TV do sypialni

WojtekF30

New member
Cześć,

Wprowadziliśmy się właśnie do nowego mieszkania i brak telewizora jest generalnie nie do zniesienia :) Ponieważ w salonie będę przymierzał się do czegoś w granicach > 60" i bardzo dobrego zestawu kina, to póki co chciałbym zakupić TV do sypialni.

Pomożecie dokonać wyboru?

1. Odległość od ekranu: ok 3m, TV będzie zawieszony na wysokości około 1,5 od podłogi
2. Jak słońce świeci w pokoju: słońce będzie padało na ekran z lewej strony (rano dosyć intensywnie)
3. Jak duży jest pokój: 14m2
4. Preferowana technologia: brak
5. Jaki masz obecnie telewizor: w domu rodziców mieliśmy LCD Sharpa 37"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, film, Discovery
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: na weekend od południa a w dni robocze po godz. 17 do późnego wieczora
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: wolę bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej mat
11. Preferowana wielkość telewizora: 32'' - 40'
12. Preferowana marka: ważna jest dobra jakość
13. Czego nie lubisz w telewizorach: kiepskiej jakości obrazu i dźwięku
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TV, 10% filmy z USB
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: TV będzie oglądane na wprost, telewizor będzie zawieszony na przeciw łóżka.
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: VOD
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: raczej tak
22. Ma mieć 3D: nie koniecznie, a nawet raczej nie wskazane
23. Ma mieć slot na karty SD: raczej nie
24. Ma mieć tuner DVB-S: nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB pamięci masowe, HDMI
26. Jaki masz sygnał: satelita i kablowka
27. Ile programów HD: Nka i Multipakiet Canal+ HD
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: jak najwyższa
30. Dvb-t: nie wiem
31. Na czym najbardziej Ci zależy: bardzo dobra jakość obrazu i dźwięku
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: w tygodniu 6h, w weekendy cały dzień
33. Sugerowana cena: przyzwoita, powiedzmy max 3tys, bo to TV tylko w sypialni.

Między ścianą a łóżkiem jest wąskie przejście, więc dobrze byłoby żeby TV nie zmniejszył zbytnio tej odległości. Ważne też aby wszystkie porty były podłączane w dół a nie w tył, bo to odsunie o pare centymetrów TV od ściany, a tego bym nie chciał.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie do sypialni nr 1 to plazma . W tej klasie 42G 30 Panasonica
Jeśli zostajesz przy LCD to :
Sharp 40LE 830
Panasonic 42 E 30
Toshiba 40 TL 838
Samsung 40d 6510 ( biały)
 
Ostatnia edycja:

WojtekF30

New member
Na placu boju pozostał Samsung i Sharp... Chociaż nie powiem bo ta plazma Panasonica też mnie kusi, tylko wyczytałem na forum, że jej problemem jest to, że "buczy" co raczej do sypialni nie jest atrybutem porządanym.

Samsung - podoba się żonie ze względu na kolor obudowy, oraz ogólnie dobrze wygląda, ale również na tym forum przeczytałem, że ma problemy z FullHD 3D..

Sharp - tutaj nie mam raczej żadnego argumentu na NIE...

Sam dalej nie wiem... Doradźcie coś od siebie...
 

Damixsat

New member
Chociaż w sumie z odległości 3m też będzie się go świetnie oglądało,Samsung UE40D6750 to bardzo dobry wybór. Daj znać na który model ostatecznie się zdecydowałeś.
 

WojtekF30

New member
Wybralem sie dzisiaj do MM sprawdzic czy maja Sharpa 40LE830, nie mieli niestety, ale pogadalem ze sprzedawca i stwierdzil, ze doskonalym wyborem bedzie samsung UE40D6000. Mial tez Sharpa 40LE630 i na obrazie SD chyba samsung wypadl lepiej. Do tego mowil, ze ten dodatkowy zolty kolor w Sharpie to pomylka i ze konkurencja juz tego nie stosuje... Nie wiem czy mozna porownywac 630 do 830, ale na 630 obraz byl niedociagniety do krawedzi. Co myslicie o tym co powiedzial sprzedawca w MM? Bylem zdecydowany na 830ke, ale teraz mam male watpliwosci i wole to skonsultowac z obiektywnymi ludzmi :)
 

victor7577

New member
z tego co ja się orientuję to konkurencja nigdy nie stosowała żółtego koloru bo to jest innowacyjność Sharpa ;) A Samsung ... hmm...jedyne co mnie do niego ciągnie to multimedialność..TVNPlayer, ipla itd.
 
Do góry