TV do pokoju - filmy/ps4 do 2tys

Bartolini24

New member
Witam, na początek troche wprowadzenia - jestem studentem, mieszkam z rodzicami, a że troche dorabiam to chcialem sobie urzadzic na 16metrowy pokoj, kupic jakis naroznik, ławe, pufy meble itp i wlasnie jakis fajny tv bym tu wstawił. Właściwie nie wiem czego oczekuje po telewizorze ale raczej nie potrzebuje jakichś dodatkowych opcji/gadżetów, na pewno nie 3D itp. Oczekuje po prostu jak najlepszych kolorów, jakości obrazu w w miarę niskiej cenie (ok 1800zł), tv głównie do filmów, konsoli, czasem jakiś meczyk jak kumple wpadną, posłużę się tutaj schematem pytań:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
4x4 - 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem?
1-3 (najczęściej 1)
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Również lekko bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju?
Okno na ścianie na lewo od telewizora (telewizor ściana wschodnia, okno południowa)
7.Jaki masz obecnie telewizor?
Jakiś 21 cali LG, nie używam.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał?
Dobrej jakości obraz, żywe kolory, ale bardziej bym się raczej cieszył gdyby był też nieco większy niż te 40 w tym budżecie (w miare mozliwosci) oraz aby odczytywał filmy z jakiegoś USB, żeby nie było z tym problemów.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
TV (jeszcze nie zadecydowałem skąd pakiet wykupie) oraz PS4
10.Jakie urządzenia?
PC, PS4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
1-3 (rzadko więcej)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Tutaj nie wiem właściwie na czym to polega.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Filmy, gry z PS4, czasem tv typu jakichs discovery itp. Sport, wiadomości prawie wcale.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie?
Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry?
Tak
16.Preferencje co do marki?
Nie szczególnie, chciałbym jednak aby to była jednak jakaś bardziej znana marka
17.Preferencje co do wielkości?
40+, coś więcej byłoby super
18.Co Cię denerwuje w telewizorach?
Właściwie to nie wiem, bo do tej pory praktycznie nie korzystałem z tv :p
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Zdecydowanie wieczorami.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Max 2000 zł, ale chciałbym żeby było coś niżej - ~1800 byłoby super, tylko raczej nie samsungi, naczytałem się sporo negatywnych opini o ich telewizorach
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne?
Nie potrzebuje 3D.

Może teraz też właśnie znalazłbym coś wśród jakichś świątecznych wyprzedaży, co byście polecili?
Z góry wielkie dzięki za każdą pomoc :)

@edit:
Super by było, gdyby ktoś podał kilka typów w mniej więcej tej samej cenie różnych wielkości tv, czlyi np najlepszy 40", najlepszy 43, 46 czy coś w tym stylu
 
Ostatnia edycja:

Bartolini24

New member
O super, dzięki wielkie za szybką pomoc, a czy mógłbyś mi jeszcze doradzić jakieś pozycje w tej cenie, z większymi ekranami? Bardzo możliwe, że i tak padnie na ten model, który podałeś ale chętnie bym to sobie w jakiś sposób porównał i zastanowił się czy stawiać na wielkość czy jakość(czy jak to nazwać).
 

Bartolini24

New member
Chciałem odświeżyć temat, gdyż byłem dzisiaj w mediaexpert z mysla zakupu tego panasonica 40stki ale w sklepie doradzali mi LG LED 43LF631V, wydawalo mi sie ze to moze jakies wciskanie, ale pokazali mi test "wahadła", ktory pokazuje rozmycie przy danych fpsach/odswiezaniu (mysle ze bedziecie lepiej wiedziec o co chodzi) i ten LG faktycznie wypadal lepiej, Panasonic podobno ma napisane 100Hz, ale to 100hz panasonica w odzwierciedleniu do innych marek wypada jak 50Hz, SmartTV podobno w LG tez jest bardziej "przyszlosciowe" i ogólnie postanowilem sobie jeszcze przemyslec ale co sadzicie ogólnie o tym LG? Jest 200 zl drozszy, ktore mysle ze jesli faktycznie bylby to lepszy telewizor to warto dolozyc.
 
Do góry