

kanał hd (ten jedyny w podstawowym pakiecie) super ale w cyfrowym za bardzo nie dostrzegam różnic miedzy analogiem.(tylko w cyfrowym kolory jaśniejsze troszkę ale nie wiem czy to plus czy minus :D )
A więc coś mam nie tak ustawione (dekoder ?-mam na 1080 p tv? a może kable-mam porządny markowy hdmi za 70zł)? A więc wy też macie takie odczucia?Proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam

Sporo zależy od TV. Na mojej plaźmie lepiej wygląda analog, szczególnie nowe produkcje TVN, gdzie na DTV widać czasem pixelki. Właściciele LCD na ogół wolą analog przez DTV.

pozdrawiam,
Piotr
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
piotdz, nie bardzo rozumiem Twoje stwierdzenie, że właściciele LCD wolą analog z DTV. No bo albo sygnał analogowy, albo z DTV...czyli cyfrowy.

kOval, u mnie akurat widać różnice w jakości na korzyść sygnału cyfrowego, ale przypuszczam, że może to też zależeć od jakości sygnału analogowego w rożnych miastach. I różnicę tą było widać na 32 calowym Philipsie jak i 42 calowej Plazmie Panasonic.

Co do widocznych niekiedy pikseli to też czasami u mnie są, ale przypuszczam, że to wina kompresji....

Najgorzej to denerwują zacięcia obrazu na Canal+ HD.
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
aha thx za odpowiedź

zauważyłem że na cyfrowym kanale jak leci mecz to za zawodnikami jak biegną nie ma smugi w kolorze ich stroju.Co mnie bardzo cieszy.Zacząłem dokładniej porównywać kanały analogowe i cyfrowe i zaczynam dostrzegać duży + dla cyfrowego sygnału.

Jak sądzicie warto barć polsat sport hd ? Jakie są ceny kanału może ktoś wie?

pozdrawiam
 

wskalski

New member
potwierdzam że sygnał DTV lepszy niż analog.... z tym że zaskakuje mnie ostatnio niesamowicie dobra jakość TVN na analogu, tu muszę powiedzieć że nie widzę różnicy (LG 37LC51)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
ustawienia

kOval za Polsat sport HD płacę 7zł. Czy warto.... cóż jakoś jest bardzo dobra i cieszy oko co do zawartości programowej to ostatnio się trochę poprawiło, bo było dużo powtórek.

Co ustawień to TV mam na auto, a w dekoderze rozciągnięcie.
 

k0val

New member
ja mam ustawione w dekoderze na 4:3 i o dziwo obraz jest panoramiczny ale jak ustawie 16:9 obraz jest kwadratowy nie używam opcji rozciągnięcia tylko normalnie.

oglądałem ostanio film z VOD z zakładki tych darmowych pod tytułem "Folwark Zwierzęcy" na podstawie książki Orwella i na prawdę polecam.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
ustawienia

No muszę zobaczyć jak to wygląda. Ja tak kiedyś ustawiłem i wydaje mi się, że jest OK". TV wykrywa obraz panoramiczny jako szeroki, a to pseudo 16:9 z czarnymi pasami dopasowuje i wypełnia cały ekran likwidując te pasy.
 

kowal131

New member
Wczoraj zamówiłem sobie C+ HD, zwykly C+ mam juz ponad pół roku. Instalacja miała potrwąć do ok. tygodnia czasu. Dziś otrzymałem telefon z MM, że niestety nie jest technicznie możliwe podłączenie u mnie C+ HD, na moje pytanie czemu moge odbierać inne programy HD ( Polsat Sport HD, NATIONAL G. HD, TVP HD), a C+ HD nie mogę pani oczywiście nie potrafiła odpowiedzieć. Może ktoś z was może mi to wytłumaczyć? Czy ktoś mieszkający w Łodzi na Bałutach ma może C+ HD? Wydaje mi się, że coś ściemniają. W czwartek jak będe miał czas to zadzwonię do nich i nie ustąpie aż mi ktoś nie wytłumaczy niemożliwości podłaczenia u mnie C+ HD.
 
Do góry