Tv do salonu

soft92

New member
Witam, proszę o pomoc w doborze tv :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej na wprost, ale czasami zeby z kuchni cos widac
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od lewej strony są szyby
7. Jaki masz obecnie telewizor ? obecnie mam philipsa 49 cali 49PUS7502 - idzie do innego pokoju
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? chyba wszystkie sa dostepne po dekoderze, 4k z zewnetrznych zrodel
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder, konsola, soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport (piłka nożna), informacyjne, dokumentalne, filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak do netflixa np (rzadko kiedy uzywam przegladarki na tv)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak konsola
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wieczorami, ale zdarza sie i w dzien
17. Preferencje co do wielkości? Wydaje mi sie ze z tej odleglosci to jakies 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19. Preferencje co do marki ? myslalem o sony 65xg9505, troche sie boje oleda np lg c9 przy tym co ogladam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10k ale im mniej tym lepiej

załączam wizualizacje jak są okna

U30Fuum
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
65XG9505 jest bardzo dobrym wyborem. Jeśli oglądasz dużo programów informacyjnych, powyżej 2 godzin jeden kanał, to OLED-a nie polecam. Jeśli krócej to 65C9 będzie super.
 

soft92

New member
Chodzi mi ten C9 po głowie ale widzę, że w sklepach coraz mniejsza dostępność jest jego :(

Jak taki tv się zachowa podczas oglądania meczu piłkarskiego np? Albo grania w fife? Obraz niby się rusza ale cały czas ten sam kolor?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To w tej klasie masz super modele do wyboru.
Masz specjalną ofertę na Oledy w programie gdzie sam wybierasz ceny.\Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.
Wystarczy CI kasy nawet w programie na Philipsa 65Oled 934.
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

Jasob

Member
Ponieważ mam identyczne warunki oglądania, pozwolę sobie zapytać w tym temacie, czy 65 cali to nie za dużo na 2 metry odległości? Zależy mi na opinii ludzi którzy oglądają 65 cali z takiej odległości. Dziękuję i pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że nie za dużo.
To idealna wielkość do tej odległości.
Sprawdź proszę tabelę.
Jak będziesz niebieski masz specjalny program gdzie wybierasz ceny.
Podaj maila - to Ci wyślę cały program.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Ponieważ mam identyczne warunki oglądania, pozwolę sobie zapytać w tym temacie, czy 65 cali to nie za dużo na 2 metry odległości? Zależy mi na opinii ludzi którzy oglądają 65 cali z takiej odległości. Dziękuję i pozdrawiam


Ja mam 75 cali z 230 cm i gdyby tylko weszło więcej, to spokojnie już bym tak było z 82 cale. Na początku zawsze się wydaje ogromny, a po dwóch tygodniach albo się żałuje, że nie wzięło większego, albo ma się spokój, że wzięło się największy jaki się dało.
 

Jasob

Member
Dziękuję za informacje. W tej chwili mam plazmę 50 cali, na której oglądam tv z tej właśnie odległości. Cały czas zastanawiałem się czy jak kupię 55 cali to nie będzie za mało. Myślę, że po Waszych wpisach jestem prawie pewny, że kupię 65 cali.
A czy nie będę widział zbyt dużo szczegółów w sensie technicznym ( piksele, składowe obrazu itp )

Dziękuję i pozdrawiam
 

soft92

New member
Myślicie, że warto się zainteresować nowym modelem sony na 2020? Myślę tutaj o XH zamiast XG 65 cali
 

Jasob

Member
Też o tym myślę, ale na razie za mało testów ( a właściwie ich brak ) w necie. Trzeba chyba trochę poczekać. Jedno jest pewne. Cena będzie o około 2 tysiące wyższa od modelu 65xg9505.
Pozdrawiam
 
65xg9505 świetny model, ja wybierałem miedzy właśnie nim a nowym 65nano903 z 2020 (ma wszystkie dla mnie potrzebne rzeczy + środowisko LG). Gdybym jednak miał brać stricte pod kino to chyba zdecydowałbym się bardziej na sony z 2019.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na przyszłość to wyraźnie 65 LG NANO903.
Jest w nowym Programie pilotażowym gdzie sam wybierasz ceny. Podaj maila to CI wyślę.
 
Do góry