TV do nowego domku :) pomoc przy wyborze

Materxx

New member
Witam !

Na poczatku moze zaczne ze w kwestii TV jestem laikiem. Przegladalem rozne strony z rankingami/recenzjami telewizorow m.in. benchmark, 3d maniak itd jednak w dalszym ciagu nie moge sie zdecydowac ktory telewizor wybrac. Do tej pory uzywalem Sony Viera 46cali . Obecnie poszukuje TV do nowego mieszkanka (jestem swiezo po slubie:razz:). Maksymalnie moge wydac okolo 7/8 tysiecy. Szukam czegos wiekszego okolo 55cali.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 3m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem? głownie 2 osoby

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost ekranu , sporadycznie bokiem

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? Docelowo ma wisieć

6.Jak słońce świeci w pokoju? slonce bedzie swiecic jedynie podczas zachodu

7.Jaki masz obecnie telewizor? Sony Viera 46cali.

8.Co chcemy aby telewizor posiadał? najwazniejsza dla mnie jest jakosc obrazu, napewno wejscia usb gdyz bede ogladal filmy z dysku przenosnego i w jakims stopniu kompatybilnosc z kodekami

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+

10.Jakie urządzenia? PS, kino domowe

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? dziennie 4/5 h

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez róznicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport,

14.Czy zamierzasz serfować po internecie? nie jest to priorytetem

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej w weekendy trochę i okazjonalnie jak wpadną znajomi - głównie fifa

16.Preferencje co do marki? nie mam upodoban co do marki

17.Preferencje co do wielkości? 50-55''

18.Co Cię denerwuje w telewizorach? zła czerń głównie

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max 7/8 tys

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie musi posiadac 3d


Prosze o pomoc w wyborze :)
za uprzejmosc z gory dziekuje i pozdrawiam:krol::krol::krol:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli extra czerń to Oled tv LG 55" ale za dopłatą.
Bez dopłaty extra czerń to PHILIPS 55pus8809
Panasonic 58Ax800
 

Materxx

New member
Jeśli extra czerń to Oled tv LG 55" ale za dopłatą.
Bez dopłaty extra czerń to PHILIPS 55pus8809
Panasonic 58Ax800

No przegladajac strony juz wlasnie natknalem sie na tego Philipsa. A powiedz mi jak przy nim wypada ten model Panasonic TX-55CX750E ? I czy ewentualnie Samsung ma cos na poziomie tych TV czy raczej gorzej wypada ? Chce po prostu najlepszy jakosciowo TV w tej cenie jaki moge znalesc tak zeby posluzyl mi na kilka lat :)
 

Markcox

New member
to ja kolego Materxx włożę trochę łyżki dziegciu w tą beczkę miodu. Chcesz znać jeszcze inne opinie?! Moja jest taka, że TV w kontekście jakości obrazu się uwsteczniają, wszyscy producenci skupili się na jakichś wodotryskach, a obraz – niejednokrotnie czyta się opinie, że ktoś zmienił TV na „tegoroczny” i w praniu okazuje się, że TV który zakupili 2-3 lata wcześniej generują duże lepszej jakości obraz.
Wspólny mianownik tej mojej wypociny jest taki, że obecnie oferowane TV, nawet te modele flagowe za (o zgrozo) kilkadziesiąt tyś PLnów, nie są warte tych pieniędzy. Nawet te najdroższe potrafią mieć różnej maści wady, które w produktach za takie pieniądze w ogóle nie powinny mieć miejsca. Moje zdanie?! Możliwie najlepszy stosunek jakość/cena

Ps. oczywiście nie muszę Ci chyba mówić, że zanim zdecydujesz się wyłożyć hajs na jakikolwiek model TV musisz przewertować wszystkie tematy na jego temat (nie tylko testy, ale przede wszystkim opinie użytkowników, których w sieci nie brakuje)
 

Materxx

New member
Dzieki za dosyc rzetelna wypowiedz. Od razu inne spojrzenie mam na TV aczkolwiek tak jak juz wczesniej pisalem nie jestem wielkim znawca telewizorow dlatego chcialem zaczerpnac jak najwiecej opini z forum od ludzi ktorzy maja pojecie na ten temat. No mysle ze to jest dosyc oczywiste zeby znalesc telewizor, w ktorym stosunek ceny do jakosci bedzie jak najlepszy. Zalozylem ten temat wlasnie po to aby na podstawie waszych wpisow wylapac telewizory godne uwagi a nastepnie samodzielnie juz poprzez opinie/recenzje i oczywiscie wczesniejsze ogledziny w sklepie wybrac ten ktory najbardziej bedzie mi odpowiadal
 

Markcox

New member
tajemnicą poliszynela jest fakt, że ile byś nie wydał na TV, to i tak zakupisz gów** ;) i nie daj się oczarować marketingowi, czy też ogłupiającym sprzedawcom, że jak dołożysz kilka tyś do TV w tym samym rozmiarze, to jego wyższość jakości będzie proporcjonalna do wydanych na niego pieniędzy. Ale żeby ukierunkować merytorycznie - jeżeli szukasz TV w 55" to dobre recenzje, jak i opinie użytkowników zbierają Sony W829B, Panasonic AS640, Samsung H6400 (oczywiście żaden nie jest pozbawiony wad). Więc jeszcze raz podkreślę, przeczytaj testy i opinie użytkowników od dechy do dechy, dostosuj to do swoich preferencji, a na pewno znajdziesz coś dla siebie ;)

ps. moim zdaniem wydatek 8k na 55" to zbędna zachcianka, myślę ze do 5k spokojnie znajdziesz coś dla siebie i jeszcze zostanie trochę chociażby na wakacje :)
 

Materxx

New member
tajemnicą poliszynela jest fakt, że ile byś nie wydał na TV, to i tak zakupisz gów** ;) i nie daj się oczarować marketingowi, czy też ogłupiającym sprzedawcom, że jak dołożysz kilka tyś do TV w tym samym rozmiarze, to jego wyższość jakości będzie proporcjonalna do wydanych na niego pieniędzy. Ale żeby ukierunkować merytorycznie - jeżeli szukasz TV w 55" to dobre recenzje, jak i opinie użytkowników zbierają Sony W829B, Panasonic AS640, Samsung H6400 (oczywiście żaden nie jest pozbawiony wad). Więc jeszcze raz podkreślę, przeczytaj testy i opinie użytkowników od dechy do dechy, dostosuj to do swoich preferencji, a na pewno znajdziesz coś dla siebie ;)

ps. moim zdaniem wydatek 8k na 55" to zbędna zachcianka, myślę ze do 5k spokojnie znajdziesz coś dla siebie i jeszcze zostanie trochę chociażby na wakacje :)


Przyjrze się rownież Twoim propozycjom. Dzieki :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dość radykalna opinia.
Ile nie wydasz na samochód to zawsze kupisz....
Każdy jak widać ma własne spojrzenie.
Pytanie jest czy wolisz jeździć Daewoo ,Toyotą cz Maserati. Zakładając że stać Cię na każdy samochód.
Ja wybieram dobry telewizor bo lubię jak mam uśmiech radości na twarzy.
Możesz kupić nawet Funai czy Xiaomi.
Ja wybieram jakość .
Jeśli nie musi być 4K - to Philips 55PFS8209 będzie extra w klasie cenowej.
 

stahen

New member
Radykalne opinie są uzasadnione ze względu na kiepską jakość i krótką trwałość obecnie produkowanych telewizorów. Następny telewizor jaki kupię będzie kosztował max. 1800zł. Jak padnie po dwóch latach , to przynajmniej strata nie będzie zbyt duża. Jeżeli stać cię na każdy samochód , to ryzykuj i kupuj drogo. Życzę szczęścia.
 

Materxx

New member
Myslalem zeby w taki razie cos wiekszego niz 55' skoro nie ma sensu wywalanie 7/8 na 55 to moze cos wiekszego wezme. np Sony W855B ?
 

Markcox

New member
W855B to jest ten sam TV co W829B, tyle że w większym rozmiarze. Skoro 60" bierzesz pod uwagę, to warto rozważyć też W605B - solidny rozmiar za rozsądne pieniądze. I w tym przypadku w dalszym ciągu zostaje Ci kilka tyś na inne zachcianki ;)
 

Materxx

New member
troche poczytalem tez na necie i rozumiem ze przy moim uzyciu tv czyli nc+ i czasami film z usb nie ma sensu kupowania ultra hd poki co ? odnosnie pieniendzy ktore moga zostac na zachcianki to jest taka sytuacja ze jestem swiezo po slubie i to jest prezent slubny dostalem informacje ze mam budzet 7/8 tys i tyle moge przeznaczyc na TV a jak wezme za 5 to reszty nie dostane. Dlatego chcialbym w tym przedziale cenowym znalezc cos po prostu najlepszego co dostane skoro moge wykorzystac taka kwote. chodzi mi o jakosc ogladania nie interesuje mnie dodatki typu skype, youtube itp wiadomo czasami z nich skorzystam ale to nie jest priorytet. Jak najlepsza jakość ogladania do 7/8 tys zl.:cool: i tak jak pisalem ekran 55-65 cali.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym modele z matrycą natywną 100 Hz.
Jeśli samochód za 10.000 zł wyglądałby i jeździł by tak samo jam auto za 100000 zł- to z całą pewnością nikt by tych droższych nie kupował.
Tak samo jest z ubraniami, sprzętem audio czy telewizorami.

Ja bym sięgał po Philipsa 65PFS75509, Sharpa 70UQ10.
 

WuMike

New member
Bez reklam
W855B to jest ten sam TV co W829B, tyle że w większym rozmiarze. Skoro 60" bierzesz pod uwagę, to warto rozważyć też W605B - solidny rozmiar za rozsądne pieniądze. I w tym przypadku w dalszym ciągu zostaje Ci kilka tyś na inne zachcianki ;)

To nie jest prawda. W855B oraz W605B mają więcej wspólnego, gdyż są zbudowane na matrycy Sharpa UV2A, 100Hz. Oczywiście, różnice pomiędzy nimi są widoczne: wygląd, dźwięk oraz 3D (brak w modelu 605B).

W829B ma panele od AUO, także 100Hz, ale jednak inny dostawca.
 

Markcox

New member
To nie jest prawda. W855B oraz W605B mają więcej wspólnego, gdyż są zbudowane na matrycy Sharpa UV2A, 100Hz. Oczywiście, różnice pomiędzy nimi są widoczne: wygląd, dźwięk oraz 3D (brak w modelu 605B).

W829B ma panele od AUO, także 100Hz, ale jednak inny dostawca.
to prawda - zwracam honor, pominąłem ten jeden "szczegół" w różnicach pomiędzy tymi TV, jakim jest matryca. Co nie zmienia faktu, że jakość wyświetlanego obrazu na jednym i drugim jest tak samo dobry (W829B charakteryzuje się nieco większym kontrastem) i poza różnicą w samej matrycy innych nie stwierdzono.
troche poczytalem tez na necie i rozumiem ze przy moim uzyciu tv czyli nc+ i czasami film z usb nie ma sensu kupowania ultra hd poki co ? odnosnie pieniendzy ktore moga zostac na zachcianki to jest taka sytuacja ze jestem swiezo po slubie i to jest prezent slubny dostalem informacje ze mam budzet 7/8 tys i tyle moge przeznaczyc na TV a jak wezme za 5 to reszty nie dostane. Dlatego chcialbym w tym przedziale cenowym znalezc cos po prostu najlepszego co dostane skoro moge wykorzystac taka kwote. chodzi mi o jakosc ogladania nie interesuje mnie dodatki typu skype, youtube itp wiadomo czasami z nich skorzystam ale to nie jest priorytet. Jak najlepsza jakość ogladania do 7/8 tys zl.:cool: i tak jak pisalem ekran 55-65 cali.
skoro tak sytuacja się przedstawia, to bierz przede wszystkim jak największy ;)
 

Materxx

New member
to prawda - zwracam honor, pominąłem ten jeden "szczegół" w różnicach pomiędzy tymi TV, jakim jest matryca. Co nie zmienia faktu, że jakość wyświetlanego obrazu na jednym i drugim jest tak samo dobry (W829B charakteryzuje się nieco większym kontrastem) i poza różnicą w samej matrycy innych nie stwierdzono.

skoro tak sytuacja się przedstawia, to bierz przede wszystkim jak największy ;)

No wlasnie slyszalem ze prawie zawsze po zakupie tv sie po jakims czasie zaluje ze sie wiekszego nie wzielo. Na poczatku chcialem 55 ale juz podczas pierwszych odpowiedzi na moj temat jak szperalem po forach itp to zaczalem myslec nad 60 dlatego pewnie cos duzego bede chcial wziac.
 

Materxx

New member
Brałbym modele z matrycą natywną 100 Hz.
Jeśli samochód za 10.000 zł wyglądałby i jeździł by tak samo jam auto za 100000 zł- to z całą pewnością nikt by tych droższych nie kupował.
Tak samo jest z ubraniami, sprzętem audio czy telewizorami.

Ja bym sięgał po Philipsa 65PFS75509, Sharpa 70UQ10.


Tylko jesli chodzi o sharpa to chyba w tym przedziale cenowym sie nie zmieszcze przynajmniej tak widze ze ceny srednio kolo 9/10tys.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz info. I mieścisz się z ceną i to z kalibracją.
 
Do góry