Tv full HD - około 4000 zł

lukaszalbert

New member
Witam, planuje zakupić po nowym roku/przed wielką nocą jakąś plazmę. Jeszcze sporo czasu ale już się zastanawiam. Będę miał do wydania około 4000 zł i raczej nie więcej(choć niekoniecznie). Myślałem o 42py80. Raczej chciałbym aby miała full HD, ze względu na to, że już w tej chwili posiadam pare filmów w wysokiej rozdzielczości a nie mam odpowiedniego odbiornika. Pod tv analogową go raczej nie będę używał bo nie oglądam. Ewentualnie jakieś mecze, ale do tego celu wezmę jakiś pakiet sport HD. Napewno mają być 42'' i nie więcej bo pokój to około 11 m/2. Odległość od tv będzie 2-3 m, zależy jak go potem dostosuje. Nieukrywam, że zależy mi na jakości, dlatego też myślałem o plazmie. Ale będzie przeważnie podłączony pod komputer i jakieś dvd, kiedyś odt BD(z kompa mi styknie póki co - zobaczymy). Jednak chciałbym z czasem sobie pograć w jakieś gry, takie jak Pro evolution soccer, Gran Turismo, Grid. Czyli ogólnie wnioskuje, że 100 HZ to chyba mi nie potrzebne, choć jednak mam sporą kolekcje filmów divx? Ale może wziąść jakiś LCD, bo w plazmie odstrasza mnie pobór prądu 400W(w najnowszych chyba mniej?). Ważne też by miał tuner z MPEG4. Czytałem kilka opini na ten temat i jedni twierdzą, że dobry tuner załatwi sprawe, ale wolę już mieć wbudowane w TV. Tylko czy plazmy mają obsluge MPEG4 i czy się w ogóle zmieszczę w tej klasie cenowej. Bardzo bym prosił o propozycje bo naprawdę mam ogromny dylemat.

PS pokój w dzień (szczególnie w lato) jest bardzo nasłoneczniony ale rolety z warstwą gumy powinny załatwić sprawe. Zresztą i tak ogólnie oglądam wieczorami, bądź w nocy.

Napisałem trochę chaotycznie ale chyba wszystko co potrzebne. W zasadzie do kupna mam kilka miechów i ceny niektórych modeli mogą spać, więc nawet jeśli w tej chwili cena przekracza granice 4000zł to i tak mozecie podać ja w propozycjach. Napewno niechcę zamawiać go przez internet choć ewentualnie mógłbym się skusić. Dlatego niepodawajcie najniższych cen jakie są na necie tylko takie, które są u dobrego, zaufanego sprzedawcy(najlepiej zwykły sklep)
 
Do góry