TV do salonu, ~5k zł

Johny3

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć,
miałem zamiar niedługo kupić w końcu nowy telewizor, ale zapowiadane ceny tegorocznych modeli skłaniają mnie do zakupu już teraz.

Na wstępie dodam, że zależałoby mi na opcji z ratami 0% i takich też będę szukał w sklepach.
Własne propozycje:
LG 65B13 - 5400 zł (+ za OLED)
Sony XR-65X90J - ~5000 zł
TCL 65C825 - 5500 zł
PHILIPS 65PUS9206 - 5500 zł (+ za Ambi)
SAMSUNG QE65QN85AAT - ~5300 zł

Dzisiaj zamówiłem OLEDa B1 za 4800 w Neonecie, ale anulowali zamówienia, więc szukam dalej - pytanie czy w tym budżecie warto iść w B1 czy jednak lepszym wyborem będą inne TV? Osobiście nadal mam obawy co do wypaleń matrycy, a jednak chcę coś na kolejne kilka lat spokoju.

Robię wątek żeby nie spamować kikiemu PW, a może się też komuś przyda :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~25m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4, głównie 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? - Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? 2 spore okna, więc jasno ogólnie jest, nie ma za to słońca, bo to od północy - w razie W mam żaluzje i rolety zewnętrzne
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Stary Samsung 40" jeszcze HD Ready
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Chyba tylko 120 Hz i dobry obraz i jak najmniejszy blooming przy napisach
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? kiedyś pewnie coś 4K, na teraz materiały z Netflixa/HBO Max/Amazon + streaming z PC(?)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Jak nie bedzie jakiejś appki to mibox 4s
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5+
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? byle przesadnie nie odbijała światła
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale i filmy + sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie wykluczam, teraz nie, chyba, że ogarnę XGP jakoś bez konsoli
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 16-19 raczej leci losowo coś z YT, później seriale/filmy
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 5k, max 5,5k
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy byłby Oled 65 ale z wyższym procesorem , masz dopłatę 200 zł
Philips 65Oled 705
LG 65 BX

Jeśli nie chcesz dopłacać to TCL 65C825 mini led.
Do tych potrzeb i warunków , ja wybierałbym w takiej kolejności.
Jesteś niebieski wiec masz dodatkowo pakiet gratisów do każdego.
 

Johny3

Klub HDTV.com.pl
VIP
Byłem wczoraj w sklepie pooglądać na żywo jak te telewizory grają i ostatecznie kupiłem Sony 65X90J.

Głownie też dlatego, że nie jestem do końca przekonany do OLEDów do codziennego użytkowania, szczególnie, że nie chciałbym za 2-3 lata mieć wypalonego obrazu. Gdybym w moim budżecie miał LG C1 to pewnie bym się jednak przemógł i kupił, ale mając do wyboru Sony za niecałe 5k i LG B1 za 5400 zł wybrałem Sony. Cały czas miałem też z tyłu głowy, że mam w salonie duże okna i mimo, że od północy, to nadal w dzień jest dość jasno.

Od początku skłaniałem się ku QLED albo właśnie Sony, którego mnóstwo osób poleca.
I faktycznie jakość odwzorowania kolorów w Sonym mnie ujęła w przeciwieństwie do Samsunga, który ma je tak sztucznie podbite, że aż bolały oczy.
Zdziwiłem się też kiepskimi kolorami na LG B1 (ale tu nie wypowiadam się, bo pewnie by trzeba było kalibrować itd.), całkiem nieźle obraz wyświetlał też Philips, ale nadal dużo mu brakowało do Sony. TCL nie było w ofercie sklepu, więc go nie widziałem i ostatecznie wykluczyłem z wyboru.

Ogólnie więc Sony mnie kupił obrazem i Google TV bez zbędnych nakładek producentów. Dzisiaj ma przyjechać do mnie i zobaczę jak wypadnie w domowych warunkach. Mam ewentualnie opcję zwrotu gdyby coś było nie tak.
Póki co jestem zadowolony z ceny, bo mam psychologiczną granicę ustawioną na 5k zł i udało mi się jej nie przekroczyć :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ważne żebyś był zadowolony.
Ale to nie ta liga co oled, szczególnie w domu wieczorami.
 
Do góry