TV do zdjęć + "normalnego" użytkowania...

Jacklon

New member
Witam Szanownych Forumowiczów!
Troszkę poczytałem forum i wywnioskowałem, że TV Pioneer biją rywali na łeb i szyję pod względem jakości obrazu. Ale od początku... Warunki:
- pokój ma wymiary 3x4 metry
- TV będzie centralnie na ścianie 3m
- punkt do oglądania to dwa fotele odległe o ok 1-1,5m od ściany (pod dużym kątem do ekranu) + kanapa odległa ok 2,5m od ekranu
- oświetlenie boczne, za kanapą - nie przewiduję żadnych odbłysków

Cel:
- oglądanie zdjęć (jestem fotografem)
- normalne oglądanie TV przy kawie (programy publiczne)
- filmy DVD, HD
- możliwośc ustawienia profilu ICC telewizora (dysponuję urządzeniami pomiarowymi) -> rozwinięcie
- rozsądna cena (6-7k pln), ale z zakupem mi nie spieszno

Pytania:
- wielkość ekranu: 42" czy 50" (zauważam, że Pioneer przy 50" ma większą ilość pixeli w poziomie) -> czy jest sens tak dużego ekranu w relatywnie małym pokoju
- 720p vs. 1080p
- podanie sygnału z komputera (a może AppleTV, tylko on jest 720p)

Rozwinięcie:
Na codzień pracuję na dużych rozdzielczościach (komputer): 2560x1600 i na jakości zdjęć niezmiernie mi zależy. Monitory pracują w 8 i 12 bitach na kanał, ale zdaję sobie sprawy, że takiego gamutu nie uzyskam. Niemniej jednak potrzebuję jak najwyższy gradient barwny. Ponadto znaczną część zdjęć mam czarno-białą i skala szarości jest dla mnie ważna.
TV nie jest podstawą mojej egzystencji, więc nie traktuję tego jak inwestycji - względy finansowe. Czy dla mnie sens wchodzenia w 1080p przy obecnych cenach urządzeń? Co najwyżej byłoby mnie stać na 42" - czy dostrzegę z ok 2m różnicę między 720p a 1080p? Ponadto do pokazywania zdjęć w 1080p musiałbym mieć podłączonego notebook'a lub duży komputer oddalony o 10m. Kabel DVI chyba na takich odległościach nie ma racji bytu - pozostaje wtedy AppleTV. Na koniec jeszcze kwestia profilu barwnego: jeśli urządzenie byłoby podłączane do komputera to bez problemów mogę stworzyć profil we własnym zakresie, ale jeśli np. via AppleTV to TV sam w sobie musi mieć obsługę profili (gdyż nie będę mógł go zaprzęgnąć np. do ColorSync).
Czy jest różnica w jakości przy tej samej odległości (ów 2,5m) od ekranu między 42" XGA i 50" WXGA?
Zapewne wdrał się lekki chaos do mego postu, więc proszę o spojrzenie na niego z dodatkową dawką tolerancji.

Pozdrawiam
Marcin
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow - to wcale nie bedzie takie proste . I bez prezentacji nie ma żadnych szans.
Dla Twojego doświadczenia jednak bardzie odpowiedni będzie lcd 46Full Hd - Sharpa XD1 , XL1, JVC 64 Z 70
Lub plazma 50 Full HD - ale nie zmieścisz się z ceną.
Tearz od drugie strony - kasy .
Dysponując taką kwotą możesz liczyć na plazmę Hitachi 42 9700, Pioneera 4270 Xa, Loewe Modus. Ich kontr kandydatem bedzie LCD 42 XD1 Sharpa.
Jakie są wady i zalety ?
LCD - wady ?
Że masz tak blisko pierwsze fotele , to będziesz widział smużenie na ekranie.
Nie będzie tego na plazmach.
Ale skoro pracujesz na dobrych sprzętach - to rozdzielczość zdjęć szybciej zaakcepujesz na LCD full hd.
Dlatego bez prezentacji nie ma szans. W Twoim przypadku jest zdecydowanie za dużo niewiadonych .
 
Do góry