TV do PS4, sporadycznie filmy do 3- 3,3 k zł

maciek190

New member
Witam,

pod koniec sierpnia czeka mnie kupno nowego telewizora. W tym momencie zastanawiam się między Sony 50w829 a Samsungiem 50H6400. Czy jest sens dokładać do Sony? Nie jestem wielkim znawcą i sam pewnie zauwazyłbym różnicę tylko w bezpośrednim porównaniu, z drugiej strony chciałbym kupić już coś lepszego co posłuży te 5-6 lat (oby). TV ma zastąpić stary LCD i projektor, więc będę na nim grał, oglądaał filmy i mooooże kiedyś telewizję. TV nie musi być mądry, mam stary lcd Sony więc przyzwyczajony jestem, że tv reaguje 20s po włączeniu:). chciałbym się zamknąć w 3k zł, jeśli jednak rzeczywiście Sony jest tak dobre jak piszą to do niego dołożę.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 15 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2- 2,5
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Zazwyczaj jedna, czasami dwie
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Najczęściej na wprost, czasem siedząc, czasem leżąc.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Mało ważne, tv będzie używane wieczorami
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 3 letni Sony 40 cali, projektor Optoma 141X
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? HDMi, usb
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? może kiedyś zwykła TV
10.Jakie urządzenia ? głównie ps4, ew. dysk z filmami
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? W tygodniu ok. 2h, weekendami dłużej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, motoryzacja
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? rzadko
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % 80
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości? 48"-52"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? kiepska jakość obrazu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok.3000, moge jednak dorzucić 300 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D? nie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To model do grania praktycznie więc liczy się Input Lag.
Nowe modele Philipsa z Androidem będą się mieścić w pierwszej klasie grania - czyli do 40ms. One dopiero wchodzą więc zdążysz z zakupem. Dziś będzie test tego modelu to poczytasz. Podobnie nowe modele Sony z Androidem. Test będzie jutro . Za niewielką dopłatą zmieścisz się w klasie i dostaniesz znacznie więcej nawet niż opisałeś.
 

maciek190

New member
dzięki za szybką odpowiedź. mógłbym prosić o jakieś oznaczenia tych modeli które są przez Ciebie testowane? i czy jest sens dopłacać do nowej wersji TV? w829 jest polecany do teraz, czy za te 3500-3600 dostanę o klasę lepszy TV?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na to pytanie odpowiem jak skończę test.
Sony 49X8309 - test skończony
Sony 50W809 - zaczęty.
Philips 40PFH 5500 - test skończony.
Panasonic 40CS520 - test skończony
Te skończone - się wpisują.
 
Ostatnia edycja:

maciek190

New member
Dzięki bardzo, ten pierwszy Sony nie do znalezienia w Google :). Czy testy będą ogólnie dostępne czy tylko dla niebieskich? I rozumiem ze jeśli wybierać to właśnie z modeli które podałeś?
 

maciek190

New member
Z tego co na szybko sprawdziłem to
Oba Sony poza moim zasięgiem cenowym. 3500 to max. Jaki chce przeznaczyć na tv 50 cali.
Panasonic, wg zagranicznych testów ma zbyt duży input lag.
z całej stawki zostaje Philips, jednak problemy z dostępnością powodują, że nie wiem nawet ile kosztuje wersja około 50 cali.
Bardzo podoba mi się tez 50w755c, możesz coś o niej powiedzieć w porównaniu do Philips?
 

maciek190

New member
Myślałem głównie o PFH 5500, jednak po wstępnym zapoznaniu się z ofertą TV tej firmy rozważam także i starsze modele z wyższych serii . Zorientowałem się też, że to nie problem z dostępnością 5500 a po prostu jeszcze nie było premiery :). Zakup planuje poz koniec sierpnia, wiec jeszcze mam trochę czasu, jednak już teraz chce się sprecyzować i wybrać powiedzmy 2 modele spośród których wybiorę. Czy jest sens w ogóle pchać się w Android tv, jeśli pewnie w ogóle nie będę z niego korzystać? Nowe Sony z tego co widzę też taką opcję posiadają. Cały czas szukam tv głównie pod ps4.
 

maciek190

New member
Dobra, widzę że ten philips to zakres cenowy około 2700zł, na internecie pojawiły się pierwsze oferty sklepów. Ostatnie pytanie: jak wypada w bezpośrednim porównaniu z 50w829, ew. z 50w755c? Czy opłaca się dokładać te 600zł za Sony? I czy bez ryzyka mogę brać TV jakby nie patrzeć chwilę po premierze?
Edit: dodam tylko, że po przeczytaniu testu tego philipsa tak na prawdę połowa plusów tyczy się Androida i jego funkcji, czego ja pewnie nie będę używać. Co z tą płynnością w porównaniu do Sony?
 
Ostatnia edycja:

maciek190

New member
tak, wiem dlatego pytam czy OPŁACA się dopłacać te 600zł do 50w755c/50w829, chociaż bardziej juz myslę o 755c, w sumie telewizor ma być na kilka lat, a nowszy model jest bardziej rozwojowy.
 
Do góry