TV HD w polskiej TK Multimedia

xolzok

New member
Bez reklam
Widzę, że neox jest dobrze zorientowany co do planów Multimedii. Ciekaw jestem dlaczego chcą zmusić klientów do posiadania dekodera.Co prawda zawsze to już bliżej do wykupienia jakiegoś dodatkowego pakietu i zwiększenia dochodów przez naszą kochaną firmę.

W VOD ukazała się nowa pozycja w menu - "Pakiety"

Na liście po aktualizacji softu nadal nie ma C+ HD.
 
N

neox

Guest
xolzok napisał:
Widzę, że neox jest dobrze zorientowany co do planów Multimedii. Ciekaw jestem dlaczego chcą zmusić klientów do posiadania dekodera.Co prawda zawsze to już bliżej do wykupienia jakiegoś dodatkowego pakietu i zwiększenia dochodów przez naszą kochaną firmę.
To z tym C+ to wydaje mi sie ze moze to byc odgornie narzucone przez C+ zeby wylaczyc sygnal analogowy, ktory w MM kodowany jest tym stary systemem, dla zorientowanych w temacie odkodowanie go na kompie to zaden problem;) Do tego dochodza jeszcze aktywacje tych kart dla dekoderow analogowych itd. chyba tez wygodniej a moze i taniej dla MM jest przejscie na C+ cyfrowy;) przy okazji tacy klienci beda miec dostep do VOD-a no i a noz cos tam raz na jakis czas wypozycza hehe:D i tak jak napisal xolzok moze skusza sie na jakis pakiecik dodatkowy - tymbardziej ze majac dekoder od dtv maja widoczna cala liste kanalow a dostepne beda miec tylko 3 z pakietu C+;) Wszystko przemyslane :) ciekawi mnie czy spelni sie to o czym pisalem...wejscie kanalu Eurospoert HD a moze i reszty do DTV? Jak myslicie? Tyle ze Euro HD chyba od maja rusza dopiero.
 

piotreksuchy

New member
chciałem się dowiedzieć czy w ofercie dtv w multimedi są dostępne programy ftp/satelitarne oprócz w.w. w ofercie multimedi, u kumpla ich niewidziałem, martwi mnie fakt że brakuje w niej polsatu sport hd, a za chwile zaczynają się me.

Dtv zakładają mi lada dzień wyszedłem na swoje bo i tak będe mniej płacił wiec wziąłem to jako dodatek ponieważ do tej pory płaciłem 55 zł + 60 zł za tv komfort z internetem 512 , a teraz 55 + 44 + 5/12 za tv komfort + internet 1 mb/s + dtv basic
 

xolzok

New member
Bez reklam
piotreksuchy napisał:
chciałem się dowiedzieć czy w ofercie dtv w multimedi są dostępne programy ftp/satelitarne oprócz w.w. w ofercie multimedi, u kumpla ich niewidziałem, martwi mnie fakt że brakuje w niej polsatu sport hd, a za chwile zaczynają się me.
Nie są dostępne. Tylko to co masz w wykazie.


EDIT:
W cenniku pojawił się Canal+ Sport HD i Canal+ Film HD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WuMike

New member
Bez reklam
Cholera, czemu nie wspominaja nic o C+Sport 2? Nie jestem w stanie w niedziele obejrzec meczu NBA (lub pilki noznej, w zaleznosci co nadaja aktualnie). Damn!
 

535

New member
Mam jeszcze pytania na tematy techniczne:

1. Czy ekipa montująca DTV przerabia tylko "stare" gniazdko TV/Radio?
2. Czy od dekodera do TV (zwykły, kineskopowy, tylko 2 x Euro i nic więcej) podłączyć kabel:

a) Euro -> Euro
b) YPbBr -> Euro

Dziękuję za odp.

Pozdr.

535
 

Debuger

New member
535 napisał:
1. Czy ekipa montująca DTV przerabia tylko "stare" gniazdko TV/Radio?
2. Czy od dekodera do TV (zwykły, kineskopowy, tylko 2 x Euro i nic więcej) podłączyć kabel:

a) Euro -> Euro
b) YPbBr -> Euro
1. Zainstalują Ci nowe, potrójne gniazdo: Dane + TV + Radio
2. Nie ma znaczenia którego połączenia użyjesz. Najlepszą opcją byłoby YPbPr > YPbPr ale widzę że odpada.

Pozdrawiam
 

stogdy

New member
supczinskib napisał:
Witam,

Czy Wam takze na kanale FilmBox HD obraz co chwila sie zatrzymuje ?
Mi też. Jestem ciekaw, czy reklamacja by coś pomogła.
Wziąłbym Canal+HD, ale jak tam ma być to samo, to ja dziękuję. Czasami tego nie da rady oglądać.
Dodatkowo regularnie, w weekendy brak dźwięku 5.1.
 

Debuger

New member
U mnie też się taka sytuacja z FB HD notorycznie powtarza. Zgłaszałem reklamację, obiecali poprawę - poczekamy, zobaczymy.
 
N

neox

Guest
piotreksuchy napisał:
numery kanałów na dekoderze są rozstrzelane, dlaczego ??,

A dlaczego nie?;)
A tak na powaznie to masz mozliwosc utworzenia swojej listy kanalow, a nawet kilku dla kazdego z domownikow osobna lista:eek:k:
 

Bulaj

New member
Witam

U mnie zdecydowanie lepszy jest obraz z DTV niz z SD (telewizor Sony CRT, podłączony przez Euro). Czy to ma związek z paramertami sygnału. U mnie: siła sygnały 74, a S/N 40dB.
W tym wątku jest opisane sporo problemów z uzyskaniem obrazu i głosu z tego dekodera. Chcę zamówić pokaz 2-3 LCD do domu i kupić jeden z nich. Mam pytanie: jakie kable przygotować, aby spokojnie podłączyć różne TV do dekodera multimedia i sprawdzić co działa i jak działa (głos, obraz).
 

Debuger

New member
Bulaj napisał:
Mam pytanie: jakie kable przygotować, aby spokojnie podłączyć różne TV do dekodera multimedia i sprawdzić co działa i jak działa (głos, obraz).
Wystarczy Ci dobry kabel HDMI i jak chcesz, możesz do porównania wziąć Component. W tym drugim przypadku obowiązkowo musisz mieć kabel optyczny na wtykach Toslink do podłączenia dźwięku cyfr. do kina. Optyk będzie też niezbędny do podłączenia dekodera do kina, aby uzyskać dźwięk DD 5.1.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Cyfra z MM

Posiadam dekoder cyfrowy MM od 25.03.2008r. po instalacji dostepne było tylko 5 kanałów TVP1, TVP2, Polsat i dwa muzyczne. Po interwecji w BOK nastepnego dnia pojawił się cały pakiet Cyfrowy Basic. Siła sygnału w dekodrze wynosi 51. Posiadam 32 calowy telewizor Philips CRT, podłączony przez Euro. Róznica w jakości sygnału pomiędzy analogiem a cyfrą jest duża, obraz z tura cyfrowego jest dużo lepszy, dźwiek podłączony cyfrowo do amplitunera yamaha OK. Na TVN i NG HD jest DD5.1. Czasami - rzadko - zdarza się "mała pikseloza", ale to naprawdę rzadko. W pakiecie jaki mam jest kanał Playboy TV i tu mam pytanie czasami jest on dostepny a czasami jest ciemny obraz i żądanie kodu PIN ???. Czy ktoś zna ten PIN, czy tak powinno być czy jest to jakaś usterka?:confused:
 

Debuger

New member
marciniozo napisał:
W pakiecie jaki mam jest kanał Playboy TV i tu mam pytanie czasami jest on dostepny a czasami jest ciemny obraz i żądanie kodu PIN ???. Czy ktoś zna ten PIN, czy tak powinno być czy jest to jakaś usterka?:confused:

To żadna usterka, tylko dodatkowe zabezpieczenie "rodzicielskie" założone odgórnie przez MM. Tak samo jest z dostępem do filmów XXX w VOD. Kod PIN możesz uzyskać dzwoniąc na info. do BOK. Swoją drogą jest tak banalnie prosty że sam się domyśliłem "kombinacji" :-D

Pozdrawiam.
 

domeloslaw2

New member
witam was dzisiaj stalem sie posiadaczem dtv i juz na dzien dobry pare rzeczy mi sie nie podoba:

1. Czy jest mozliwosc ustawienia kanalow z zwyklej tv na dekoder tak zeby nie bylo trzeba ciagle sie bawic w wlaczanie dekodera tylko leciec po kanalach po samym dekoderze

2. Nie chce mi sie wierzyc ze moj TV nie ma HDCP Viera TX-32LX70P po podlaczeniu dekodera pod tv nie ma dzwieku

3 Monter zostawil mi taki burdel w kablach ze az plakac mi sie chce :p
 
Do góry