Tv do sypialni potrzebuje rady

ryba77

New member
Witam szukam tv do sypialni. Maksymalnie zmieści mi się 42 cale, odległość od tv jakieś 2-2,5m, będę oglądał na wprost

Tv będzie w zasadzie używany głownie wieczorem do oglądania tv z N-ki i filmy z ściągnięte z netu (720p i 1080p) dodatkowo ja i syn będziemy pogrywać na xboxie. Lubię tez od czasu do czu obejrzeć jakiś film w 3d

Zależy mi żeby tv jak najlepiej radził sobie z filmami z usb ściągniętymi z torrentow, odczytywaniem napisów i jak najlepsza jakością obrazu.

Dzięki waszej radzie kupiłem w tamtym roku panasonica 55dt50e i jestem zadowolony choć czasami ma problemy z odczytaniem napisow ale obraz świetny.
Teraz planuje zakup tv do sypialni i już w zasadzie byłem nastawiony na 42lg660s ale facet namieszał mi w sklepie z samsungiem 40F6650.
Który z tych dwóch jest lepszy i bardziej nadaje się pod względem jakości obrazu z N-ki i filmów mkv i graniu na xboxie i filmów 3D. Może są jeszcze jakieś ciekawe modele do 2500.
Pomóżcie
Jeśli można to krótko bym prosił o wyjaśnienie dlaczego polecacie właśnie dany model

Edit bomzapomnialem

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
17 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
2-2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Raczej stać na szafce
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Rano
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Jakiś Sony hd ready 32' już nie pamietam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
3d
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Dekoder HD
10.Jakie urządzenia ?
xbox360,
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Filmy, sport, seriale, dokumentalne,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Czasami
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Tak, 40% i większość to syn
16.Preferencje co do marki ?
Myślałem o lg, mam panasonica ale w zasadzie jestem otwarty na inne marki
17.Preferencje co do wielkości ?
40-42
18.Co Cię denerwuje w tv
Złudzenie teatru w obrazie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Głównie nocą, wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
2500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Myślałem o pasywny bo aktywne mam. W jakości raczej za dużej różnicy nie ma za to w cenie okularów tak. Jedne z Panama przez przypadek córka zepsuła i prawie 300 zł w plecy
 
Ostatnia edycja:

ryba77

New member
Im wiecej czytam to mniej wiem ale tak po dłuższym zastanowieniu i tego co widzialem oczami zupełnego laika chyba mam 3 typy i prosze o wasze zdanie na ich temat.

Plazma odpada, do Philipsów nie mam przekonania, bo moja mama ma 2 i mi jakos nie podchodza porownujac je do mojego panasonica

A wiec zostaja:

Panasonic 42ET60
42lg660s
40F6650 lub 40F6770

Który z tych modeli w/g was nadawal by sie najbardziej
 

tdx

New member
Bez reklam
1. F6650/F6770 (różnią się postawą i w F6770 masz metalowy a w F6650 plastikowy pilot) matryce S-PVA lepszy kontrast, lepsza czerń

2. ET60 matryce ips od lg lepsze katy ale gorszy kontrast i czerń

3. jeśli to la660 to matryca ips lg
 

ryba77

New member
Tdx jak pisałem jestem laikiem. Jakie są różnice miedzy tymi matrycami ips a S-PVA? Czyli w/g Ciebie na moje potrzeby czyli filmy mkv z usb, programy w Nc+ i Xbox i jakość obrazu i płynność, który z tych modeli jest najlepszy?

Kiki ambilight jakoś nie robi na mnie takiego wrażenia, bo widziałem u mamy
 

tdx

New member
Bez reklam
przedstawiłem Ci TV od najlepszego do najgorszego.
Najlepsze czerń i kontrast oraz największą multimedialność osiągniesz na samsungu bez znaczenia czy na F6650 czy F6770
 

ryba77

New member
Kiki Philips już wykracza poza moje widełki finansowe. Pewnie gdybym miał kasę to brałbym DT60. No ale niestety wybieram miedzy tymi 3 modelami.

Tdx no właśnie ten samsung mnie kusi. Widziałem samsunga w sklepie i leciał jakiś film z usb. Przy przesuwaniu się obrazu miałem wrażenie ze kręci mi się w głowie tak to płynnie szło.
Tv będzie stał na szafce pewnie w tym wypadku lepiej wybrać model 6770
 
Ostatnia edycja:

ryba77

New member
Coś wyczytałem na temat okularów 3d ze bateria słabo trzyma. Jak w ogóle wyglada sprawa z 3d i kodekami,do filmów ? Czy ten samsung czyta wszystko?
 

tdx

New member
Bez reklam
52.jpg


53.jpg
 

ryba77

New member
Czyli teraz tylko zostaje mi udać się do sklepu i porównać Samsunga z Panasem.

Dzięki wielkie z rady

Edit. Na stronie samsunga wyczytałem opinie ze po zainstalowaniu aktualizacji występują problemy z wieloma funkcjami czy zauważył ktoś tez ta przypadlosc
 
Ostatnia edycja:

ryba77

New member
Jeszcze jedno pytanie, który z tych tv ma TVN player

Et60e
F6770
La660s

Będę wybierał miedzy tymi modelami. Powiedzcie na jakim filmie najlepiej przetestować jakość obrazu w tych tv. Myślałem o "Grawitacji" albo " Hobbicie" chyba ze macie lepszy pomysł.

Kiki właśnie wrócił jeden model który wymieniłeś a mianowicie ta plazma st60e. Tylko wyczytałem ze przy grach na konsolacje słabo wypada. Możesz krótko napisać coś o tym? Czy jakość obrazu jest lepsza niż w tych ledach?
 
Ostatnia edycja:

ryba77

New member
Mam jeszcze jedno ważne dla mnie pytanie. Nigdy w tv nie korzystałem z netu. Teraz wpadłem na pomysł ze tv mógłbym oglądać z weebtv. Jak spisują się te tv
Panasonic et60
Samsung f6770
I ewentualnie lg660s
Pod tym kontem czy któryś z użytkowników może mi doradzić który z tych tv będzie się nadawał do tego najlepiej pod kontem jakości obrazu?
 
Do góry