tv FullHD LUB 4K do 3000 tys zł (wymagania)

cyklonos

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2 + kino domowe 5.1 do tego posiadam zestawu
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, w sumie i tak i nie jak się ogląda na wprost jak lepszy tym lepiej.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku na telewizor lecz mam roletę zewnętrzną :)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LEDOWY sony KDL-32W656A
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? SmartTV netflix, kopia lustrzana smartfona itp
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: tv naziemna z anteny dvbt,
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? amplituner onkyo tx-nr535 przez hdmi reszta jest pod niego czyli blu-ray sony.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? co lepsze? by się wygonie oglądało i w dzień i nie trzeba było robić nocy w pokoju
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy w fullhd, - blu-ray z dysku podlaczonego pod odtwarzacz blu-ray.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? średnio, czasami
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - rzadko prawie wcale
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości?nie wiem myślę że 49'-50' wystarczy
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? napewno jak TV jakiś ma mało Hz przez co ekran smuży i wolne działanie systemu.
19. Preferencje co do marki ? nie wiem mam tylko sony obraz mi się na min podoba ale są tv lepsze i realistyczniejsze w filmach możne jego nowsze modele już tak mają? .
20. Czy telewizor ma mieć 3D? - NIE!!
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? - można się pobawić

więc tak, posiadam sony KDL-32W656A ma on 32 cale. Ogólnie jestem z niego zadowolony czasami oglądam netflixa aplikacja YouTube niestety się zawiesza. ale odpalam smartfona galaxy s7 który posiada opcje Smart View kopia lustrzana jest wtedy wyświetla mi na tv wszystko co chce chciałbym by nowy TV mógł tak samo na to pozwolić.
z ważnych rzeczy bardzo podoba mi się wyświetlenie filmu kiedy obraz jest bardzo realistyczny czyli np
oglądanie filmu w 60fps: https://www.youtube.com/watch?v=MxDPvemKVaw czy taki efekt da oglądanie filmu w fullhd a po prostu na dużym tv 49' ?

czy mam jakieś tv na uwadze? nie mam zastanawiam sie jedynie nad nowszym tym samym modelem ale czy to bedzie dobry wybór pod moje wymagania?

pod tv podłączony zestaw kina domowego 5.1

chciałbym by czerń była w miarę czernią a biel bielą.
 

omot

Member
O kolego .. . 3000 tys zł = 3 miliony.
Za tyle bys Aston Martina kupił ;]
Ja mam Thomsona UC64 ..(tyle ze wersja 43 ... ) Dobrze mi działa.
Za 3 tys to pewinie Philipsa 49 6501 bys miał ;) , albo TCL 49 C70 .
Thomsony/TCL to blizniaki, ale maja fajny drugi pilot do sterowania głosowego
jak i sterowania "zyroskopowego"
 

siamer

New member
Koki pilot do obsługi głosowej jest z żyroskopem czyli można go obsługiwać jako myszki i przesuwać po ekranie ? Dobrze rozumiem ?
 
Do góry