TV do ok. 6000 PLN

pio-tr-ek

New member
Poszukuję TV 46' za około 6000 zł. Przeczytałem już sporo postów na tym forum i już głupieje bo sam nie wiem co jest dobre a co nie. TV bedzie stal w pokoju 25m2, ogladany z 4-5m. To co bym chcial miec to mpeg-4. Z tego co wyczytalem Sony ma najlepsze opinie i chyba trzymalbym sie tej matki a konkretnie rozwazam model kdl-46w4500. Jednak dzisiaj zauwazylem ze niektore firmy np Samsung maja technologie led. Mam pytanie jak led ma sie do TV czy to jakos znaczaco wplywa na jakosc obrazu. Mam tez pytanie na temat wejsc usb, mozna wlozyc pendrive'a i bez przeszkod odpalic z niego film czy muzyke? I ostanie pytanie, jak sie sprawa ma z kontrastem, poszczegolne modele za podobne pieniadze znaczaco sie roznia wielkoscia kontrastu od 1800 do 50000 albo i wiecej. Czy widac znaczaca roznice w obrazie? Prosze o odpowiedzi na moje pytania i podsuwanie modeli tv godnych uwagi roznych marek
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o kontrast to te wielkości są często czysto marketingowe...najlepiej zobaczyc obraz samemu a wtedy przekonasz sie ze te z niby "gorszym" kontrastem odbierają lepiej...po drugie technologia LED zapewnia lepszy obraz przez tzw doświetlanie matrycy...oczywiście zapewnia również bardzo dobre kąty w TV jęsli nie ogladamy TV na wprost...
Ponadto jeśli chcesz jeszcze inne TV do Twojej ceny to proponuje:
1.Sharpa XL2E bez mpeg4
2.Sharpa DH77 z meg4
no i oczywiście Sonego W4500 ale powiem Ci że posiadam W4500 i XL2E w domu w rozmiarach 46 i dla mnie lepszym TV jest Sharp:)
 

toms83qwe19

New member
mateo2121 napisał:
...po drugie technologia LED zapewnia lepszy obraz przez tzw doświetlanie matrycy...oczywiście zapewnia również bardzo dobre kąty w TV jęsli nie ogladamy TV na wprost...

Rodzaj podświetlenia nie ma żadnego wpływu na kąty widzenia.
 

Ares78

New member
pio-tr-ek napisał:
pomoże ktoś?
Pomożecie? Pomożemy! ;)
W kwestii rozpiętości kontrastów to zwracaj uwagę czy jest to kontrast dynamiczny czy statyczny, kolejną sprawą jest to jak ujął mateo2121 duża kreatywność jeśli chodzi sposoby jego mierzenia (byle większa wartość) także tutaj bym się nie sugerował. Podobnie czasy reakcji, najlepszym krokiem jest odwiedzenie jakiegoś dużego salonu i porównywanie interesujących nas modeli, w4500 ma niezły stosunek jakość/cena pamiętaj tylko, że jego dostępność spada (wchodzi w5500).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na Sony 46 w 5500 - nie wystarczy Kasy.
Poproś o prezentację w domu :
Sharp 46 DH 77
Samsung 46 A 786 /led/
Panasonic 50 PZ 800
JVC 46 S 90
 

pio-tr-ek

New member
mateo2121 napisał:
Ponadto jeśli chcesz jeszcze inne TV do Twojej ceny to proponuje:
1.Sharpa XL2E bez mpeg4
2.Sharpa DH77 z meg4
no i oczywiście Sonego W4500 ale powiem Ci że posiadam W4500 i XL2E w domu w rozmiarach 46 i dla mnie lepszym TV jest Sharp:)
Szarp XL2E ze wzgledu na brak mpeg4 zdecydowanie odpada
 

toms83qwe19

New member
mateo2121 napisał:
LED zapewnie lepsze kąty boczne...

Absolutnie się nie zgodzę. O kątach decyduje rodzaj matrycy, podświetlenie daje tylko światło na matrycę i w żaden sposób nie może wpływać na kąty. LED daje większą precyzję i równomierność podświetlenia ( nie ma lub tylko w minimalnym stopniu da się zauważyć jasne plamy na czarnych planszach ).
 
Do góry