Tv do ok 6000 tys

EDEK_91

New member
Witam, przymierzam się do zakupu nowego tv i proszę o pomoc w wyborze modelu. Oglądałem parę modeli ale nie wiem na jaki się zdecydować. Jakiś OLED czy może LCD z matryca VA ? Wziął bym Oleda ,ale boje się wypaleń. Co o tym sądzicie ?

Modele które oglądałem to:

LG C9
PHILIPS 804
SONY 9005
PHILIPS 8804

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Około 15 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Na wprost TV
7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 32PFL4308H/12
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wifi, Netflix, You Tube
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder nc+
10 .Jakie urządzenia? Xbox One
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-5 h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Raczej nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, Filmy , Sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak w tym oglądać filmy z Netflixa oraz Kodi
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak Xbox
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? 55" Taki tylko się zmieści
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Długa reakcja na wciskanie przycisków pilota , wolny Smart TV
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie popołudnia i wieczory
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000 zl
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Raz na 5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Często
 

agricola

New member
Do oglądania wieczorem świetnie nada się ambilight w Philipsie. Ma też najlepszy system SmartTV na świecie, niektórzy twierdzą, że nie tak nie jest, ale ja mam porównanie i dla mnie to płynność jest bomba.
 

Piotrex44

Member
Co do wypalen OLED to normalna sprawa, aby przedłużyć żywotność musiałbyś używać tv z głową. Co do LCD to bardzo chwalony jest sony 9005, sprawdzony model i zbiera bardzo dobre opinie, można również wziąć pod uwagę XG9505.
 
Ostatnia edycja:

heniek08

New member
Dzisiaj dostałem sony 9005 od kiki jakość obrazu super sztof jedynie konto trochę słabe ale liczyłem się z tym jak najbardziej polecam
 

EDEK_91

New member
Sony 9005 to model z tamtego roku. Niby wszystko pięknie ładnie, ale naczytałem się o małych ilościach stref podświetleń. Może ktoś mi to objaśnić , na czym to polega ?

A co myślicie o PHILIPS 8804 ? Całkiem spoko wygląda tylko wyświetlacz 60hz .. Jak on się ma w porównaniu do Sony 9005 ?

Możecie polecić coś innego ?
 
M

mdsfan

Guest
Proponuję Sony ZG9. I tak będzie tańszy, niż 6 mln złotych, o jakich napisano w tytule.

Na marginesie - poprawne używanie skrótów językowych nie obowiązuje na tym forum? :confused:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli klasa cenowa do 6 tyś złotych to sięgałby zdecydowanie po Oleda.
Tym bardziej, że mieści Ci się kilka modeli i gwarantuje codzienny uśmiech na twarzy z obcowanie z jakością:
1.LG 55E9 - ten naklejany na szybę - w programie pilotażowym gdzie sam ustalasz ceny
2.Philips 55Oled 854 - w programie
3.Philips 55Oled 804 - w programie
4.LG 55C9 - w programie
Podaj proszę maila to wyślę Ci cały program.

Z LCD :
- Philips 55PUS8804 -w programie
- Sony 55XF9005 za 3999 zł

Jak będziesz niebieski to masz jeszcze do każdego telewizora pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz telewizje wszystkie nadają w 50 Hz w Europie i 60Hz na świecie, gry są max w 60Hz- więc na razie nie musisz szaleć.
 
Do góry