TV do salonu 75"

bestisz

Member
Cześć. Szukam TV do salonu jak w temacie. Chciałbym OLED-a 77" ale niestety nie wejdzie mi we wnękę. Ścianka wygląda jak na zdjęciu:

Od słupka do słupka jest 171cm - na ciasno. Wciśnięcie tam 77" jest po prostu niemożliwe. Przekątna 75" wejdzie na styk.
Na OLED-a kwota w okolicy 20tys. była by realna. Mam w sypialni od Kikiego OLED-a LG C9 55" i jestem bardzo zadowolony. W pokoju syna mam też TCL-a 55" C70 i o ile za te pieniądze z obrazu jestem zadowolony to Android jest pod psem. Nie chodzi o funkcjonalność ale o efekt "puchnięcia" systemu. Na tą chwilę TV uruchamia się sporo wolniej a sam android nigdy nie działał odpowiednio responsywnie. C9 od LG z WebOS-em swoją prędkością wymiata.

Do meritum. Wymagania z mojej strony to przede wszystkim jakość obrazu. Do TV podłączony dekoder SAT 4K (wiemy ile mamy tych kanałów więc po prostu dekoder satelitarny). Okazjonalnie konsola - w większości jest pod TCL u syna. Sporo oglądamy wieczorami z żoną Netfilxa, Youtube, Player-a, Ipli, TVP VOD i tutaj chciałbym żeby działało to jak należy oraz miało przyszłościowe wsparcie (na te 5 lat przynajmniej). Nie deklasuję Android TV ale chciałbym aby nie działał on po roku jak ten w TCL-u.

Kwota na TV? 8-10tys. Jeżeli w klasie LCD jest coś warte wydania 12 tys. jestem w stanie tyle wydać ale proszę wziąć pod uwagę że mam już OLED-a.

Pozdrawiam.
 

omnia

New member
OLEDy 75 cali to naprawdę dość spory koszt. Ale jak widzę na zdjęciu kilka metrów do ekranu jednak jest. Szkoda, że tak mały wybór tych większych telewizorów. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- Sony 75XH9096
- Philips 65Oled 934
- Sony 85XH9096
- LG 77CX Oled
Masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Masz ofertę specjalną dla niebieskich napisz na PW.
 

bestisz

Member
OLEDy 75 cali to naprawdę dość spory koszt. Ale jak widzę na zdjęciu kilka metrów do ekranu jednak jest. Szkoda, że tak mały wybór tych większych telewizorów. :)
Jestem świadom że te przekątne OLED-ów to spory koszt. Zauważ czego dotyczy mój problem. Matryce OLED nie są cięte na 75" tylko 65" i dalej 77". We wnękę wejdzie max 75" i te dwa cale wydają się niczym ale w moim przypadku po prostu robią taką różnice że w "dziurę" nie wejdzie.

Wybór jest prosy SONY 75XH9505. Spełni wszystkie oczekiwania

Do Twoich potrzeb :
- Sony 75XH9096
- Philips 65Oled 934
- Sony 85XH9096
- LG 77CX Oled
Masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Masz ofertę specjalną dla niebieskich napisz na PW.

Dzięki stokrotne za odpowiedzi. Wybór raczej tylko rozbije się o SONY ze względu na przekątną 75". 65" Philipsa to za mało,....LG z 77" to za dużo ze względu na wnękę.
Panowie a w szczególności @kiki powiedzcie czy warto zapłacić prawie 11.500zł za 75XH9505? @kiki Twoja propozycja to 75XH9096 - czy pomiędzy tymi dwoma modelami jest faktycznie taka różnica? Różnica cenowa to (mniej więcej) 8500zł vs. 11500zł.
Na stronie Sony przy porównaniu różnice są w zastosowanym procesorze obrazu i kilku technologiach - po nazwach niewiele mi to mówi. Czy np.:

Procesor obrazu w HX95 to X1™ Ultimate vs. Procesor 4K HDR X1™ w HX90 czy to przepaść?
Czy brak w HX90 np. Object-based Super Resolution i przetwarzanie dual database processing to duże braki?
Jak wygląda sama wydajność systemu operacyjnego przy porównaniu tych dwóch modeli? Czy są porównywalnie szybkie? No i najważniejsze - porównanie jakości obrazu.

@kiki - jak te dwa modele wyglądają cenowo u Ciebie?
 
Ostatnia edycja:

bestisz

Member
A jaki masz teraz telewizor ?
Różnica jest duża w podświetleniu matrycy, ilości stref.

Wszystkie telewizory mam od Ciebie a mianowicie:

- u syna w pokoju TCL 55" C7006
- w sypialni LG OLED LG 55C9
- w salonie u moich rodziców Philips 65PUS8602

Ten TV który widać na pierwszym zdjęciu tego tematu to stary jak świat Sharp 46" XL2E. Kiedyś topowy model. To pomieszczenie było do niedawna tylko po to aby wypić w nim poranną kawę przy TVN24 i do pracy. Teraz żona zmieniła przyzwyczajenia i chce większego ekranu, Netflixa, Playera itp.
Oglądamy w szczególności wieczorem a na sam ekran światło pana tylko godzinę przy zachodzie słońca.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. To jeszcze raz:
- Sony 75XH90
- LG 75Nano 903
- Samsung 75Q80T
Masz najlepsze w klasie !!!
Masz z pakietem lub w programie gdzie sam wybierasz ceny.
 
Do góry