TV do PS4 i sportu

arazek

New member
Hej,

Generalnie poszukuję telewizora, na którym będę mógł spokojnie pograć, jak i obejrzeć mecze.

1. Odległość od ekranu? 3-3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku, ale w godzinach, kiedy TV nie będzie używany.
3. Jak duży jest pokój? 20m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? 32" Philips ok. 5-cio letni
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Sport (piłka nożna, tenis, F1), filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Głównie wieczorem, a weekendy całe, ale nie ma to znaczenia, przy tym słońcu.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? małe źródło światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? bez znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora? 50"
12. Preferowana marka? Nie mam (nie do końca ufam Samsungom ;)
13. Czego nie lubisz w telewizorach? słabej jakości obrazu, jak i wykonania
14. Jakie urządzenia będą podłączone? PS4, laptop, w przyszłości może malina
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% PS4, 30% filmy i sport
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? głowie na wprost plus małe kąty
17. Czy ważne jest wifi ? nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak
22. Ma mieć 3D? Nie
23. Ma mieć slot na karty SD? nie
24. Ma mieć tuner DVB-S? nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI (PS4, laptop, malina), okazjonalnie jakiś pendrive
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy ?? =P
27. Ile programów HD?
28. Ma stać czy wisieć? stać, może w przyszłości wisieć
29. Rozdzielczość: full hd
30. Dvb-t: może mieć
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Dobra jakoś obrazu, brak smug, doba ostrość
32. Ile osób ogląda: 1-5 osób
33. Jaka klasa cenowa? myślę, że możemy zacząć od 3k, ale jestem otwarty na inne propozycje =)

Z tego co się dowiedziałem, TV do sportu powinien posiadać matrycę o natywnych 100Hz, żadne upłynniacze nie są mi potrzebne, nie będę z nich korzystał, bo nie mogę na nie patrzeć =P

Z góry dzięki za podpowiedzi =)
 

arazek

New member
W sumie to kilka telewizorów brałem pod uwagę i na chwilę obecna wygrywa chyba Panasonic TX-55AS640E. Dość ciekawie się prezentuje, a do tego 55" i mieści się w widełkach cenowych ;) Co myślicie o tym modelu do tych właściwości?
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Bardzo fajny model, aczkolwiek do sportu oraz konsoli lepszy będzie droższy Sony, 55W829B.
 

arazek

New member
Faktycznie droższy, nawet w przypadku 50". Możecie polecić jeszcze jakieś modele, czy od razu zwiększyć granicę finansową?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Zwiększ od razu. Ten model Sony na pewno Ciebie zadowoli i będzie najlepszym wyborem, w przedziale do 4 tysięcy PLN.
 

arazek

New member
Ok, będę się głowił teraz, dzięki. Gdyby jednak granica 3k okazała się nie do przeskoczenia, to wtedy ten Panasonic byłby ok?

A tak w ogóle, to czy w dzisiejszych czasach można jeszcze dostać dobry telewizor, ale bez żadnych bajerów, 3D, czy Smart?
 

Pacman91

New member
Panasonic ma bardzo wysoki input lag, dla mnie jako tv do ps4 to go przekreśla, też bym obstawał jak koledzy za w829, jak coś tanszego to może H6700 w 48calach? z tym ze nie wiem jak tam wygląda kwestia input laga, pozdro

ps. swoja droga co Panowie sądzicie o kwocie 3500 za 46' Samsunga F8500 ?
 

arazek

New member
Pytanie tylko czy Input lag na poziomie 50ms będzie przeszkadzał przy graniu w singla i do tego głównie w RPGi ;) może uda mi się gdzieś go złapać i przetestować pod tym względem, bo jednak poniżej tych 50" nie chciałbym schodzić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli nie grasz profesjonalnie to będzie naprawdę dobrze.
A ile masz kasy ?
 

arazek

New member
Chciałem się zmieścić w 3 tysiącach złotych. Gram dla zabawy, więc właśnie nie wiem, jak wielką wagę przywiązywać do Input laga. Dziś jadę z pendrivem szukać gdzieś tego TV, no ale konsoli mi i tak nie podłączą =P
 
Do góry