TV do salonu 77"

pwnsoon

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? zazwyczaj 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Pokój jest jasny (ogromne okno na prawie całą szerokość i 5,5m wysokości), słońce głównie od 11 do popołudnia, TV używany różnie.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nowy dom - nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Żeby był zdolny odtwarzać jak najwięcej multimediów, kodeków itp., odtwarzać z podłączonego bezpośrednio dysku, NAS.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Telewizja od dostawcy internetowego - ale w sumie nie wiem czy jest tam 4k czy tylko full hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? sporadycznie laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? około 5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy i seriale z dysku + platformy streamingowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie wykluczam
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 77"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? jak TV muli (smart systemy, długie ładowanie video itp.). Słaba jakoś wykonania
19. Preferencje co do marki ? Samsung, LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? okolice 20k.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie

Na początku myślałem o Samsungu S95C ale im dalej czytam to sam nie wiem... LG G3 wygląda dość ciekawie ale z tego co widzę różnica kilka k, czy warto???... a co u innych marek piszczy to już totalnie nie wiem.
 

Attachments

  • antres.jpg
    antres.jpg
    217,5 KB · Wyś: 29

Marlo

Active member
Sony A95L, LG G3 , Samsung S95C , taka kolejność. Panasonic MZ2000 to wielka niewiadoma i jest trudno dostępny, Philips OLED 908 ciekawy TV , ale 77" też chyba trudno dostępny , to jest czołòwka.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz świetne modele :
Panasonic MZ 2000
Philips 77oled 908
LG 77 G33
Sony 77A95L
Masz specjalną ofertę dla członków forum z pakietem gratisów dodatkowo.

Kiedy planujesz zakup ?
Czy
Większy Ci się też zmieści ?
 

pwnsoon

New member
Większy się zmieści ale po pomiarach uznałem że 77 jest idealny i zostaje mi jeszcze spore pole do aranżacji ściany po bokach tv. Zakup planuje w ciągu kilku dni.
 
Ostatnia edycja:

pwnsoon

New member
Sony 77A95L trochę za drogi i z tego co widzę to system smart tv od google raczej jest słaby w porównaniu do konkurencji. Dodam że do tej pory miałem w poprzednim domu słaby tv samsunga (kupowałem go w 2013 za około 6k), więc na co bym się nie przesiadł to będzie ogromna różnica.

Najbardziej się skłaniam ku Samsung S95C / LG77 G3 ale Sony 77A95 też jest mimo wszystko w grze.
Dasz jakąś konkretną ofertę na pw?

Dodam że nie interesują mnie sztuki które były "tylko sprawdzane". Karton ma być fabrycznie nowy - nieotwierany.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz brać jaki chcesz.
Twój wybór.
Jedynie musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami jeśli telewizor będzie miał wady fabryczne. Szkoda tylko zdrowia i czasu.
Ale to Twój wybór.
Dane wysyłam na PW.
 
Do góry