Tv do Xbox One 50Cali 2000zł

Blest

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Nie świeci
7.Jaki masz obecnie telewor? Sharp 32'
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Ambilight i niski input lag
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Naziemna
10.Jakie urządzenia ? Xbox ONE, Dekoder, kino domowe w niedalekiej przyszłości
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Piłka nożna, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 80%
16.Preferencje co do marki? Philips
17.Preferencje co do wielkości? 50, minimum 47
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie ostry obraz i smużenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? I w dzień i w nocy
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2200 zł max
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie musi, ale jak ma mieć to pasywne.




Witam szukam TV do XO do 50 cali, minimum 47. Kwota tak do 2200zł max

Znalazłem coś takiego:
Philips 47PFL6158K
LG 50LB5610

Szukam czegoś z niskim input lagiem, również zależy mi na ambilight z tego co widziałem daje bardzo dobry efekt.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Philips ma bardzo niski Input Lag, tyle ze to stary model, wiec się zastanów. Niski input Lag ma też Sharp 50 LE761 i jest na matrycy 100 Hz.
 

Blest

New member
A co sądzicie o tym modelu Philips 47PFL7008K, odpowiedni pod konsole? Na funkcjach SMART mi aż tak nie zależy, głownie ambilight.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo dobry pomysł, bo niski Input Lag i do grania z ambilightem super.
Ale to nowy czy używany ?
 

Blest

New member
Tylko ten model już kosztuje 2600 i sporo przekracza mój budżet, i ma Ambi dwustronny, a ten co podałem wyżej ma trzystronny.
 

samfisher74

New member
A o co chodzi z tym " input tlag" , czyżby o lagowanie w grze sieciowej ? Bo jeżeli tak to ja mogę Ci smiało polecić pare złoty droższego Panasonica tego z mojego opisu , gram na xbox one wyłącznie w sieci , internet mam z multimedii 6gb , konsola jest połączona z siecia przez wifi , a następnie przez hdmi do amplitunera H/K dopiero z ampli obraz idzie na tv , nie ma żadnych lagów , nic się nie wiesza i nie przycina
 

Blest

New member
Input Lag

Wielkość Input Lag'a określa jak dużo czasu upływa pomiędzy wysłaniem obrazu do telewizora, a jego wyświetleniem. Gdy gramy w jakąś grę na wyświetlaczu, którego lag jest duży, wtedy to co widzimy na ekranie przestaje odpowiadać stanowi faktycznemu. Wykonujemy ruch, ale nasza postać przesuwa się z pewnym opóźnieniem. Ktoś nas zabija, a my jeszcze o tym nie wiemy, bo na ekranie jest wciąż scena sprzed chwili.

Typowe czasy reakcji telewizorów z niższej półki dochodzą do 150[ms] (czyli 0.15 sekundy). Brzmi to niegroźnie, bo czy coś istotnego może ominąć nas w tak krótkiej chwili? Ominąć może nie, ale pojawi się problem ze sterowaniem. W stanie wysokiego skupienia człowiek jest w stanie zauważyć reakcję w ciągu, zaledwie, kilkudziesięciu milisekund. Gdy wyświetlacz "dołoży" drugie tyle (a po drodze czas zabiera jeszcze konsola) to ruch myszką, lub celownikiem w grze staje się bardzo nieprecyzyjny.
 

samfisher74

New member
Input Lag

Wielkość Input Lag'a określa jak dużo czasu upływa pomiędzy wysłaniem obrazu do telewizora, a jego wyświetleniem. Gdy gramy w jakąś grę na wyświetlaczu, którego lag jest duży, wtedy to co widzimy na ekranie przestaje odpowiadać stanowi faktycznemu. Wykonujemy ruch, ale nasza postać przesuwa się z pewnym opóźnieniem. Ktoś nas zabija, a my jeszcze o tym nie wiemy, bo na ekranie jest wciąż scena sprzed chwili.

Typowe czasy reakcji telewizorów z niższej półki dochodzą do 150[ms] (czyli 0.15 sekundy). Brzmi to niegroźnie, bo czy coś istotnego może ominąć nas w tak krótkiej chwili? Ominąć może nie, ale pojawi się problem ze sterowaniem. W stanie wysokiego skupienia człowiek jest w stanie zauważyć reakcję w ciągu, zaledwie, kilkudziesięciu milisekund. Gdy wyświetlacz "dołoży" drugie tyle (a po drodze czas zabiera jeszcze konsola) to ruch myszką, lub celownikiem w grze staje się bardzo nieprecyzyjny.
Dzieki , to teraz smiało mogę polecić mój tv , Fifa 15 w sieci jak i solo żadnych opóznień nie ma a w tej grze na pewno bym to zauważył
 
Kolego jeżeli chciałbyś uzyskać ostry i soczysty obraz w grach, według mnie najlepsza będzie używana plazma np Samsung PS51d450, bądź model wyższy już w Full Hd.
Pozdrawiam.
 
Do góry