TV do sygnału SD jaki??

villain1303

New member
Witam.
Jak w temacie wie ktoś może jaki TV możliwie najlepiej będzie nadawał się do sygnału SD?
Miałem kiedyś TV Elemis Weste TC401 i jak podłączyłem do niego DVD lub konsolę do gier (PS2) przez wyjście scart obraz wyglądał o wiele lepiej niż na moim obecnym Sharpie LCD 42":???:
Poszukuję jakiegoś telewizora głównie do podłączenia starego DVD czyli do sygnału SD.
Zastanawiam się czy lepszy będzie jakiś starszy kineskop czy może plazma albo LCD/LED.
W moim obecnym LCD jest 50hz z tego chyba najbardziej kuleje obraz SD (słyszałem, że jak LCD ma 100hz lub więcej obraz SD nie wygląda tragicznie).
Czekam na wasze sugestie:)
 

villain1303

New member
odległość ok 2 m od TV cena w zależności czy stary telewizor (kineskopowy) to ok 200-500 zł, jakbym miał się decydować na nowy ok 1500-2000 zł. Ale chciałbym mieć ogólnie rozeznanie czy np porządny nowy telewizor do sygnału SD to koszt 300-400 tyś? Na taki raczej nie będę mógł sobie pozwolić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy model z matrycą natywną 100Hz.
Już masz zabezpieczona płynność.
W klasie 2000 zł masz tylko Sharpa 39LE752.
 

villain1303

New member
Dzięki za szybką odpowiedź. Choć szczerze nie wiem co znaczy matryca natywna ale z tego co piszesz wynika, ze rzeczywiście mam się kierować przy wyborze LCD/LED min 100hz.
 

prezy

New member
Bez reklam
W Twoim przypadku do SD maksymalnie wybieraj 40 cali. Z zachowaniem odległości którą podałeś będzie miał dobry obraz.
 
Do góry