TV do PC - gry, filmy. (40-44cale, ok. 2k, "szybki)

crun

New member
Cześć,

rozglądam się za TV do pokoju.

Oszczędzę Wam standardowej formułki pytań. Szukam (czy znajdę?) natomiast takiego telewizora:

- ok. 40-44cale, większy po prostu będzie przeszkadzał;
- budżet ok. 2000zł, szkoda mi więcej, skoro będę z niego korzystał średnio max 1-2h dziennie
- TV będzie służył do gier PC (być może w przyszłości PS4), oglądania filmów z PC(DLNA z RPI jak będzie sobie radzić z napisami, albo raczej po prostu "z kompa"), czasami do oglądania kablówki HD (UPC)
- niski input lag! Korzystam z 144hz monitora, jestem więc rozpieszczony niskimi czasami reakcji i wysokim odświeżaniem. Oczywiście na TV nie będę grał w "szybkie gry", w dodatku tylko na padzie, więc nie mam w tej kwestii chorych i nieosiągalnych wymagań
- Odświeżanie matrycy - nie wiem jak to wygląda w przypadku TV, ale jeśli jest opcja na wyższe odświeżanie niż 60hz to TAK! Prawdziwe 80-100hz by mnie bardzo zadowoliło
- Dobre w tej cenie kolorki, mało smużenia i ogólnie dobry obraz
- Dźwięk... tutaj raczej w niedalekiej przyszłości myślę o wymianie moich wysłużonych HD555 na bezprzewodowe, albo głośnikach, więc jest to drugorzędna sprawa
- Nie interesuje mnie 3D, smartTV
- mile widziane trzy porty HDMI (PC, dekoder i może to PS4 kiedyśtam), moduł WiFi (brak slotów w routerze, prowadzenie kabla... ale do zrobienia, poza tym służyłoby to tylko do DLNA, które mogę "olać")

Chyba tyle... w skrócie: PRAWDZIWE 80-100hz, niski input lag, 40-44cale, za ok. 2000zł. Znajdę coś takiego? ;p Nakierujcie mnie modelami, sam zrobię dalszy research ;)

Na tą chwilę mam jakiegoś 5-letniego Sharp Aquosa 720p. Paskudny obraz, wysoki input lag, często się sypie (nie radzi sobie z dwoma podłączonymi HDMI z jakiegoś powodu) i mam go już dosyć ;)
 

crun

New member
Przyznam, że ten TX-42AS650 jest bardzo ciekawy.

100hz, matryca VA? Jeśli input lag jest akceptowalny (faktyczne 38ms będzie ok), to nie pogardziłbym nawet takim TV na biurku :)
 

crun

New member
Tak się zastanawiam - 1080p/100hz, HDMI ma wystarczającą przepustowość, żeby przerzucić taki obraz z kompa na TV?
 

BLACK_KNIGHT

New member
Trochę mylisz pojęcia.Na chwilę obecną praktycznie nie ma tv który byłby w stanie przyjąć sygnał powyżej 60hz.Tv może mieć fizycznie szybszą matryce ale jest to wykorzystywane wyłącznie wewnętrznie wraz z układem tzw upłynniacza do poprawy ostrości i płynności obrazu w ruchu.Dodatkowo as640 to va a as650 jest na ips
 
Do góry