TV FullHD + PC

peres000

New member
Witam, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość :p

Zakupiłem telewizor Full HD na panelu LCD Samsunga z HDMI i chciałbym podłączyć go do PC"ta lecz napotkałem problem. Gdy podłącze TV przez VGA to wszystko śmiga ale gdy użyje kabla DVI<->HDMI to obraz "wystaje" poza telewizor i mam słabą jakość obrazu, zmiana rozdzielczości nic tu nie pomaga.
Telewizor sprawdzałem pod dekoderem UPC i kanały HD działają świetnie.

Mam Windows 7 Ultimate, kartę graficzną GeForce 9800GT 1024mb 2xDVI

Proszę o pomoc!!:(
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Domyślam się że owy tv to Level. Jak nie masz w nim opcji "bez overscanu" to jedyna szansa jest w sterownikach nvidia - zmień rozmiar/pozycję pulpitu.
 

peres000

New member
Z rozmiarem ekranu się uporałem ale jakość obrazu nie jest zadowalająca...
niby mam 1080 linii ale w systemie ikonki i napisy są zniekształcone :-?
___________________________________________

tzn. obraz mam w HD np. w filmach i grach, tylko rozdzielczosc w windowsie jest straszna ale z tym juz sie chyba nie uporam...
 
Ostatnia edycja:

majster9

New member
Z rozmiarem ekranu się uporałem ale jakość obrazu nie jest zadowalająca...
niby mam 1080 linii ale w systemie ikonki i napisy są zniekształcone :-?
___________________________________________

tzn. obraz mam w HD np. w filmach i grach, tylko rozdzielczosc w windowsie jest straszna ale z tym juz sie chyba nie uporam...

A bawiłeś się zmianami w systemie?
Jaką masz ustawioną rodzielczośc monitora?
Jaki system op.?
Chodzi mi dokładnie o zmianę wyglądu ekranów-prawoklik na pulpit i rozdzielczość-ja ma ustawione "1/2.Kilka monitorów."
Moja grafa 512mb ATI Radeon HD4850.
Tak samo mam podłączone DVI-HDMI-też ten obraz nie jest za wyraźny z bliska-gorszy niż na moim 22" Benq full HD.
Ale TV mi wykrywa 1080p po włączeniu PC.
Ale przy filmach w wys.rodz.z PC (720 lub1080p) nogi mi miękną-super obraz -i tutaj mój 5* Benq siada...
 

peres000

New member
Jak wyzej napisałem mam Windows 7 Ultimate. W ustawieniach NVidia zmieniłem rozmiar pulpitu i mi pokazuje 1804 x 1036 xD Filmy fajnie sie oglada tylo te ikonki i czcionka... ale powoli sie przyzwyczajam :roll:
 

pkomp

New member
1920x1080 i wyłącz overscan - będzie idealnie
dla ati ta sama rozdzielczość i skalowanie na 0% i też będzie idealnie
 

peres000

New member
ludzie, zrozumcie, ze nie mam czegoś takiego jak overscan... a taką rozdzielczość mam przez to, że zmniejszyłem w systemie rozdziałkę żeby mi ekran sie miescił
 

pkomp

New member
a ty zrozum co do ciebie piszemy
MASZ USTAWIĆ 1920x1080 !!!!! - I NIC INNEGO

reszta w sterownikach albo w TV - TV ma wyswietlać 1:1 - piksel do piksela

temat o wyswietlaniu z kompa na tv masz przyklejony w któryms z działów
 
Do góry