TV Grundig 48 vlx 8580 wl, czy nadaje się do netflix?

Kmieciunio

New member
Czy wyżej wymieniony tv nadaje się pod netflix? Posiadam kino z 5.1.2 (z dolby atmos) i chciał bym sprawdzić jego możliwości. Dodam jeszcze że mieszkam w Niemczech i chciał bym korzystać z Polskiego Netflix'a. Coś się pozmieniało chyba ostatnio jeśli chodzi o odbiór za granicą jeśli się nie mylę. Chodzi mi o odbiór filmów 4k z dolby atmos. Mogę zrobić to za pośrednictwem kompa, łącząc go z tv?
 

Kmieciunio

New member
Może jeszcze inaczej zapytam. Zaczynam przygodę dopiero z kinem domowym i jeszcze daleka droga przede mną, czytam, czytam, czytam i nadal wiele niewiadomych. Wszystko idzie tak szybko do przodu że nie nadążam.
OK ale teraz odnośnie tematu, posiadam tv 4k i nowo zakupione kino domowe. Tylko tyle że mój tv jest bez hdr. Jeśli podepne do niego laptop to czy będę mógł odtwarzać filmy 4k dolby atmos z netflix? Jakieś specjalne wymagania musi mieć komp, wystarczy wtedy zwykłe wyjscie/wejście hdmi? Dzięki z góry za jakie kolwiek sugestie.
 

Kmieciunio

New member
Trochę to dziwne ale znalazłem na swoim tv w sklepie z aplikacjami netflix i wszystko działa. Tylko jest taki problem że prędkość internetu na tv wyskakuje ok. 15 MB/s i jest tylko jakość hd. Prędkość mierzona na smartfonie jest ok. 70 MB/s, TV zarówno przez kabel jak i WiFi jest tak samo. Co mogę zrobić?
 

Kmieciunio

New member
A Ty już go kupiłeś czy dopiero kupujesz ?

Mam go w domu już długo
Może trochę niezrozumiale napisałem to, ale udało mi się zainstalować netflix na moim tv. Prędkość mojego internetu w domu na różnych urządzeniach (komputer, smartfon itd) wynosi ponad 70Mb/s, a na na tv 12-15Mb/s i nie mam jakości 4k, co mogę zrobić?
 
Ostatnia edycja:

krzychooo

New member
Do netflixa 15Mb wystarczy do wyświetlenia 4K. Netflix sam prędkość wybiera. Jeśli masz w info prędkość 15Mb i rozdzielczość 2160 to masz obraz 4K.
Drugą opcją jest zakup android boxa.
Logując się do netflixa na kompie masz możliwość wyboru języka w ustawieniach. Tak wiec logujesz się na kompie do netflixa na kompie, ustawiasz język polski i oglądasz w języku polskim na wszystkich urządzeniach przypisanych do swojego konta.
 

Kmieciunio

New member
Do netflixa 15Mb wystarczy do wyświetlenia 4K. Netflix sam prędkość wybiera. Jeśli masz w info prędkość 15Mb i rozdzielczość 2160 to masz obraz 4K.
Drugą opcją jest zakup android boxa.
Logując się do netflixa na kompie masz możliwość wyboru języka w ustawieniach. Tak wiec logujesz się na kompie do netflixa na kompie, ustawiasz język polski i oglądasz w języku polskim na wszystkich urządzeniach przypisanych do swojego konta.

No prędkość na tv jest w granicach 8-12Mb/s język mam ustawiony na polski, maksymalny abonament 4k, a na tv tylko filmy HD. Prawdopodobnie możliwości mojego tv ograniczają prędkość, jego "komputerek" nie daje rady. Powiedz mi czy myślisz że po zastosowaniu android box uzyskam dostęp do jakości 4k. Prędkość na smartfonie to grubo powyżej 70Mb/s
 

krzychooo

New member
Czarek, prędkość ma w zupełności wystarczającą.
Spróbuj jeszcze podłączyć internet kablem do telewizora, może modem w TV nie wyrabia po wi-fi.
Zakup boxa na pewno rozwiąże problem. Tylko noe kupuj najtańszego chłamu, huawei mi box moim zdaniem to bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
 

Kmieciunio

New member
Czarek, prędkość ma w zupełności wystarczającą.
Spróbuj jeszcze podłączyć internet kablem do telewizora, może modem w TV nie wyrabia po wi-fi.
Zakup boxa na pewno rozwiąże problem. Tylko noe kupuj najtańszego chłamu, huawei mi box moim zdaniem to bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

W tej chwili tv jest podpięty po kablu z routerem i jest bez zmian. Zarówno przez WiFi jak i kabel jest tak samo wolno.

Chodzi Ci o huawei czy xiaomi mi box? Bo huawei mi box, nic takiego nie mogę znaleźć.
 
Ostatnia edycja:
Do góry