Tv do nowego M - który z listy zaproponowanych?

Ermenegildo

New member
Witajcie,

Który z poniższych? Oglądanie typowo na wprost z +/- 3m, gł. wieczorami Netflix/yt.

Samsung S90C 65' OLED

Sony Bravia KD-75X85L LCD/LED

HISENSE 65UXKQ miniled

LG86UR81006LA LCD/LED

SAMSUNG GQ75QN90BAT Qled/Miniled

Dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

Ermenegildo

New member
Dziękuję za odp. Opis krótki, bo nie mam specjalnych oczekiwań. Wyłącznie korzystam z Netflixa, nic poza tym, stąd intuicyjnie jestem za "rozmiarem", podświadomie zdecydowałem się na Samsunga 75' z miniled, ale mam świadomość, że wskazany przez Ciebie model ma lepszą jakość obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy Oled zagra lepiej.
Masz jeszcze w klasie świetne modele
  • 65Oled 707 za 6799 zł
  • 65Oled718 za 6899 zł
Plus dodatkowo do każdego pakiet dodatków.
 

Ermenegildo

New member
Dziekuje za sugestię. Czy gdybym jednak poszedł swoim torem decydując się na tego Samsunga QN90B 75' to czy 6800 zł brutto to w porządku cena na dzień dzisiejszy? Kusi mnie wielkość...
 

Ermenegildo

New member
Sprzedawca, który proponuje mi ww. modele posiada je nowe, fabrycznie zapakowane z pełną gwarancją. No nic..powalczę jeszcze z myślsmi.
 

Ermenegildo

New member
Obecnie pusta, biała ściana a vizavi łóżko. Od tv dzieli mnie 320cm. Oglądam znajdując się dosłownie centralnie na przeciwko tv, bez najmniejszego kąta. Poķoj ok.15m2. Wieczorem opuszczam plisy, za dnia nie mam dużo słońca. Średnio doświetlony pokój. Tak duża przekątna na pewno zdominuje pokój optycznie, ale...lotto mi to.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy tej odległości i 98 będzie extra.
Nawet lepsze od LG , za 8999 zł z pełnym pakietem na BF
A z85 z matrycą 144 Hz masz za 6999
85c735
 

Ermenegildo

New member
Czyli jeśli moja świadomość wyświetlanego obrazu ogranicza się do podziału tv na: kolorowe i czarno-białe, a kolor czarny nie ma dla mnie dziesiątek odcieni to warto pójść w kierunku rozmiaru i nie kombinować? Mam przeczucie, że najbardziej ucieszy mnie właśnie wielkość.
 

hbdyz

Member
Czyli jeśli moja świadomość wyświetlanego obrazu ogranicza się do podziału tv na: kolorowe i czarno-białe, a kolor czarny nie ma dla mnie dziesiątek odcieni to warto pójść w kierunku rozmiaru i nie kombinować? Mam przeczucie, że najbardziej ucieszy mnie właśnie wielkość.
Imo zanim pójdziesz all-in w kierunku rozmiaru, przejdź się do jakiejś sieciówki, gdzie masz tv wielkości przynajmniej 85/86'' i ustaw się w takiej odległości, z jakiej byś oglądał u siebie, bo zdarza się tak, że mimo wszystko po zakupie tv jest za duży. Tak samo jak w kinie - niektórzy siadają tak, by ekran zajmował prawie cały kąt widzenia, a inni wolą, jeśli będzie trochę mniejszy.
 

Ermenegildo

New member
Tak zrobiłem. Na hali sklepu nawet 98' wydawał mi się "w sam raz". Przekłamanie optyczne polega na tym, że nadawany obraz był w możliwie najlepszej jakości.
 

hbdyz

Member
Wiesz, mi na sklepie też 85'' wydawał się spoko - celowałem w 77 lub 85, ale mając swoje wymagania nie mogłem się zdecydować na konkretny model. I tak rozmawiając z doradcą w sklepie zasugerował mi, by może zejść do 65 a iść w lepszą jakość i dał mi tym do myślenia, bo wróciłem do domu i zmierzyłem na rzucie mieszkania prawdopodobną odległość do tv i wyszło mi około 2,1m - a gdy przypomniałem sobie, że w kinie jestem z tych, co nie lubią mieć tylko ekranu w polu widzenia, to z trzech modeli, które brałem pod uwagę, prawdopodobnie wybiorę czwarty. :p
 

Ermenegildo

New member
Rozumiem. Dlatego ja mam ograniczone zaufanie do "doradców" w sieciówkach, bo jeżeli wczoraj ktoś handlował mięsem w rzeźni, a dzisiaj doradza przy wyborze tv to...mnie osobiście nie przekona. To oczywiście moje prywatne zdanie.
 

hbdyz

Member
Mi doradził tylko wielkość, tv wybrałem sam. Ogólnie to miałem dylemat, bo każdy tv, który brałem pod uwagę, miał coś fajnego i coś niefajnego, przez co ciężko było podjąć decyzję. A póki jest promka na tv, który chcę kupić, to pomyślałem, że teraz wezmę ten, a najwyżej za parę miesięcy zmienię na większy.
 
Do góry