TV HD w polskiej TK Multimedia

pepe1

New member
cinek68 napisał:
A jak z tym rwaniem obrazu na C+ HD? Często się to zdarza i czy jest bardzo uciążliwe?


Zalezy od dnia, ale praktycznie to co kilka minut sie zacina na kilka sekund. Najgorsze jak jest to w czasie meczu jak jest jakas ciekawa akcja i jej nie zobaczysz. Ja mam C+hd juz kilka miesiecy i ciagle jest to samo. U mnie sprawdzali i jest wszystko ok. Jest to problem chyba u wszystkich odbiorcow tych kanalow z MM. Chyba nie moga sobie z tym poradzic. To samo bylo jak podlaczyli tvp sport hd na olimpiade i jest tez na filmbox hd.
 

xsysiu

New member
Witam, wszystkich jest to mój pierwszy post na tym forum. Powiedzcie mia jaka jest różnica pomiędzy jakością dtv MM a Vectry. Będę właśnie kupował tv lcd prawdopodobnie tylko hd ready (tylko na taki mnie stać) W sumie oferta programowa pakietu mini Basic + jakiś pakiet za 20 zeta by mi pasował programowo, teraz kożystam tylko ze zwyklej anteny. W mieszkaniu mam instalację od Vectry ale żeby płacić 67 chyba zł za kanały których i tak połowy bym nie oglądał to się mija z celem. W mini basicu (a zależy mi właśnie na programach dla dzieci dla córki) jest kilka dziecięcych. a to w sumie 5zł/miesięcznie. Co sądzicie o jakości MM do Vectry? A instalacja kosztuje w MM 19 zł czy 399?
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
xsysiu
nie wiem czy znajdziesz kogoś kto ma podłączone dwie kablówki naraz aby je móc porównywać;
chcę tylko ci przypomnieć, że aby kupić pakiet cyfrowy mini basic musisz wykupić najpierw pakiet analogowy komfort za 54zł (cena bez promocji);
instalacja za 19zł obowiązuje przy podpisaniu umów promocyjnych
 

k0val

New member
masloww napisał:
xsysiu
nie wiem czy znajdziesz kogoś kto ma podłączone dwie kablówki naraz aby je móc porównywać;
chcę tylko ci przypomnieć, że aby kupić pakiet cyfrowy mini basic musisz wykupić najpierw pakiet analogowy komfort za 54zł (cena bez promocji);
instalacja za 19zł obowiązuje przy podpisaniu umów promocyjnych
to co musze też używać analogowego sygnału jak chce po prostu mieć cyfrowy obraz o_O po co mi analogowy jak ja biorę do tv full hd coś co ma ładnie wyglądać posrana firma -.- czy tylko trzeba było używać kiedyś komfortu w analogu by wziąśc dekoder?Ja sobie nie wyobrażam tego żeby płacić za analogową 54zł plus do tego cyfrowa 50 zł?Ja chce tylko 50 zł za cyforwą można tak? Jeśli nie to ja wyśmiewam multimendy i biore n. :roll:
 

masloww

New member
Bez reklam
k0val
niestety MM jest taką posraną firmą że nie możesz sobie wybrać tylko tv cyfrowej, musisz bulić również za analog
http://www.multimedia.pl/5c9dc89158ece2c8e5244f26c7b33344
tekst na samym dole małą czcionką;
jeśli masz możliwość zamontowania patelni to nie masz co sie nawet zastanawiać, my w wiekszości nie mamy takiej możliwości, dlatego jesteśmy skazani na MM

cinek68
monterowi nie płaci się ani złotówki, wszystko doliczane jest do rachunku
 
Ostatnia edycja:

ptr3009

New member
k0val napisał:
a czy jakość z hdmi jest o wiele lepsza? i jaki polecacie do tego dekodera bo chyba za 100zł kabel sie nie opłaca?
Jak wymieniłem kabel na hdmi jakość było dużo lepsza. Nawet na kanałach sd, a hd pięknie. Mój kabel kupiłem 1m za 23zł typu "no-name" i jest dobrze. Może jakbym kupił jakiś super kabel za 150zł obraz byłby lepszy, ale nie wiem, bo nie mam porównania.
 

Debuger

New member
Kable HDMI za 200 czy 300 zł. to przesada. Gros tej ceny to tak naprawdę ładny blister, kolorowe nylonowe ekrany przewodów i pozłacane styki które to rzekomo bezstratnie przekazują sygnał na złącze..... ot, czysty marketing.

Wybierając HDMI porównywałem jakiś zwykły kabel OEM, Alphard'a i wyższej klasy Profigold'a PGV. Między OEM a resztą była widoczna różnica chociażby w wyświetlanej palecie barw. Miedzy Alphardem a Profigoldem różnicy nie widziałem, wiec postanowiłem nie przepłacać i wybrałem Alpharda.

Reasumując - wystarczy solidnie wykonany kabel za max. 100zł.
 

pepe1

New member
k0val napisał:
to co musze też używać analogowego sygnału jak chce po prostu mieć cyfrowy obraz o_O po co mi analogowy jak ja biorę do tv full hd coś co ma ładnie wyglądać posrana firma -.- czy tylko trzeba było używać kiedyś komfortu w analogu by wziąśc dekoder?Ja sobie nie wyobrażam tego żeby płacić za analogową 54zł plus do tego cyfrowa 50 zł?Ja chce tylko 50 zł za cyforwą można tak? Jeśli nie to ja wyśmiewam multimendy i biore n. :roll:


Niestety MM prowadzi taką idiotyczną politykę. Najgorsze jest to ze nie widać zadnej poprawy w ofercie basic dtv. Wchodzą tylko płatne programy. A po co nam dodatkowa analogowa telewizja. Wszystkie kanaly powinny byc wysyłane cyfrowo. Tak mają niektórzy operatorzy. Ale kto nie chce miec talerza za oknem nie ma wyboru. U mnie dostępna jest tylko MM.
 

xsysiu

New member
masloww napisał:
xsysiu
nie wiem czy znajdziesz kogoś kto ma podłączone dwie kablówki naraz aby je móc porównywać;
chcę tylko ci przypomnieć, że aby kupić pakiet cyfrowy mini basic musisz wykupić najpierw pakiet analogowy komfort za 54zł (cena bez promocji);
instalacja za 19zł obowiązuje przy podpisaniu umów promocyjnych

hm to mi zabiłeś ćwieka, a już chciałem dzwonić do MM, w vectrze jest za bodajże 68 zeta całość w dtv a analog jako gratis kurcze chyba sie za talerzem rozejrzę.
 

k0val

New member
ja właśnie rozglądam sie za cennikiem N tylko najpierw musze rozwiązać umowę z multimędami bo mam od nich analogową ale może być ciężko bo w pakiecie mam telefon i net :(
 

piotdz

New member
PS HD rozwiązanie umowy telefonicznej

Witam,
Jakby ktoś był zainteresowany, można rozwiązać umowę PS HD promocyjną przez telefon, mi się to udało. Jeśli konsultant przy telefonicznej aktywacji nie mówił wam że rozwiązanie umowy tylko w BOKu, muszą rozwiązać umowę telefonicznie. Jak nie będą chcieli, żądajcie rozmowy z kierownikiem i złóżcie reklamacje. Takie praktyki można też zgłosić do UOKiK.

pozdrawiam,

Piotr
 

piotdz

New member
xsysiu napisał:
Witam, wszystkich jest to mój pierwszy post na tym forum. Powiedzcie mia jaka jest różnica pomiędzy jakością dtv MM a Vectry. Będę właśnie kupował tv lcd prawdopodobnie tylko hd ready (tylko na taki mnie stać)

Przemyśl jeszcze czy nie kupić plazmy, seria PV80 panasonic-a jest w dobrej cenie a i jakość jest naprawde dobra. Szczególnie jeśli chcesz oglądać na TV również SD i nie masz w planach używania TV głównie jako monitora do kompa czy konsol :)

pozdr,
Piotr
 

xsysiu

New member
piotdz napisał:
Przemyśl jeszcze czy nie kupić plazmy, seria PV80 panasonic-a jest w dobrej cenie a i jakość jest naprawde dobra. Szczególnie jeśli chcesz oglądać na TV również SD i nie masz w planach używania TV głównie jako monitora do kompa czy konsol :)

pozdr,
Piotr

w tym sek ze cierpie na chroniczny brak miejsca w mieszkanku, 26m2 z 2 pokoikami, kuchnia i lazienka :-D , Tv ma sluzyc rowniez jako monitor dla xboxa 1 ktory bedzie chodzil pod linuxem (lubie tak wydziwiac) zreszta to nie ten temat na wybor tv,zaloze nowy temat albo sie do kogos podepne. Pozdr,
sorki za brak ogonkow ale na ppc nie dam rady inaczej
 

corass

New member
jestem w trakcie zmiany lokum a wiec trzeba wybrać dostawcę kablówki. Padło na UPC - tv+net 6mbit, cena należała do rozsądnych. Zadzwoniłem i dowiedziałem się, że nie sięgają (w dzisiejszych czasach gdy walka o klienta tak ważna nie ma ich na 4 letnim osiedlu?). Pozostaje MM... zaczynam czytać ten wątek i moja mina zaczęła wyglądać tak:(. Nie dość, że muszę mieć pakiet analogowy konfort za 52,50 zł do tego muszę dołożyć 14zł za pakiet Basic. Fakt aktualnie jest promocja 'w pakiecie taniej', gdzie Basic + net6mbit=122zł przez pół roku.. ale po upływie tego czasu... nigdzie nie jest napisane, trochę bałagan mają z tymi promocjami wg mnie... Neta musze mie w miare szybkiego, moze uda mi sie zalatwic cos od innego operatora, wiec zastanawiam sie nad talerzem... co polecacie?
 

k0val

New member
corass napisał:
jestem w trakcie zmiany lokum a wiec trzeba wybrać dostawcę kablówki. Padło na UPC - tv+net 6mbit, cena należała do rozsądnych. Zadzwoniłem i dowiedziałem się, że nie sięgają (w dzisiejszych czasach gdy walka o klienta tak ważna nie ma ich na 4 letnim osiedlu?). Pozostaje MM... zaczynam czytać ten wątek i moja mina zaczęła wyglądać tak:(. Nie dość, że muszę mieć pakiet analogowy konfort za 52,50 zł do tego muszę dołożyć 14zł za pakiet Basic. Fakt aktualnie jest promocja 'w pakiecie taniej', gdzie Basic + net6mbit=122zł przez pół roku.. ale po upływie tego czasu... nigdzie nie jest napisane, trochę bałagan mają z tymi promocjami wg mnie... Neta musze mie w miare szybkiego, moze uda mi sie zalatwic cos od innego operatora, wiec zastanawiam sie nad talerzem... co polecacie?

wes od nich co najwyżej neta i telefon a tv omijaj dalekim łukiem jeśli zalezy ci na tv hd. Wes lepiej talerzyk od N i ciesz się najlepszym dostępnym obrazem w Polsce :D jeśli chodzi o ceney u N to wacale tak drogo nie jest.
 

corass

New member
właśnie zajrzałem na strone n i mówie WOW! za 38zł przez 6 miesięcy wszystkie pakiety?! O TAK! to dziś idę do salonu dowiedzieć się wszystkiego i zamawiam swoją eNkę :) teraz pozostaje szukać dostawcy neta - ktoś z Gdyni-grabówka się orientuje czy jakiś lan jest?:)
 

piotdz

New member
corass napisał:
właśnie zajrzałem na strone n i mówie WOW! za 38zł przez 6 miesięcy wszystkie pakiety?! O TAK! to dziś idę do salonu dowiedzieć się wszystkiego i zamawiam swoją eNkę :) teraz pozostaje szukać dostawcy neta - ktoś z Gdyni-grabówka się orientuje czy jakiś lan jest?:)

Na kilku osiedlach jest elterix (siecT2) i ma tam ethernet. Co do MM i inetu od nich to osobiście zrezygnowałem. Tragedia jeśli chodzi o awaryjność, jak padło w piątek, nie było szans aby do pon. naprawili. To było 2 lata temu, mooooooże się poprawili, jednak patrząc na DTV śmiem w to wątpić.

Proponuje jakiegoś DSLa, TPSA lub Netia czy inny OP w ramach BSA.
Netia dodatkowo ma chyba w tym rejonie możliwości na inet przez WiMAXa, jeśli widzisz duży komin EC :)

pozdr,
PIotr
 

corass

New member
potrzebuje szybkiego neta ale spojrzalem na oferte netii to jakas rewelacja nie jest. w tp trzeba bulic za utrzymanie lini, upc nie siega, wlasnie kupiel n wiec pozostaje chyba tylko mm:(
 
Do góry