TV HD na kilka lat od 46 cali do 3 tys.

mc211

Member
Witam proszę o pomoc w wyborze telewizora Full HD.
Telewizor ma służyć kila-kilkadziesiąt lat bez problemowo :)

Kwota do około 2700zł można ją oczywiście przekroczyć jeśli za kilka stówek dostane o wiele lepszy TV .Chciałbym aby nowy telewizor zastapił starego Thomsona CTR 29cali . TV ma być dla całej rodziny chciałbym aby posłużył kilka lat bez problemowo .
Będzie to nasz pierwszy telewizor Full HD – najbardziej po 1 punkcie zależy mi na efeckie „wow” tak jak spacerując po marketach niektóre telewizory po prostu wyróżniają się na tle innych a nie są droższe .

Chyba najważniejszy punkt w wyborze to czy ma być to TV LCD-LED / PLAZMA / 3D
Z mojej starej i nie aktualnej wiedzy telewizory plazmowe podobno wypalają się i zużywają więcej energii – czytałem o tym 2 lata temu więc może to poprawili

Na temat 3D nie mam prawie wiedzy zastanawia mnie czy jest to tylko bajer nic nie wnoszący czy jednak warto go mieć w TV

Co do LCD miałem w życiu 2 monitory LG i BENQ G2220HD . LG sprawował się bez zarzutu jednak zamieniłem go później na BENQ G2220HD jakość obrazu jest naprawdę niezła FULL HD wygląda lepiej niż na niektórych TV znajomych.
Co do podświetlenia LED wiem że jest kila typów rozmieszczenia nie wiem czy za tą niską kwotę da się uzyskać pełne podświetlenie matrycy.

Co do marki raczej nie mam uprzedzeń monitory LG sprawowały się dobrze , jednak pracowałem kiedyś z osobą która kilkadziesiąt lat pracowała w serwisie TV i stwierdziła
„Jeśli TV LG się uszkodzi to pali się doszczętnie nie ma co zbierać – Samsunga jeszcze naprawisz”

Niżej zamieszczam ankietę

odległość od ekranu ? 3 - 3,5m
jak słońce świeci w pokoju ? okno na stronę północny zachód
Jak duży jest pokój ? ponad 35 metrów
jaki masz obecnie telewizor? THOMSON CRT 29 cali
jakie programy najczęściej oglądasz? –filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?wiecej wieczorem
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? z delikatnym oświetleniem
wolisz obraz ostry czy łagodny ? wyrazisty
matryca błyszcząca czy matowa? Niewiem ta która lepiej odda obraz
preferowana wielkość telewizora? 46" i powyżej
preferowana marka ? Brak
czego nie lubisz w telewizorach? Braku kompatybilnośći wolnego działania
jakie urządzenia będą podłączone ? Cyfrowy POLSAT
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 80/20
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost i z boku
czy ważne jest wifi ? dobrze jeśli by było w domu jest sieć
czy będziesz korzystać z widgetów ? co to jest
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Mogę nie musze
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? jeśli są za darmo to tak
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? raczej tak
ma mieć 3D ? jeśli warto to tak
ma mieć slot na karty SD ? wszystko jedno
ma mieć tuner DVB-S ? nie musi
jakimi złączami ? nie wiem tak aby było wszystko to co jest najbardziej potrzebne
jaki masz sygnał ? cyfrowy
ile programów HD ? ok. 15
ma stać czy wisieć ? stać
jaka klasa cenowa ? 2600- 3100
 

don111

Banned
jeśli ma służyć kilkadziesiąt lat to się wstrzymaj z zakupem jeszcze jakiś rok-półtora, wejdą do sprzedaży OLED :)
jak chcesz kupić teraz to - Panasonic 46G30 lub 50G30 minimalnie droższy (dlatego warto), alternatywa - Samsung 51D6900 z 3d
efektu WOW jednak wielkiego nie uzyskasz na plaźmie, nie świeci tak ostro jak LED na wystawie, jednak oferuje po prostu bardziej naturalny kolorystycznie obraz i ma mniej wkurzających wad od typowego przeciętnego LEDa z podobnego przedziału cenowego (w zasadzie to za dużo powiedziane - zwyczajnie nie ma tak dużego LEDa w podobnej cenie)
 

don111

Banned
wypaleń nie będzie przy takich warunkach, no chyba że oglądasz tylko w kółko codziennie jeden i ten sam kanał z ładnym, jasnym logiem ;)
a prądu ciągną więcej (46' ~170W średnio), ale są też tańsze o minimum te 5 lat różnicy jaka wyjdzie w poborze prądu
 
Do góry