tv do salonu 50/55 cali 100 hz

hyden

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
4,5x4,5

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
3,5 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
stac

6. Jak słońce świeci w pokoju?
ze wszytkich stron

7. Jaki masz obecnie telewizor?
stary i maly :)

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
smart tv

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
narazie telewizja naziemna w przyszlosci cos satelitarnego

10 .Jakie urządzenia?
w sumie nic

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
bez roznicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
1 godzina
16. Preferencje co do marki? bez roznicy
17. Preferencje co do wielkości?
50 - 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
smurzenie ekranu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
3700
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne
jeszzce nie wiem



Witam planuje zakup telewizora skupie sie chyba na 50 calach bo w kwocie 3700 zl 55 nie znajde. Chciałbym na matrycy 100 HZ

Przyznam sie ze od jakiegos czasu czytam o tv i interesuje mnie kilka modeli i tak

1.Czy te 50 cali przy odlegosci 3,5m bedzie mało

2.Z marki Sony interesuje mnie kdl 50w755c Bez 3d badz jego odpowiednikz 3d 805c , 809c . Gosciu w sklepie mówil ze juz jest przegladarka w tym androidzie i podobno ma flesha ?.

2.Widze ze na forum polecacie Philips 50PFH6550 na plus to pilot, ambilight android, jednak nie mam przekonania do marki jak to teraz z tym philipsem

3.Jezeli wybierac z tych dwóch narazie to philips czy 805c jak wyglada szybkosc dzialania tv strony internetowe i android czy sony ma wiecej ramu, lepszy procesor czy chodza podobnie. Obraz w tych tv jest podobnej jakosci ?

4.Ogladalem telewizory samsunga na Tizenie jednak tam trudno w tym roku o matryce 100hz, w jednym sklepie sie dowiedziałem ze 6400 z 900 pqi jest juz 100hz, a po telefonie do samsung store otrzymałem info ze dopiero model 6800 nano crystal ma 100hz a to juz przekracza moje mozliwosci finansowe.CZy tak naprawde warto sie pakowac w tizena, niby obsluguje tylko smart telefony z samsunga.

Wiec co do samsunga to wiem wiem od jakiego medelu jest te 100 hz. jednak musze przyznac ze 48JU6400 z 4k kolory i obraz ma naprawde żyleta :)

5. No i na koniec modele lg ale widze ze w tym roku jakis chaos duzo modeli pod róznymi oznaczeniami, mnie zainteresował 49uf7787 jaka tu jest matryca i czy warto pakowac sie w web os


Ogolnie te modele mnie zainteresowały, najbliższy sercu jest sony jednak obraz jest co prawda bardzo szczegółowy jendak male nasycenie kolorow tak mi sie w sklepie wydawało

Ewentualnie cos innego proponujecie ?

takze prosze o podpowiedz w moim temacie dzieki
 

inuictus

Member
Jeżeli chodzi o Samsunga to wspomniany przez Ciebie model ma matrycę 50 Hz, jedynym tegorocznym modelem z serii 6 na matrycy 100 Hz jest model J6200 (ma on 3d, ale nie ma w zestawie okularów) i z czystym sumieniem mogę Ci polecić ten model, to taki następca zeszłorocznej serii H6400/H6200 które są bardzo udane.

W Twoim budżecie wziąłbym bez większego zastanowienia UE55J6200 lub zeszłoroczny UE55H6400.
 

hyden

New member
hmm to mi namieszałes w głowie juz byłem nastawiony na android

w takim razie powiedz mi
1. Czy ten model ma na 100% 100hz bo w opisie ma 600 pqi a z mojej wczesniejszej wypowiedzi wynika ze nawet z 900 pqi nie maja 100hz

2.Jak wygladaja gry/aplikacje na tizen duzo tego ?

3. Czy moge sie polaczyc z telefonem lg sterowowac ekranem grac slyszalem ze tylko z telefonami samsung

4.Czy na padzie z xbox mozna grac sterowac

Niewatlpiwa kwestia jest cena 3400 za 55 cali super
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z modeli z Androidem masz:"
- Philipsa 55PFH 6510 lub 6550
- Sony 5W755 lub 55W809

Jeśli Samsung to 55H6400 ten ma 100Hz.

Gry i aplikacje nie mogą konkurować z grami z konsol , to nie ta klasa.
Można sterować dowolnym smartfonem
 

hyden

New member
Witam panowie, jakoś nie było czasu na zakup i chciałbym jeszcze dopytac bo trochę sie pozmieniało

- Philipsa 55PFH6550 ale na forum sporo negatywnych opinni o sofcie to mnie nie przekonuje

- Sony 55W805 obraz Ok ale android troche niedopracowany

LG 55LF652V taki model mi sie pojawił w zestawieniu cena około 3000 tys ma 3d 55 cali i webos 2 matryca pisze 900 PQI czy to jest 100 hz ? a jesli nie to czy 50 podkrecona do 900 bedzie dawac rade przy piłce nożnej

Telewizor PHILIPS 49PUS7170/12 tv o którym nie znam opinii. Ma juz 4k 800 hz ale to chyba matryca 50 ? 3 stronny ambi, jasnosć ekranu 400 i 4 rdzenie. Tylko jak z tym softem czy tez sa takie problemy jak z 6550 ?? cena 3440 do kupienia


nastawiam sie na ten ostatni. Dodam ze teraz jestm na etapie cyfrowej telewizji naziemnej i czy to bedzie problem przy tym telewizorze moze kiedys bedzie satelitarna
 

hyden

New member
no 3500 :D kiki ty sie znasz na philipsach 6550 czy ten 7170 porownaj mi je prosze albo o tym lg cos powiedz

Stylistycznie ten 7170 wyglada super
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Android daje spokojnie radę. Jest nowej generacji.
Philips 55PFT6550 jest na matrycy natywnej 100 Hz.
Do Twoich potrzeb wszystko jest na swoim miejscu.
Cena 3999 zł , za 3500 jest model 6510.
Kodi z Androida daje Ci ogromne możliwości i masz tysiące, tysiące filmów, programów telewizyjnych, bajek i to w jakości HD.
Trzeba tylko umieć zamontować odpowiednie wtyczki.

Model 7170 ma 4K. Z sygnałów HD świetnie upscaluje.
 

hyden

New member
czyli ten 46uh5300 ma 50 hz ?

Kiki a co ty bys kupił

W sumie zostały 2 ten 49 cali 7170 4k 3d android ambi 50 hz i telewizor problematyczny cena 3440

i LG 652v 55 cali 3d 900 pqi tez jest 100 hz super webos 2 tylko bez ambi hmm cena 2880

odległosc od telewizora 3,5m to chyba te 4k niezuwazalne. TAk naprawde gdyby nie ambi to bez zastanowienia biore lg warto doplacac ?
 

hyden

New member
Witam po dłuższym wybieraniu zdecydowałem sie na 7170. Obraz na tv naziemnej rewelacja, Ambilight rewelacja, android i cale menu chodzi fajnie, co prawda matryca 60hz choc po włączeniu uplynniaczy i testowaniu w sklepie obok matrycy 100 nie widac duzej roznicy i jest ona akceptowalna nawet sprzedawca w sklepie sie dziwił ze tak dobrze wypadł.

Ale najbardziej irytująca rzecza jest ogladanie ciemnych scenerii i zdjec. Czasami zdarza sie ze 30% zdjecia oglądanego w tv jest za ciemne i nie widac co tam jest podczas gdy na telefonie i kompie wszystko jest wyraźne. Da sie ten problem rozwiązać?

2.jak przesłać ekran z telefonu lg do tv tylko nie zdjecia tylko to co jest aktualnie na komorce
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obraz faktycznie bardzo dobry, ważne że upscalowanie jest extra.
Ambilight - bajka !

Ale właśnie do tego służy kalibracja obrazu.
Napisz na PW dostaniesz Info.
 
Do góry