TV do salonu

maxiucb

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 8,0 x 4,1 m jednak samo miejsce z narożnikiem to 4,9x4,1m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2 - 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3 osoby [2+1]
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost, jednak jak przychodzą goście to większość siedzi z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? powieszony na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju? od południa
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony Bravia 40 cali zakupiony 10-11 lat temu, stoi na szafce rtv ale w dużo mniejszym pomieszczeniu
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
- matryca 120Hz
- HDMI x4
- WiFi + Lan [jakby Wifi nawalało]
- 65 cali
- 4k HDR

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV naziemna + kablówka
10 .Jakie urządzenia? kino domowe Philips, PS3
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? w tygodniu od 16 do 22 [oczywiście różnie to bywa czami 5h czami 1h, w weekendy zapewne więcej
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? raczej nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport [piłka, siatkówka] filmy, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? zapewne tak: youtube i mam zamiar wykupic netflixa
15. Czy zamierzasz grać w gry - tak, mam zamiar odkurzyć swoje ps3 nie ruszane od 3 lat
16. Preferencje co do marki? myślałem o SONY potem SAMSUNGU teraz chyba LG
17. Preferencje co do wielkości? 65''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? chyba nie ma nic takiego
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? południe + wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000 zł + ewentualnie wieszak na ścianę i kabel HDMI
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? rzadko, obecny mam 10 lat i dalej będę go używać w innym pomieszczeniu
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak - youtube, przeglądarka

Ode mnie:
Tv myślę kupić za jakieś 3-4 tyg [czekam na fundusze]. Pochodziłem trochę po sklepach, poczytałem internety i fora i znalazłem kilka propozycji.
Wg sprzedawców w sklepach ranking firm obecnie wygląda tak:
1. LG
2. Samsung
3. TCL
4. Sony
5. Philips


Co mnie interesowało:
- Samsung UE65NU8042 lub 8072 - jednak jak zacząłem szukać okazało się, że jest niedostępny
- Sony 65XF9005 - jest jednak poza budżetem, dużo piszę się o cloudingu
- LG 65SM8600 - obecnie można go już mieć za około 4900zł, opinie też ma ok, ma 100HZ, matryce IPS, która wydaje się być odpowiednia dla gier i sportu, mniej do filmów i seriali ale nie jestem jakimś maniakiem obrazu.



Z ofert znalazłem jeszcze a porównując do tego LG te modele:
Samsung UE65MU7002T
LG 65SK8100

Sony 65XF8505


lub QLED QE65Q67RAT ? jedyny Oled w zakresie cenowym


Co sądzicie o tym LG? Może zaproponujecie coś innego?


kiki jak wygląda zakup TV u Ciebie? Możesz podesłać PW z ceną tego LG? jakiś uchwyt na ścianę pod ten tv? kabel hdmi?


Mam 2 kolegów, którzy mają LG Oledy i bardzo sobie chwalą ale dali około 8k... co jest poza moim zasięgiem. W każdym razie polecają LG.



Dzięki za odpowiedzi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś to LG 65SM8600 z podświetleniem strefowym.
Masz na niego specjalną cenę w programie pilotażowym - Piątka Loco"
Podaj maila do siebie to Ci wyślę.
Sam wybierasz cenę.
Na oleda kasy nie wystarczy.

Sony 65XF9005 masz za 5999 zł
Philips 65PUS8303 za 4599 zł
TCL 65X2 za w programie pilotażowym.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
65-calowy model Panasonic FX700 można obecnie nabyć w cenie 3079 złotych w Media Markt.
W tej cenie to nie ma konkurenta!
 

maxiucb

New member
LG 65SM8600. Juz zamowiony u kikiego.

Byłem go zobaczyc w jednej sieciowce to Pan stwierdził, ze to lepszy tv od qleda samsunga. Wczesniej tez taka opinie slyszalem.
 

tutrus

New member
LG 65SM8600. Juz zamowiony u kikiego.

Byłem go zobaczyc w jednej sieciowce to Pan stwierdził, ze to lepszy tv od qleda samsunga. Wczesniej tez taka opinie slyszalem.
Potwierdzam, porównywałem na żywo z Samsungiem qled i też byłem za LG. Obraz jak to w Samsung przekoloryzowany, lepsze głośniki w LG. Też zamówiłem u kikiego LG 65SM8600....

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też potwierdzam, że LG nie tylko co do obrazu gra lepiej.
Po kalibracji obraz świetny.
Wysyłki tuż , tuż...
Program pilotażowy daje świetny wybór cen.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Mnie wkurza, niestety. Ale wszystko przez to że o tym wiem. [emoji6]

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
a jak.masz ustawiony poziom podświetlenia ekranu? Na maxa czy mniej? W swoim starym lcd mam poziom 8 z 20 ,.ale matryca va i tragedii nie ma. Jak dam na maxa to czern bedzie świecąca, a wygaszania stref czy tez micro dimming nie posiadam.
 

maxiucb

New member
Dziś podlecem sprzęt pod tv i mam problem z kinem domowym ponieważ jest już leciwe...

znalazłem konwerter do starego kina domowego tzn. podpinam pod tv wejście optyczne i łącze je z konwerterem, następnie konwertrem za pomocą kabli RCA łącze z kinem domowym - będzie to działać? tzn głos z TV ma być słyszalny w kinie.
 
Do góry