TV do nowego mieszkania 55-60 cali do 4-5 tys. zł.

secound

New member
Witam
Planuje zakup telewizora do mieszkania, dokładnie do salonu (połączonego z kuchnią)
Kwota jaką planuje wydać to 4-5 tyś zł, interesuje mnie tv 4K 55-60 cali i to w sumie tyle jeśli możecie to proszę o poradę. Zastanawiałem się nad markami Samsung i LG.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~ 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju? Patrząc na telewizor okno jest po jego lewej stronie
7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobrą czerń, ładne kolory.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV cyfrowa, filmy z dysku
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? dekoder tv cyfrowej, dysk
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-8h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, dokumenty,sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? raczej nie
16. Preferencje co do marki? Samsung , LG ?
17. Preferencje co do wielkości? 55-60"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słabe kolory, przycinanie sie obrazu przy dynamicznej akcji.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami, lecz w dzien takze bedzie ogladamy
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000-5000 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Youtube czasami.
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie

Proszę o pomoc, pozdrawiam
 

secound

New member
tzn ja nie chce koniecznie Samsunga, po prostu miałem z nimi wcześniej do czynienia i było w miarę ok (oprócz tego, że w jednym tv posypała się matryca). Ważną rzeczą dla mnie jest współpraca TV z dyskiem/pendrivem i odtwarzanymi filmami. Np. w Samsungu można zmieniać wielkość napisów (1-3x) co np w Philipsie (w tym którym się spotkałem) jest niemożliwe i napisy są baaardzo małe. Dla tego pomyślałem o tej marce.
 

janusz

New member
Bez reklam
W tej cenie nie decydowałbym się na Leda, u Kikiego możesz kupić Qleda TCL X2, nie pamiętam ceny ale chyba nie przekracza mocna 4 tys. Miałem ostatnio okazję pobawić się nim troszkę dłużej i uważam, że jakość obrazu jest na poziomie niedostępnym żadnemu ledowi do 6 tys. Świetna jakość w HDR i doskonała płynność, genialne kolory., które deklasują najdroższe ledy.
Oczywiście jakość obrazu nie równa się Oledom, ale Ledy łyka spokojnie.
Jedyny problem to bardzo trudno ten TV zobaczyć w sklepie, jedyna chyba szansa to kupić na tym forum i mieć możliwość zwrotu w ciągu 14 dni. Na ceneo ma same 5-gwiazdkowe opinie.
In na sprawa, że można pomyśleć o tańszym Tv 60 cali.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Sprawdziłem, poza kilkoma ocenami wstawionymi przez .... (nie wiem jakiej nazwy użyć wobec takich zachowań, ale na pewno nie byłaby cenzuralna) z konkurencyjnego forum (banalnie łatwo poznać bo ocena nie jest inna niż 0, a w treści opini są aluzje do Kikiego, po prostu osoby wstawiły opinię nie widząc TV, jest chyba 1 opinia słaba która jest autentyczna - ktoś miał awarię i zwrócił, pozostałe mają 5 gwiazdek).
Wiadomo nie od dziś, że jak Kiki coś promuje to tam jest hejt, choć przyznam , że moderatorzy na tamtym forum są OK bo w testach bardzo wysoko oceniają TCL-e.

barburian, jak zauważyłeś "bardzo ładny TV".
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Spoko , z lepszych TV ale w mniejszych calach popatrz tez na telewizory
58EX780 Panasonic
55MU8002 Samsung
55XE9005 Sony
55XE9305 Sony
55SJ850V LG
55MU7072 Samsung 55MU7052 lub MU7002
55XE8577 Sony 55XE8599
 

janusz

New member
Bez reklam
Warto też zauważyć, że to wybór pomiędzy naprawdę świetnymi TV, w tej cenie nie ma raczej przeciętniaków.
 

agricola

New member
Philips 6521 byłby świetny jeśli ten model jest jeszcze dostępny - masz w nim 100 Hz i VA. No i 4K :) Oraz ambi i Androida. Ja bym na Twoim miejscu się nie zastanawiał, o ile masz miejsce na 65 cali, bo chyba dość mocno upierałeś się przy 55.
 

secound

New member
Bardzo fajny ten Philips ale jednak przekracza mój budżet 5000 zł to jest definitywny max jaki mogę wydać, poza tym 65 cali nie wiem czy nie będzie za duży, całą ścianę zajmie :p Salon nie jest jakiś duży , siedzieć będę około 3-3.5 m. Dzięki Panowie za odzew.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wskazanie masz wyraźne na 65".
Tym bardziej, że kasy wystarczy na 65 C70 za 4999 zł z pakietem.
Jeśli 55" to masz wówczas:
- Philipsa 55PUS8602 za 5299 zł
- Sony 55XE8505 za 4099 zł
- TCL 55X2 za 3999 zł
- Philips 55PUS&502 za 4099 zł
- Samsung 55MU 7002 za 3999 zł
 

secound

New member
A orientujecie się może jak to jest w Philipsach czy np wielkość napisów można zmieniać? podczas oglądania filmu z dysku.
 

janusz

New member
Bez reklam
Robisz co chcesz bo masz androida, masz kilkadziesiąt aplikacji i w wielu można zmieniać wielkość napisów. Tu nie jesteś ograniczony jedną aplikacją producenta TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak możesz z poziomu MxPlayer. A 5 tyś to masz 55PUS8602 , czyli model z kropkami kwantowymi.
 
Do góry