TV HD w polskiej TK Multimedia

yeyayeya

New member
Cześć! Wiecie może jak usunąć tą wkurzającą propozycje filmów z VOD, która zasłania połowe ekranu przy przełączaniu kanałów w multimedii? jest to takie irytujące, a jak do tej pory nie znalazłem żadnego rozwiązania.
 

_szymar_

New member
Witam.
Od kilku dni mam zmieniony dekoder na moduł CAM i zauważyłem, że w przewodniku po kanałach pokazywane są jakieś głupoty. Tzn nie pokazuje się co aktualnie leci na danym kanale, a godzinę i datę mam ustawioną dobrze.
 

_szymar_

New member
[QUOTE kubus76k;1160978]Hej ,a jaki TV i jaki masz ustawiony kraj ?[/QUOTE]

Tv to LG 42lv5500 a kraj w ustawieniach mam Polska.
 

tadekb1

New member
dekodery w MM

Witam
Dostałem dekoder ADB 3831 CDX otóż problem z tym dekoderem jest taki że podczas oglądania filmu nagranego,czasami jesteśmy zmuszeni do przerwania oglądania i aby wrócić do do oglądania jestem zmuszony do przewinięcia filmu do momentu przerwania.Jest wkurzające bo nieraz trzeba przerwać kilka razy.Dzwoniłem do biura obsługi to pani w ogóle nie kumała o co chodzi,przełączyła mnie do pomocy technicznej i tu udzielono mi instruktażu że mogę sobie strzałkami w lewo lub w prawo przewijać.Ogólnie masakra moja propozycja do kolegów którym nie odpowiada taka praca nagrywarki jest taka aby tak MM utrudnić życie aby zmienili soft w dekoderze pozbywając się tego bubla.
 

klosz007

New member
Stary znany problem, że dekodery MM nie zapmiętują miejsca gdzie przerwano odtwarzanie nagranego programu. Nawet mój 4-letni TV Samsung to potrafił...

Nie wiem kto im pisze soft do dekoderów - czy sami to robią i się w ogóle nie przykładają czy robi im to ADB czy jeszcze ktoś inny i mają od nich takie słabe wsparcie. Fakt jest faktem, że soft dekoderów jest praktycznie nierozwijany. Z dekoderów ADB korzystają inni operatorzy (np. nc+) i funkcjonalność, wygląd interfejsu itp. itd - zupełnie inna klasa.
Proponuję przesiąść się raczej na kartę CAM niż czekać aż MM coś zmieni.
 

tadekb1

New member
Chciałem podczas rozmowy z pożal się boże konsultantem jakiś numer do kierownictwa ale nie dał może jak większa ilość kolegów by dzwoniła do nich to może by co z tego wynikło.Bo widzę że gdzie u innych program jest w pakiecie to te ł... każą sobie płacić.
 

Wolfram

New member
Co jakiś czas przypominam im o tym na Facebooku, ale bez rezultatów. :/
Nie rozumiem, skora taka opcja jest dostępna w VOD to dlaczego nie moga jej przenieść do PVR.
 

kubus76k

New member
Odnośnie PVRa to to samo jest na 5810CDX jak i na 3831CDX (temat starszy od paproci) Jak widac s/w do ADB jest nie rozwijane i nie wierzę, że będzie...
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!
Do posiadających w domu w MM multiROOM i nie tylko.
Czy istnieje możliwość instalacji w jednym pokoju dekodera np. ADB 5810CDX i jako multiROOM w drugim pokoju modułu CAM na innym odbiorniku, czy muszą być albo dwa dekodery albo dwie karty CAM? Taką taką informację otrzymałem od konsultanta.
Pozdrawiam
 

Ryszard48

Member
Witam!
Do posiadających w domu w MM multiROOM i nie tylko.
Czy istnieje możliwość instalacji w jednym pokoju dekodera np. ADB 5810CDX i jako multiROOM w drugim pokoju modułu CAM na innym odbiorniku, czy muszą być albo dwa dekodery albo dwie karty CAM? Taką taką informację otrzymałem od konsultanta.
Pozdrawiam

Multimedia polska południe
Posiadam w domu 3 tv lcd kuchnia 19 " tv analogowa,salon 50" samsung dekoder TechniSat ,pokój mały sypialnia 39" SHARP karta CAM ,jakoś się da ,to co powyżej napisali kol to jakieś bzdury
 

kubus76k

New member
Multimedia polska południe
Posiadam w domu 3 tv lcd kuchnia 19 " tv analogowa,salon 50" samsung dekoder TechniSat ,pokój mały sypialnia 39" SHARP karta CAM ,jakoś się da ,to co powyżej napisali kol to jakieś bzdury
Kolego sam piszesz bdury ! Czytaj ze rozumieniem, jak czegoś nie wiesz to się nie wychylaj. Poniżej kolega pytał o multiroom dla dekodrera ADB + CAM, a to jest w MMP nie możliwe gdyż są to 2 systemy kodowania Latens i Conax (bezkartowy i kartowy). Ty masz u siebie STB z kartą Conax i drugą kartę masz w TV więc pomyśl chwilę - masz 2x Conax, a dla systemu to wszystko jedno gdzie jest karta włożona w STB czy w TV i to dekoder i to dekoder...:smile:
 
Ostatnia edycja:

1Saracen

New member
Przed zmiana na moduł CAM przyszedł technik z w celu sprawdzenia czy Tv będzie współpracowal . podpiął karte przeskanowalismy TV w celu odszukania kanałów . po sprawdzeniu że będzie ok zabrał moduł a ją korzystałem z dekodera jeszcze przez dwa tygodnie , nie rozumiem dlaczego nie można korzystać jednocześnie z CAM i dekodera na różnych TV . może chodzi o pakiety i dostęp do nich po ograniczeniach
 

kubus76k

New member
Przed zmiana na moduł CAM przyszedł technik z w celu sprawdzenia czy Tv będzie współpracowal . podpiął karte przeskanowalismy TV w celu odszukania kanałów . po sprawdzeniu że będzie ok zabrał moduł a ją korzystałem z dekodera jeszcze przez dwa tygodnie , nie rozumiem dlaczego nie można korzystać jednocześnie z CAM i dekodera na różnych TV . może chodzi o pakiety i dostęp do nich po ograniczeniach
Nie chodzi o możliwości techniczne, bo to nie jest problemem. Problemem jest to, że w MMP nie można podpisać jednej umowy na 2 systemy kodowania :(
 
Do góry