TV do salonu 40" za około 2500 zł

loko10

New member
Przede wszystkim chcę wszystkich przywitać, ponieważ jestem tutaj nowym użytkownikiem.

Poszukuję telewizora do salonu wielkości ok 40 cali w cenie oscylującej w granicy 2500 zł. Oczywiście taniej było by lepiej ;) Ale przechodząc do sedna sprawy. Potrzebny
1. Full HD
2. 3D
3. Możliwośc odtwarzania filmów z USB
4. Wifi do przesyłania danych między telewizorem a komputerem/telefonem mile widziane
5. Funkcje Smart TV? Nie wiem jak one działają, więc nie wiem czy są na prawdę konieczne.

Zwróciłem uwagę na Samsunga UE40F6400 ponieważ mieści się w tym przedziale cenowym. Ponadto znalazłem Samsunga UE40ES6800 troszkę poniżej 2500 zł.

Proszę o radę czy faktycznie Samsung to najlepszy wybór. A może znajdzie się coś lepszego. Oczywiście z uwagi na jakość wyświetlanego obrazu, w końcu po to jest telewizor.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Nowy SAMSUNG 40F6400 nie jest do końca złym wyborem ale na pewno lepsze byłyby poniższe modele, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość obrazu - odwzorowanie barw.

1. PHILIPS 40PFL5537 - 3D aktywne
2. TOSHIBA 40TL939 - 3D aktywne
3. SONY 40HX 750 - 3D aktywne
4. 42PFL5008 - 3D pasywne
5. 42PFL6007 - 3D pasywne
6. 42LA660 - 3D pasywne

Pozdrawiam
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeszce jedna uwaga. Może zamiast 40PFL5537 weź pod uwagę 40PFL5507. Ma podobno lepszą matrycę

Pozdrawiam
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Zapomniałem jeszcze o jednym modelu TV. Jest to SHARP 40LE830. Po kalibracji jest doskonały.

I na koniec wrócę do 40F6400. Sądzę, że po kalibracji tez będzie miał dobry obraz ale SHARP i TOSHIBA na 100% lepszy.

Poczytaj na forum o tych TV i przejrzyj testy w sieci.

Pozdrawiam
 

martinus123

New member
Jeszce jedna uwaga. Może zamiast 40PFL5537 weź pod uwagę 40PFL5507. Ma podobno lepszą matrycę

Pozdrawiam

W zeszłorocznych modelach Philipsa serii 5 w rozmiarze 40 cali były wkładane matryce Sharpa (moim zdaniem sporo lepsze) i Samsunga.
Sam model nie ma znaczenia, sam sprawdzałem w sklepie można trafić na obie zarówno w 5507 jak i 5537.
Jeszcze nie tak dawno Kiki pisał, że ma na stanie 5537 z matrycą Sharpa.

Co do Samsunga to jeśli już ja bym brał F6500, ma lepszy design i lepsze parametry a kosztuje niewiele więcej. Tylko, że największym plusem Samsunga jest smart i zastosowania multimedialne jeśli Ci na tym nie zależy to nie wiem czy jego kupno ma sens.

3. SONY 40HX 750 - 3D aktywne
5. 42PFL6007 - 3D pasywne
6. 42LA660 - 3D pasywne
To Wszystko bardzo dobre tv, ale kosztują raczej w granicach 3 tyś i poza LG są to modele z zeszłego roku więc mogą być problemy z dostępnością.
W przypadku 5008 wciąż czekam na jakiś test tego tv, najbardziej martwi mnie, że ma matryce tylko 50 Hz.
 

wladysz

New member
Nowy SAMSUNG 40F6400 nie jest do końca złym wyborem ale na pewno lepsze byłyby poniższe modele, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość obrazu - odwzorowanie barw.

1. PHILIPS 40PFL5537 - 3D aktywne
2. TOSHIBA 40TL939 - 3D aktywne
3. SONY 40HX 750 - 3D aktywne
4. 42PFL5008 - 3D pasywne
5. 42PFL6007 - 3D pasywne
6. 42LA660 - 3D pasywne

Pozdrawiam
Kolejnosc jest przypadkowa czy pod wzgledem jakosci obrazu?

Co bedzie lepsze Philips 5507/5537 czy Toshiba TL 939?

Czy wiecie czym rózni sie Toshiba TL 938 od 939?
 

martinus123

New member
Kolejnosc jest przypadkowa czy pod wzgledem jakosci obrazu?

Co bedzie lepsze Philips 5507/5537 czy Toshiba TL 939?

Czy wiecie czym rózni sie Toshiba TL 938 od 939?


Te modele niczym się nie różnią, TL 939 jest sprzedawana przez sieć Euro i należący do niej sklep ole ole, w innych sklepach ten sam tv nazywa się TL 938.

A kolejność chyba przypadkowa bo lepsze tv są w dalszej części tabeli, z tej listy brałbym Sonego ale jego ceny (już wyprzedażowe) zaczynają się od 3 tyś, a ja (tak jak użytkownik loko 10) szukam tańszego tv, zresztą w cenie około 3 tyś są i inne ciekawe modele lepsze od tych z listy.
 

loko10

New member
Zrobię małe podsumowanie, bo nadal nie wiem co wybrać - za wiele możliwości. Proszę o odpowiedź, który z wymienionych jest najlepszy.
Philips 40" LED 40PFL5507K cena 2100-2400 zł
PHILIPS 42PFL5008H cena 2650 zł
Samsung UE406800 cena 2450 zł
Samsung EU40F6400 cena 2599 zł
Sharp LC-40LE830E 2790 zł (trochę już za dużo)
Wiem, że można dokładać po 100 zł i cały czas można będzie znaleźć coś lepszego.
Nie korzystałem nigdy z funkcji Smart TV, proszę o wypowiedzenie się osoby, które są z tym obyte. Warto kupić samsunga tylko i wyłącznie dla funkcji internetowych?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

martinus123

New member
Zrobię małe podsumowanie, bo nadal nie wiem co wybrać - za wiele możliwości. Proszę o odpowiedź, który z wymienionych jest najlepszy.
Philips 40" LED 40PFL5507K cena 2100-2400 zł
PHILIPS 42PFL5008H cena 2650 zł
Samsung UE406800 cena 2450 zł
Samsung EU40F6400 cena 2599 zł
Sharp LC-40LE830E 2790 zł (trochę już za dużo)
Wiem, że można dokładać po 100 zł i cały czas można będzie znaleźć coś lepszego.
Nie korzystałem nigdy z funkcji Smart TV, proszę o wypowiedzenie się osoby, które są z tym obyte. Warto kupić samsunga tylko i wyłącznie dla funkcji internetowych?
Pozdrawiam


To nie jest takie proste, dla każdego inny tv może być najlepszy, to zależy od tego jakie ma oczekiwania i potrzeby.

Z tych co podałeś Sharp ma najlepszą jakość obrazu (to model z segmentu premium ale sprzed kilku lat) ale kiepski bo stary design i smart.

Samsung F6400/6500 ma najlepszego smarta i wyposażenie multimedialne (drugi pilot z touchpadem i sterowaniem głosem, dwurdzeniowy procesor, odtwarzanie dźwięku w DTS, pełną przegladarkę z flashem itd.)

Philips 5008 ma super dźwięk i ambiligt a to bardzo fajny gadżet.

Przed podjęciem decyzji poczytaj jeszcze trochę inne wątki na tym forum, poczytaj testy z tej i innych stron, no i przede wszystkim idź do sklepu i samodzielnie protestuj te tv a na pewno znajdziesz coś dla siebie.
 

decode21

New member
Mam Philips 40" LED 40PFL5537K i mogę polecić.
+100Hz, płynny obraz tylko trzeba wyłączyć wszystkie "ulepszacze" obrazu.
+matryca matowa co jest dla mnie dużą zaletą nawet w nienasłonecznionych pokojach.
+ dźwięk, tutaj naprawdę wielki plus.
+3D aktywne
+cena, chyba nie warto dopłacać. Miałem przygotowane parę stów więcej na tv, teraz ciesze się że zostało mi parę złotych w kieszeni

Małe wady
-nie czyta .txt (czyta za to .srt ale nie ma polskich znaków, w napiprojekt jest opcja wyboru napisów)
-okularki 3D trzeba sobie dokupić

Smart tv nie używam, dla mnie niepotrzebny dodatek. W każdym tv ten smart jest niewygodny do użytku. Lepiej zasiąść przed kompem.
 

screw_driver

New member
Wszystkie philipsy odpadają,nie maja wsparcia dla DTS a wiekśzosc filmow hd 3d jest teraz tak kodowana.Pozatym maja wiecej wad niz zalet i sprawiaja wiecej problemow niż radochy.Wsparcie od philips polska tez jest żenujace więc odradzam ta marke.
ps.jak jakiś sprzedawca ma wątpliwości to z chęcią wypunktuję wszystkie główne wady;)Unikac tej marki do multizastosowań.
 
Ostatnia edycja:

decode21

New member
Wszystkie philipsy odpadają,nie maja wsparcia dla DTS a wiekśzosc filmow hd 3d jest teraz tak kodowana.Pozatym maja wiecej wad niz zalet i sprawiaja wiecej problemow niż radochy.Wsparcie od philips polska tez jest żenujace więc odradzam ta marke.
ps.jak jakiś sprzedawca ma wątpliwości to z chęcią wypunktuję wszystkie główne wady;)Unikac tej marki do multizastosowań.

OK. Więc poleć jakiś tv do 2300zl. na matowej matrycy, z płynnym obrazem, 40cali, super dzwięk, wszystko odtwarzający, z wszystko mającym Smartem.

DTS prawda ale wystarczy poszukać innej wersji filmu np. najpopularniejszej AC3.
 

martinus123

New member
Owszem są choćby Samsung UE40F6100 da się go kupić za 2200 inne Samsungi też w te cenie mają DTS.
LG 42LA620S też ma.

Ja bym nie skreślał tv tylko dlatego, że nie ma DTS, ale tak jak pisałem każdy ma swoje preferencje.

A Philips 5537 z matrycą Sharpa (czyli matową o której pisał decode21) pod względem jakości obrazu wygrywa nawet z modelami z wyższej klasy cenowej, zbierał bardzo dobre recenzje nie tylko w testach kikiego, ale także na portalach zagranicznych.
 

screw_driver

New member
Owszem są choćby Samsung UE40F6100 da się go kupić za 2200 inne Samsungi też w te cenie mają DTS.
LG 42LA620S też ma.

Ja bym nie skreślał tv tylko dlatego, że nie ma DTS, ale tak jak pisałem każdy ma swoje preferencje.

A Philips 5537 z matrycą Sharpa (czyli matową o której pisał decode21) pod względem jakości obrazu wygrywa nawet z modelami z wyższej klasy cenowej, zbierał bardzo dobre recenzje nie tylko w testach kikiego, ale także na portalach zagranicznych.
no tak,ale philips:
1.ma problemy z wyjsciem optycznym
2.szwankuje mu firmware w kazdej wersji
3.bład xml parsing przy hbbtv
4.nie odtwarza zadnych napisów oprocz SRT ale i tak nie ma polskich czcionek(trzeba przerabiac albo sciagnac odpowiednie)
5.nie odtwarza divx/xvid z dysków sieciowych/serwerów nas[ BRAK CERTYFIKATU DLNA ]
6.dts jest najpopularniejszy przy filmach hd 3d ,ac3 to zdecydowanie mniejszosc The Pirate Bay - The galaxy's most resilient bittorrent site
7."efekt teatru" działa jak chce;)
8.potworne opóźnienia podczas obsługi pilotem(niezależne od źródła sygnału wejściowego)
9.smart tv to sie tu dopiero rozwija

Moim skromnym zdaniem to ,że ma dobry obraz to za mało .Zeby kupować tv żeby funkcjonował tylko jako monitor?Bo z resztą funkcjonalnosci jest dość kiepsko.
Wybrał bym jednak samsunga.
Własnie jestem na etapie wybierania tv 40' led 3d smart i philips wyskakuje z palety mozliwosci na dziendobry.A mam 47pfl6907 więc wiem co mówię;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też mam Philipsa.
Wybrałem bo telewizor służy do oglądania obrazu w extra jakości .
I ten telewizor spełnia to w 100 %.
Smart mam w pełnym zakresie

A tu dokumentacja:
005_P1550270.JPG

Smart TV ma części składowe:
Control
Net Tv
Simply Share
Program

006_P1550272.JPG

Philips zawsze podkreśla wyjątkową jakość swoich pilotów.
Pilot jest w technologii radiowej dzięki czemu nie trzeba celować w telewizor aby swobodnie nim operować.

008_P1550274.JPG


009_P1550278.JPG

Pilot jest z żyroskopem.

010_P1550279.JPG

Znakomicie się obsługuje serfowanie w internecie dzięki klawiaturze znajdującej się na pilocie.

012_P1550282.JPG

Wszystko trwa naprawdę szybko. Przy okazji proszę zerknąć na równość podświetlenia matrycy na czerń.

013_P1550284.JPG

I już oglądamy dana aplikację. Wrażenie na gościach zrobiła również prezentacja dźwięku z nowego systemu Ambi vOOx

015_P1550289.JPG

Pilot o serii 7000 posiada Pointer. Działa to podobnie jak poruszanie się myszką po ekranie komputera. Ułatwione jest też przełączanie klawisze - pointer.

016_P1550291.JPG

Do każdego telewizora Philipsa można podłączyć klawiaturę i mysz i sterować swobodnie wyszukiwaniem w internecie.

017_P1550292.JPG

Istnieje możliwość sterowania telewizora przy pomocy aplikacji 9MyRemote)i urządzeń przenośnych - smartfona i tableta.

018_P1550293.JPG

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Philips wprowadził sześć nowych aplikacji

014_P1530325.JPG

... w tym długo oczekiwany TVN Player.

007_P1530318.JPG

Ciekawą aplikacją jest Wybieram.TV - gdzie prezentowane są najlepsze zapowiedzi programów telewizyjnych.

011_P1530322.JPG

Na targach IFA w Berlinie zaprezentowane będą nowe atrakcyjne aplikacje.

019_P1550295.JPG

Philips jako jeden z niewielu daje możliwość ściągnięcia na swój telewizor aplikacji z całego świata.
Jest ich ponad 800 i to nie licząc wersji krajowych. Czyli liczba dotyczy wyłącznie różnych niepowtarzających się aplikacji.

021_P1550297.JPG

SimplyShare - współdzielenie mediów w lokalnej sieci.

022_P1550298.JPG

Jedną z takich możliwości jest WiFi Miracast - czyli zrzucanie całej zawartości ekranu smartfona na telewizor.

023_P1550299.JPG

Właśnie tak prowadzona jest dzisiejsza prezentacja.

025_P1550301.JPG
Dowolne zasoby w czasie rzeczywistym prezentujemy na dużym ekranie.

001_P1550302.JPG

Przesyłany jest nie tylko jest obraz jeden do jednego ale również przesyłany jest ze smartfona dźwięk.

002_P1550303.JPG

Konkurencja ma jedną wersję aplikacji Angry Birds na swoim ekranu, a tu mamy każdą dowolną wersję i każdą grę z androida dobrze oprogramowaną.

004_P1550305.JPG

Dodatkowa atrakcja jest taka, że każda gra jest uzupełniona systemem Ambilight.
Do tego potrzebujemy smartfona z systemem Android 4,2 certyfikowany przez Wifi Miracast.
Wi-Fi CERTIFIED Miracast Obecnie w Polsce jest jeden model smartfona ,ale nowe modele np HTC One będzie już wyposażony w taką funkcję.

005_P1550306.JPG

Również komputery z technologią Intela WiDi 3,5 pozwalają przenieść treść ze swojego komputera na zasadach jak wyżej.

008_P1550309.JPG

Wszystkie odbiorniki są kompatybilne z DVB-t. Philips otrzymał też certyfikat z UPC do telewizorów od serii 6000. Czyli wkładając kartę UPC bez dekodera możemy oglądać zakodowane kanały tej platformy.

009_P1550310.JPG

Po podłączeniu twardego dysku możemy wykorzystywać funkcję PVR.

010_P1550311.JPG

Philips wprowadza funkcję Multi-room. Główny telewizor od serii 6000 wzwyż może stać się serwerem dla innych modeli. Od serii 3000 mozemy sobie śledzić to samo co leci na głównym telewizorze Nie jest wymagany żaden pakiet operatora a wystarczy, że oglądamy cyfrowy sygnał przez tuner telewizora..

011_P1550312.JPG

Telewizory Philipsa są kompatybilne z technologią HbbTV. Wystarczy mieć internet i przełączyć się na program TVP aby korzystać w pełni z jej zasobów.

012_P1550313.JPG

Telewizory od serii 7000 posiadają zintegrowaną kamerę Skype.
Kamera znajduje się w dolnej listwie telewizor i ma szeroki wachlarz regulacji. Jest zasłaniana od dołu.

013_P1550314.JPG

Telewizory w technologii 3D wyposażone są w full Screen Gaming View.

015_P1550316.JPG

Każdy telewizor 3D posiada konwersję z 2D do 3D.

016_P1550318.JPG

Prowadzący nie omieszkał przypomnieć, że Philips od wielu lat otrzymuje nagrody Eisa za najlepszą jakość obrazu.

Dźwięk
017_P1550319.JPG

Telewizory wyposażone są w system stereo 1.1

014_P1530084.JPG


018_P1530088.JPG

Następnie zaprezentowano film z nową jakością dźwięku.

Seria 8000 ma pełne dwa głośniki w tym systemie.
020_P1550323.JPG


021_P1550325.JPG
 

screw_driver

New member
Wiedziałem ,ze zaraz odezwie się obrońca i to konkretnie TEN.Tylko nie rozumiem po co wklejasz aż tyle skoro to juz raz umieszczałes na forum szanowny szprzedawco?
Pozatym zdaje się ze zakladający ten temat sprecyzował ze to nie ma być tylko wyswietlacz ktory,jak sam twierdzisz,Tobie pasuje.
Obecnie od TV wymaga sie wiecej niż bycie samym wyswietlaczem.
A z wyżej wymienionymi przezemnie wadami raczej cieżko tu mowić o funkcjonalności ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie bardzo zrozumiałem Twoje frustracje.
Zdjęcia są dowodem że telewizory Philipsa są w pełni multimedialne.

HbbTv- mi działa bez problemów
Nic mi nie szwankuje po aktualizacjach
Odtwarza mi napisy w SRT - tXT w nowych seriach !
Efekt teatru - to kwestia umiejętności ustawienia w menu.
Pilot działa podobnie jek w innych firmach - wiem bo mam .
Smart TV- jest na zdjęciach
A jak mi za mało to sięgam po dongla z Androidem i jest najnowocześniejszy telewizor na świecie z 500.000 aplikacjami.
 

screw_driver

New member
HbbTv-prosze zajrzyj na dział PHILIPS na tym forum i zobacz sobie ,że ludzie narzekają,ja też narzekam 6907k ma z tym dość czeste problemy
Jak sam potwierdzasz w modelach xxx7 tylko SRT i bez polskich znaków ,dopiero modele xxx8
Efekt teatru - czasem zdarza się tak ,że jest załączony an trybie na którym jest wyłączony,znowu zachęcam do zgłebienia tematu w dziale z philipsem
Pilot działa podobnie jek w innych firmach - wiem bo mam .
Smart TV- jjest jaki jest;)
I nie po to kupuje sie TV SMART aby dokupować do niego dongle ,do ktorych jeszcze myszka i klawiatura...
Wybacz ale ja jestem bardziej wymagającym klientem.Brak certyfikatu DLNA i zmyłka Philipsa pt"przegladarka DLNA simplyshare" oraz ich tłumaczenie (które nawiasem mówiąc mogę na życzenie udostępnic,chocby publicznie] jest niedopuszczające w obecnych czasach.
Także multimedialność w tv tej firmy jest wyjątkowo skąpa,wybiórcza i mało funkcjonalna.
__________________
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację. Wystarczy wcześniej wyartykułować własne potrzeby i wówczas uniknie się stresów. Czyli nie ma takiego telewizora na świecie który odpowiada wszystkim. Ale do określonych potrzeb- np moich jest rewelacyjny.
Jak czytam innym też się podoba.
Czy musi się wszystkim podobać - NIE!

Wniosek piszcie jak najwięcej na temat potrzeb , upodobań i możliwości wcześniej. Otrzymacie szczegółowy raport modeli realizujących potrzeby
 
Do góry