Tv do salonu, 65 cali. SAMSUNG QE65QN85A vs QE65Q95TDT?

Janko88

New member
Witam szanowne grono.
Szukam nowego tv do salonu. Głównie pod konsole ps5 + netflix + youtube. Do tej pory był wysłużony Samsung 58mu6192.
Waham się pomiędzy QE65QN85A, a QE65Q95TDT.
Który z nich jest lepszy?
Oraz drugie pytanie, Czym się różni oznaczenie Q95TDT, od Q95TAT?
 

Janko88

New member
Mam tylko 5tys. Złotych. I to już jest taki maxmax. Generalnie qn85a mam za 5100zł, a q95td za 4799zł.
Zastanawiałem się jeszcze nad hisense 65u7hq, ale wolałbym samsunga.
A Czym się różni q95tdt od q95tat? To jest ten sam tv?
 
Ostatnia edycja:

Janko88

New member
Mam tylko 5tys. Złotych. I to już jest taki maxmax. Generalnie qn85a mam za 5100zł, a q95td za 4799zł.
Zastanawiałem się jeszcze nad hisense 65u7hq, ale wolałbym samsunga.
A Czym się różni q95tdt od q95tat? To jest ten sam tv?
I jeszcze jedno pytanie, który z tych dwóch będzie lepszym wyborem? Qn85a czy q95tdt?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie , oczywiście że warto.
Przecież zakup masz na kilka lat i dobrze jak każdego dnia korzystając - cieszysz się z jakości.
Ta kwota zwróci Ci się z nawiązką.
 

miroski

Member
Dzięki kiki za odpowiedź.
Czyli warto dorzucić te 300zł do qn85a?

Nie warto. Nie tyle dopłacać, co przepłacać. Q95T to najwyższy model sprzed 2 lat a QN85A to model z zeszłego roku o dwie półki niżej od QN95A. Na mini led nie patrz. To technologia wymyślona aby lepiej wypadały testy na planszach i do podtrzymania życia TV lcd. W codziennym użytkowaniu lepszy jest wysoki natywny kontrast 95T niż niski QN85 wspomagany wieloma strefami mini led. Do tego One Connect w 95T - świetna rzecz. Zobacz testy na rting, 95T to naprawdę świetny telewizor.
 

Janko88

New member
Nie warto. Nie tyle dopłacać, co przepłacać. Q95T to najwyższy model sprzed 2 lat a QN85A to model z zeszłego roku o dwie półki niżej od QN95A. Na mini led nie patrz. To technologia wymyślona aby lepiej wypadały testy na planszach i do podtrzymania życia TV lcd. W codziennym użytkowaniu lepszy jest wysoki natywny kontrast 95T niż niski QN85 wspomagany wieloma strefami mini led. Do tego One Connect w 95T - świetna rzecz. Zobacz testy na rting, 95T to naprawdę świetny telewizor.

Z tym, że nie jestem przekonany, czy to jest ten sam tv, co dwa lata temu. Ten z przed dwóch lat miał oznaczenie Q95TAT, A ten ma Q95TDT. I nigdzie nie mogę znaleźć, czy ten ma matrycę VA, czy ADS. Testy na rtings widziałem i w ocenie ogólnej Q95TAT jest lepszy, od qn85a, ale to jest Q95TDT.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wraca podstawowe pytanie- na czym Ci najbardziej zależy ?
Jeśli chcesz mieć lepszą czerń, kontrast, lepsze podświetlenie strefowe, lepsze przejścia tonalne - to sięgałbym ja po mini leda.
Chcesz nowy , tylko dlatego że ma być nowy - to QN85B.
Ale musisz się liczyć z dużą dopłatą, bo nowe ceny zgodnie z rynkiem poszybowały w górę.
 

Janko88

New member
Wraca podstawowe pytanie- na czym Ci najbardziej zależy ?
Jeśli chcesz mieć lepszą czerń, kontrast, lepsze podświetlenie strefowe, lepsze przejścia tonalne - to sięgałbym ja po mini leda.
Chcesz nowy , tylko dlatego że ma być nowy - to QN85B.
Ale musisz się liczyć z dużą dopłatą, bo nowe ceny zgodnie z rynkiem poszybowały w górę.
Dzięki Kiki. W sumie już wybrałem. Zamówiłem q85a. W środę odbieram. Niestety nie mam 8k na qn85b . W sumie jak zacząłem szukać tv, to zacząłem od 3k i na samym początku był q80 lub tcl c728. Ale doszedłem do wniosku, że tv kupuje się raz na 5 lat. I dozbierałem do tych 5tyś. Pewnie za 3 miesiące, dozbierał bym do tych 8tys. Ale mój stary mu6192 wyzionął ducha i tak średnio 4 miesiące bez tv. Pozdrawiam wszystkich
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie bardzo dobry wybór.
Napisz proszę jak dojedzie.
I to bardzo dobrze że nie masz 8K !
 

Janko88

New member
Wg mnie bardzo dobry wybór.
Napisz proszę jak dojedzie.
I to bardzo dobrze że nie masz 8K !
Oczywiście dam znać. Opiszę przy okazji, jak moje pierwsze wrażenia. A jeszcze, że tak spytam, Chociaż, to nie ten dział. Ten tv będzie podłączony do amplitunera Denon avr 1713. I moje pytanie brzmi, czy podłączyć go z tv jak do tej pory było z mu6192, czyli kablem optycznym, czy lepiej przez hdmi?
 

Janko88

New member
Ostatnie pytanie Właśnie w xkom znalazłem qe65qn90a za 5300, warto dołożyć 200zł? Dużo lepszy jest ok qn85?
 

Janko88

New member
Witam grono.
No więc podsumowując.
Dotarł do mnie Samsung qe65qn90a. Zawisł na ścianie, w miejsce mu6192. Różnica kolosalna, Obraz piękny w moim subiektywnym odczuciu. Na plus funkcje smart i fakt, że telewizor steruje głośnością amplitunera kd. Generalnie jeden pilot steruje wszystkim, dekoderem polsatu i ampli, opcja mega. Dziękuje kiki, za rady i pomoc. Pozdrawiam
 
Do góry