TV do sportu, konsoli i filmów - budżet 2600 zł

Filozof

New member
Witajcie,


W wątku w LCD trochę już pytałem, ale ostatnio mój post był bez echa... Szukam telewizora głównie do oglądania sportu, ponadto do gier na PS3 (z graniem w sieci, więc mile widziany niski input lag) oraz do oglądania filmów przez usb (pewnie kupię jakiś zewnętrzny odtwarzacz). Oglądamy telewizję z odległości 2m, w pokoju ok 15m2.

Chciałbym do wtorku podjąć w końcu decyzję co kupić. Początkowo planowałem kupić LCD, Philips 42PFL 4007H/12 lub Philips 40 PFL5507K/12, ale po wertowaniu forum wyczytałem, że średnio się sprawdzają przy transmisjach sportowych, obraz mocno smuży.
Stwierdziłem, że pewnie lepiej do takiego zastosowania będzie szukać w plazmach i w zasadzie byłem już zdecydowany na Panasonic TX-P42G30E, ale niestety ciężko jest już dostać teraz ten model. Na 3D mi w ogóle nie zależy jakby co.
Moje pytanie w takim razie do ludzi obeznanych w temacie, co możecie polecić do moich zastosowań (min. 42 cale). Byłbym zaszczycony również opinią Kikiego ;)
 

lukeroux

Member
Przyjrzyj się modelowi Panasonic TX-P42UT50 albo TX-P42ST50. Wczoraj kupiłem ten pierwszy, też głównie oglądam sport oraz gram na ps3 i jak na razie wygląda to obiecująco.
 

Filozof

New member
Przyjrzyj się modelowi Panasonic TX-P42UT50 albo TX-P42ST50. Wczoraj kupiłem ten pierwszy, też głównie oglądam sport oraz gram na ps3 i jak na razie wygląda to obiecująco.

Dzięki lukeroux za opinię. I jak się sprawuje Twój model? Daje radę przy sporcie? Nie ma smużenia? Orientujesz się jaki jest input lag?

BTW. Jaka jest różnica między UT50 a ST50?
 

SIII

New member
Pomyśl nad takim Samsungiem TV LED SAMSUNG UE50ES5500 Sam takiego uzywam w pokoju 20mkw i jezeli ma sluzyc glownie do konsoli i ogladania tv to bedzie idealny i miesci sie w twoim przedziale cenowym tylko kwestia dopasowania przekatnej ekranu. Ja bym polecal maks 37 cali ale to tylko moja opinia.
 

tdx

New member
Bez reklam
Do konsoli poszukał bym raczej serii 6xxx np ES6100 co do serii D to faktycznie ciekawiej prezentuje się D6500 ale już ciężko jest dostępny
 

xeo151

New member
Bez reklam
UT50 to budżetowa słabizna, bierz coś z tych które ci doradzają. Osobiście skłaniałbym się ku Panasonicowi DT30 z matową matrycą lub DT50.
 

Filozof

New member
UT50 to budżetowa słabizna, bierz coś z tych które ci doradzają. Osobiście skłaniałbym się ku Panasonicowi DT30 z matową matrycą lub DT50.

Tego telewizora to już raczej nie da się kupić.

Dziękuję Panom wcześniej za podpowiedzi co do Samsunga. Wiadomo jak z input lagiem w Samsungach z serii 6100 ?
 

dario-

New member
Co do plazmy Panasonica model G30 - ogólnie świetny telewizor , uzytkuje od 1,5 bez problemów. W grach tez spisywał sie swietnie ale niestety uwidaczniać się zaczęły - nie jeszcze wypalenia - ale nazwijmy to ślady po stałych elementach HUD-a gry.
Coby wiec nie katować dalej matrycy nabyłem pod konsolę LED-a Panasonica model ET5 i jest git :)
 

bassmag

New member
No to już nie wiem co wybrać...
Dzisiaj natrafiłem na tego panasa TX-P42UT50 przedtem zastanawiałem się nad
TOSHIBA 40RL838
Samsung UE40ES5500
philips 42PFL 4007H/12

tv głownie do sportu i filmów czasem w coś pograć. i co tu wybrać :/
 

digitalus

Banned
Wybralbym TX-P42UT50.Telewizor ogladalem w sklepie i zrobil na mnie dobre wrazenie.Sklep to nie jest dobre miejsce do oceny jakosci obrazu ale ut50 prezentowal sie dobrze.Dobra ostrosc obrazu , na pewno lepsza od lcd i led-tv
Plazma jest najlepsza. 65 calowa plazma panasonica pod wzgledem jakosci obrazu pokonala nawet telewizor laserowy.Dowod na zdjeciach.Po lewej stronie obrazka plazma,po prawej odbiornik laserowy.
Mam niski model cx3e i jestem zdowolony z jakosci obrazu sd i hd.
PLAZMAJPG_xhxsppa.JPG

Duze obrazki nizej
http://s6.ifotos.pl/img/PLAZMA2JP_xhxspre.JPG
http://s6.ifotos.pl/img/PLAZMAJPG_xhxsppa.JPG
 
Ostatnia edycja:
Do góry