TV + głośniki komputerowe

piotrpiotr

New member
Witam,

posiadam TV LG LH 7000



Chciałbym podłączyć do niego głośniki 2.1 (dwa głośniczki i subwoofer), narazie wcisnąłem czincza do wyjścia na słuchawki... graja dobrze tylko niestety TV traktuje ten zestaw jako słuchawki a więc wyłącza niektóre opcje związane z dzwiekiem (np automatyczny poziom głośnosci, surround itp). mam pytanie jak inaczej podłączyć te głośniki (nie wiem czy zastsować jakąs przejsciówke z hdmi czy tam z tylu w te wejscia audio jak kino domowe). Poniżej załączam jake wyjścia ma ten TV

http://images.trustedreviews.com/images/ar...7000backbig.jpg
 

czarga

New member
Na złączu scart AV1 lub AV2 powinno być wyjście dźwięku. Należy użyć kabla scart-jack do podpięcia głośników komputerowych.
 

piotrpiotr

New member
mam problem z tym podlaczeniem glosnikow kupilem te dwa gadzety i jest tak:

jak podlaczam pod euro 1 a pod euro 2 dekoder kablowki to mam a glosnikach dzwiek z dekodera a w TV dzwiek z TV (niestety jak podlaczam pendrive z filmem to glosniki nie dzialaja)

jak podlaczam pod euro 2 a pod euro 1 dekoder to dzwiek jest i z glosnikow tv i z glosnikow 2.1 z tym ze jest echo... tzn w ktorys glosnikach dzwiek jest ciut szybciej...
 

mkk1

New member
Z tym że jest mały problem , bo ten LG ma audio out cyfrowe z tego co kojarze. Co to za głośniki i jakie mają wejścia ?

M
 

mkk1

New member
jakie masz te creativy ? znaczy sie czy mają wejście optyczne ? bo mocno w to wątpię. jak nie mają to tylko z wyjścia słuchawkowego, tak jak masz teraz .

edit : albo jakiś dac zewnętrzny jeszcze wchodzi w grę .
 
Ostatnia edycja:

mkk1

New member
nie będzie ok, bo z tv sygnał wychodzi cyfrowy , a głośniki przyjmują analogowy. jakoś trzeba go przerobić :) więc albo dac , albo ampli albo wyjście słuchawkowe. żaden magiczny kabelek nie pomoże niestety.
M
 
Do góry