TV HD w polskiej TK Multimedia

bourbon

New member
Bez reklam
Stopklatka jest w "cyfrowym" analogu. Czyli podłączamy analogowy kabel od kablówki do tv, wyszykujemy cyfrowe kanały i jest.
 

Wojtaas

New member
Bourbon zastosowałem twoja metodę w Inowrocławiu ale telewizor nie znajduje żadnego kanału :(

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Niestety raczej brak jest tych programów w Inowrocławiu. Też sprawdziłem a mój TV posiada MPEG4 (ma wbudowane tunery DVB-T i DVB-C).
 
Ostatnia edycja:

_szymar_

New member
Witam.
Mam pytanie bo nie potrafię sam ogarnąć.
Jak wyszukać kanały z muxów?
Mam telewizor lg 42lv5500 i wiem gdzie znaleźć szukanie kanałów cyfrowej kablówki ale nie wiem co wpisać w pole częstotliwości i pozostałe. Mieszkam we Wrocławiu.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam!
 

bourbon

New member
Bez reklam
U mnie w Samsungu wyszukuje się te wszystkie muxy, poprzez opcje szukania kanałów cyfrowych naziemnych, a nie kablowych. I wtedy jest wszystko automatyczne, nic nie trzeba wpisywać.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
DVB t

Trzeba ustawić na szukanie programów z anteny,a nie z kablówki-wtedy wyszuka wszystkie analogowe+cyfrowe z MUX-ów.Ustawiając szukanie z kablówki wymuszamy szukanie niezakodowanych programów DVB C , a takich multimedia nie nadaje-wymagany dekoder lub moduł CAM.
Reasumując:programy cyfrowe oglądamy przez dekoder,analogowe+MUX przez telewizor wymuszając szukanie ANTENA-jak przy odbiorze z anteny zewnętrznej.Oczywiście do OTV trzeba przyłączyć antenę-przewód łączący wyjśie antenowe dekodera z wejściem antenowym telewizora.Powodzenia !:smile:
 

Kenaz

New member
MM podobno testuje moduły CAM. Jeśli się sprawdza, przed jesienia możliwe ze wejda do oferty.
Mnie ciekawii, czmeu nei ma eurosportu2 w HD. I czemu ich liczba w najwyzszym pakiecie nie zachwyca ;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
I bardzo dobrze, że testują. Kolega Brodacz pisał już jakiś czas temu o tym, że mają te moduły wprowadzić. Ciekawe jak to będzie wyglądać i kto będzie mógł wymienić dekoder na moduł.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
moduły CAM

Dziwię się że modułów nie ma od początku.Telewizor to dla mnie urządzenie do odbioru i odtwarzania programów telewizyjnych.I kropka.Jak kiedyś za analogu.A to że wymyślono programy TV cyfrowe i do tego kodowane TO NIE MOJA SPRAWA.Nie chcę dekoderów,tunerów,nagrywarek,itp.itd.Chcę usiąść przed telewizorem ,wziąć pilota do ręki i oglądać nowoczesną telewizję:HD,16:9,dżwięk 5.1.Koniec.Z chwilą podpisania umowy z operatorem-moduł CAM instalowany jest przez technika bez mojej nawet wiedzy.Czynność taka jak podpis pod umową.Kropka.Koniec.
 

mirolop

New member
Dziwne jest to ze sasiadka z tej samej klatki u mnie w bloku, 20 marca przedluzyla telefonicznie umowę na Internet i 28 marca dostala już pocztą pisemne potwierdzenie zawarcia nowej umowy, natomiast ja przedluzylem umowę na Internet 3 marca i do chwili obecnej nie otrzymalem od Multimedia pisemnego potwierdzenia umowy. Czy ktoś może mi wytlumaczyc o co tutaj chodzi? Zawiodła Poczta Polska, czy tez może w ogole jeszcze "szacowna" Multimedia nie wysłała do mnie dokumentów? Czy też może otrzymam "papiery" dopiero po 1 kwietnia kiedy to wejdzie w życie nowa umowa? Dla mnie jest to dziwne.
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
moduły cam

To nie duchy komuny, tylko zapotrzebowanie większej części społeczeństwa na normalność,czyli :precz z dekoderami,tunerami,przystawkami itp.duperelami.Włączam telewizor ,przyłączam antenę i oglądam.W HD i 16:9.A swoją drogą jakby MM poszła w ślady NC+ i sprzedawała telewizory z modułami CAM w ramach abonamentu ? W różnych rozmiarach,cenach itp.Kupuję,płacę,włączam i oglądam.Bez dekodera !!! Marzenie ?!
 

pawel1304

New member
Tu chodzi o to, że dają dekodery z funkcją VOD i liczą, że ktoś się skusi na jakiś film za cenę 20 zł, a pewnie niejednokrotnie tak jest. I na tym zarabiają. Jeśli dadzą CAM to sami sobie odetną jedno ze źródeł dochodu i jestem na 100% pewny, że będzie za to udogodnienie dopłata do abonamentu pewnie ok 10-20zł za wygodę w postaci pozbycia się dekodera.
 
Do góry