TV HD w polskiej TK Multimedia

patarek

Member
No nie korzystam wcale z vod i z innych niepotrzebnych rzeczy. Tylko nie wiem czy telewizor UE40ES6800 jest kompatybilny? Bo na liście urządzeń go nie ma.
 

Callmemaro

New member
a czy może ktoś już miał do czynienia z modułem cam w tv panasonic tx l37 e30? działa ok? - warto zamieniać dekoder na moduł?

właśnie złożyłem wypowiedzenie umowy - dzwonią teraz z biura utrzymania klienta? w zeszłym roku dostałem od nich fajną ofertę... może i w tym roku się uda...;-)

a może ktoś miał do czynienia z tymi nowymi "polsatowskimi" dekoderami? miła Pani w biurze pokazywała mi taki o połowę mniejszy dekoder - podobno jakaś nowość, którą dostali na dniach?
 
Ostatnia edycja:

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cam

Na liście nie mogą być wszystkie telewizory ,bo co chwilę wychodzą nowe modele a lista nie jest uaktualniana.Każdy TV z ostatnich lat będzie współpracował z modułem.Inna rzecz jakość tej współpracy.Najgorzej jest z Philipsami.Z Samsungami jest OK.
 

patarek

Member
Dzisiaj rozmawiałem wstępnie z działem obsługi klienta i pan zapewniał mnie ze są dostępne moduły ale..... Dla klientów nowych, bo ze starymi jest problem ze zmianą kodowania itd. Wiąże się to z pozbawieniem mnie dostępu do usług na kilka dni. Czy może ktoś to potwierdzić.? Mi nie przeszkadzać to będzie ale ze strony konsultanta brzmiało to tak jak by próbował mnie zniechęcać.
 

Kenaz

New member
patarek, skontaktuj sie z bokiem w swojej miejscowosci albo technikiem. Konsultanci telefonicznie, przynajmniej w moim przypadku, maja bardzo mylne pojecie o sytuacji na moim terenie.... Inaczej, tzn konkretniej rozmawia sie z technikiem miejscowym niz telefonista....

Z tego co wiem, zmiana jest/bedzie niebawem mozliwa i to bez wiekszych przeszkod...
 

szakalq

New member
Witam,

Ja byłem dziś w BOK (gdynia chylonia) przenosiłem usługę miałem tylko internet 12 Mb, chciałem dobrać TV z modułem CAM.

Okazuje się (tak mi powiedział koleś w BOK), że podpisując nową umowę moduły CAM dostępne są tylko przy umowie na 24 miesiące, wymiana dekodera na moduł będzie dostępna w przeciągu kilku miesięcy.

Co do umowy dostałem (94zł):
- tv Max Box - 45 zł
- Internet 60 Mb - 44zł
- telefon 1500 minut - 5 zł ( tego nie dało się zrezygnować wciskają na siłę)
plus 1 zł za moduł i 1 zł za nowy modem do netu.

Montaż w środę także dam znać jak moduł CAM współpracuje z TV (Panasonic TX-L42ET5E).
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
szakalq
Co do modułu CAM to mi w BOK powiedziano inaczej, tzn. wymiana dekodera dla obecnego klienta bez problemu, umowa na 12 miesięcy...
Jak widać co kraj ( a raczej miasto) to obyczaj...
 

Kenaz

New member
Mnie mowiono ze o ile nie teraz, to niedlugo nie bedzie problemow z wymiana. Blizej jesieni tym bardziej....

Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze dobrze jest sie kontaktowac z lokalnym BOKiem badz technikiem, bo konsultanci telefoniczni, niezbyt dobrze znaja sytuacje we wszystkich rejonach...
 

treeev

New member
Mnie mowiono ze o ile nie teraz, to niedlugo nie bedzie problemow z wymiana. Blizej jesieni tym bardziej....

Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze dobrze jest sie kontaktowac z lokalnym BOKiem badz technikiem, bo konsultanci telefoniczni, niezbyt dobrze znaja sytuacje we wszystkich rejonach...

Malo powiedziane, zyja jakby na innej planecie
 

mirolop

New member
Dzis od miejscowego technika dowiedziałem się niepotwierdzonej informacji, że Multimedia Polska ma zamiar połączyć się prawdopodobnie z Cyfrowym Polsatem. Aż nie chce się w to wierzyć, bo naprawdę informacja jest "elektryzująca". Może ktoś to potwierdzić?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dzis od miejscowego technika dowiedziałem się niepotwierdzonej informacji, że Multimedia Polska ma zamiar połączyć się prawdopodobnie z Cyfrowym Polsatem. Aż nie chce się w to wierzyć, bo naprawdę informacja jest "elektryzująca". Może ktoś to potwierdzić?

Soloża już nie stać na taki zakup. Nabrał tyle kredytów, że cena jaką chce MM byłaby dla banków nie do przełknięcia.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ja wiem czy taka bomba...
MM nie jest rewelacyjna, ale Polsat....Chdzi mi głównie o stronę techniczną. Stereo to tam szczyt możliwości a bitrate kabałów HD to w ogóle strach podawać...
 

patarek

Member
No i już jestem po montażu modułu cam. Pięć minut I gotowe. Nie tak jak to przedstawiał w czarnych barwach Pan z działu obsługi klienta. Z moim telewizorem (es6800 samsunga) działa szybko i w miarę sprawnie. Jeżeli chodzi o to w miarę sprawnie. Często zdarza się problem z odkodowaniem programu. Wyskakuje błąd. Ale w końcu telewizor przestał być tylko monitorem. Jestem zadowolony z wymiany.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
patarek
Możesz przetestować kwestię nagrywania na zewnętrzny dysk, byłbym bardzo wdzięczny za info jak to działa w praktyce.
pozdrawiam
 

Kristop

New member
Ja dzisiaj zamontowałem CAM. Monter przyszedł ale jak mu powiedziałem, że kanały mam wyszukane i muszę tylko włożyć moduł to widziałem, że bardzo się ucieszył. Zabrał dekoder, podpisałem jakieś świstki i to tyle jeśli chodzi o całą wymianę. Jeden pilocik, czytelniejszy guide, podłączyłem hdd i normalnie sobie nagrywam, działa funkcja timeshift (zatrzymuje sobie to co aktualnie oglądam). Czy są jakieś wady? Dekoder który zdałem nie miał funkcji PVR, więc to co za chwilę napiszę nie jest dla mnie wadą ale Ci, którzy mają PVR no to mogą nie być zadowoleni. Jeżeli coś aktualnie nagrywam to nie mogę przełączyć na inny kanał (tv ma jedną głowicę - nie jestem w stanie jednocześnie nagrywać i w tym samym czasie oglądać coś na innym kanale). Jak zaplanuję jakieś nagranie a w tym czasie będę oglądał inny kanał to w momencie kiedy zacznie się program, który ma się nagrać TV automatycznie się na ten kanał przełączy. Dla mnie to żadna wada, sama możliwość nagrywania na zewnętrzny dysk to wielki plus. Nagrania są zaszyfrowane i można je odtworzyć tylko na moim TV. Szybkość przełączania kanałów jest porównywalna do dekodera, który miałem (no może jest 1s wolniej).
Do dekodera nie zamierzam wracać, szkoda że dopiero teraz to wprowadzili ale lepiej późno niż wcale!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kristop
Dzięki za konkretne informacje. A czy możesz jeszcze napisać czy widzisz jakieś różnice co do jakości obrazu?
 

Kristop

New member
Nie ma mowy o przepaści ale wg. mnie obraz jest troszkę lepszy (przez dekoder miałem wrażenie, że był trochę mdły). TV ma wiele wspomagaczy, które lepiej sobie radzą z obróbką sygnału, który dociera bezpośrednio do głowicy w TV, wcześniej po drodze był dekoder, który brał to na siebie.
Wczoraj miałem okazję zobaczyć nowy dekoder, który wejdzie do oferty za jakiś czas. Wyglądem przypomina dekoder, który jest w ofercie polsatu cyfrowego hd3000, nie ma dostępu do VOD, bardzo ładne menu o wiele przyjemniejsze niż to oklepane, które jest w dekoderach adb. Co do obrazu to ciężko powiedzieć ale nie widziałem większej różnicy w porównaniu do dekodera adb.
 
Do góry