TV Full HD 32" jako monitor

luniopl

New member
Witam
Chcę wrócić do połączenia PC + TV.
Poprzednio miałem nvidie (pod WIN XP) połączoną z Samsungiem LCD 32" HD Ready podpiętą za pomocą dwóch kabli DVI-HDMI(brak złącza HDMI w karcie) oraz PC D-SUB (przy hdmi obraz był ucięty przy 1080 oraz 720 i nie było natywnej rozdzielczości 1360x786). Było to dosyć niewygodne ponieważ do gier lepszy był kabel HDMI ze względu na lepszą barwę i rozdzielczość hd ready 1080i, natomiast do pracy biurowej lepszy okazywał się kabel d-sub i ostra natywna rozdzielczość. Efektem było ciągłe przełączanie się między połączeniem DVI a D-SUB.
Na chwilę obecną mam trochę inny sprzęt i system i chciałem się dowiedzieć czy coś się zmieniło w kompatybilności między PC i TV (np. LED) od tamtej pory (2006r).

Obecna karta to Nvidia Geforce 560 GTX Ti pracująca pod Windows 7.

1. Czy na dzień dzisiejszy po podłączeniu tv led bądź LCD FULL HD za pomocą HDMI będe miał piękne, ostre i barwne 1080p czy znowu jakiś ucięty obraz który będe musiał skalować do innej rozdzielczości?

2. Jaki tv 32" - 37" do 2000zł (najlepiej LED ze względu na grubość) wybrać do poniższych zastosowań (cena +/- 300zł):
1. Gry
2. Zdjęcia
3. Praca biurowa (praca z tekstem, tabelami)
4. Multimedia (film).

Siedzę ok 1,5-2m od monitora. Spodziewam się fajnych efektów dużego ekranu w bliskiej odległości przedewszystkim w grach (obecnie mam monitor 24")

3. Jak ma się podpięcie PC za pomocą D-SUB w kontekście jakości przy FULL HD
 
Ostatnia edycja:
Do góry