TV do kuchni 40-43" do 1500 zł

domenicos

New member
Witajcie.
Chcę kupić TV dla rodziców do kuchni. Ma wisieć na ścianie przy oknie (zachód), ale słońce nie będzie świeciło na niego bezpośrednio. Będzie głównie używany do TV naziemnej, czasem YT i Netflix. Dosyć mocno zainteresowały mnie telewizory Chiq. Zwłaszcza 43" 4k zAndroid TV za 1500 zł. Na YT oglądałem bardzo pozytywne opinie. Czy macie jakieś informacje na temat tej firmy? Warto?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 43PUS7805
TCL 43P715

Nie znam takiej firmy , to jakiś noname !
Chcesz ryzykować mając sprawdzone modele z pakietem , Twoja sprawa.
 

domenicos

New member
Chiq to marka Changhong, który jest drugim największym producentem TV w Chinach. Do niedawna eksportował głównie do USA. Ponoć jest popularny na naszymi zachodnimi granicami, do Polski teraz wchodzi. Ma (jak TCL) fabrykę w Europie.

Raczej noname to nie jest, aczkolwiek w Polsce mało znany.
Aż mi się przypomniało "nie ma takiego miasta jak Londyn..." :)
 

Petru23

Banned
Chyba domyślasz się, jakich odpowiedzi można się spodziewać.
Skoro Cię zainteresował chiq to nie widzę przeszkód tym bardziej w tym budżecie i klasie tv. Wszystkie inne JVC, toshiby itp nie będą lepsze. Tcl czy philips a osobiście bym nie wziął.

Pytanie, czy warto 43 w 4k. Są fhd np sony w tym rozmiarze i obraz nie będzie stratny na zbędnym skalowaniu. A różnice zobaczy się i tak tylko w tredci 4k z jakiegoś metra ;)
 
Ostatnia edycja:

domenicos

New member
Oczywiście masz rację.
Ja trzy lata temu kupowałem do siebie do salonu i do sypialni tv. Szukałem bez 4k i wybrałem Samsung h6400 (do salonu 55", do sypialni 50"). Rodzicom do salonu kupiłem ten sam 55". Jestem z nich bardzo zadowolony. Teraz też zacząłem szukać tv full HD i wcale 4k nie jest mi potrzebny. Najpierw myślałem o kupnie Samsunga. Zrobiłem jednak mały research i widzę, że Chiq ma dobre opinie. Najpierw to był dla mnie tv noname, ale okazuje się, że nie do końca.

Wcale się nie upieram na 4k, ale model 43" akurat go ma. Mogę kupić za 250 zł bez 4k, tyle że będzie to 40". Nie wiem też czy iść w Android, czy może lepiej Samsung z Tiezen. Dużo niewiadomych, dlatego pytam.
 

Petru23

Banned
Android potrzebuje odpowiednio wydajnej platformy. A w takich tanich tv może być problem. Jak z tanimi telefonami, która tna, wieszają się, itp itd. Cycek smart na hdmi to jakieś 100-200zl.

Może znajdziesz w cenie 43WF665.
 

domenicos

New member
Niestety tego Sony ciężko będzie znaleźć do 1500 zł, ale to nie jest problem. Mogę dać trochę więcej, ale muszę być przekonany, że warto zapłacić 1800 zł za Sony zamiast 1200 za Chiq (bez Android, tylko z własnym Smart) lub Samsung TU7192 za 1450 zł.
 

Petru23

Banned
No to ja sam nie jestem pewny, czy warto dopłacać.
Jak za 1200 jest chiq ;) pytanie, jak radzi sobie z naziemną? Tak samo tu71.
 

domenicos

New member
No jest to bardzo ważne pytanie, bo TV będzie służył praktycznie w 95% do odbioru naziemnej.

Chcę jeszcze zaznaczyć, że ma to być tv do kuchni, żeby czasem włączyć jak chce się coś zobaczyć, a akurat nie ma czasu siedzieć w salonie. Zasadnicze oglądanie będzie nadal w salonie na tv 55".
O Chiq znalazłem opinie na temat naziemnej. Jedna, że świetnie sobie radzi. Druga, że przy sd jest słabo (bywa akwarela)

A ten Sony radzi sobie dobrze z naziemną w sd?
 

Petru23

Banned
Nie znaju. Na sklepie z wąsa z dachu jak na innych - kijowo.
Córka ma w pokoju Sharpa jakiegoś 24 z marketu, chyba do paczki chipsów dorzucany. Jest dla mnie wielkim zaskoczeniem, bo naprawdę ładnie świeci podpięty do upc.
Sam musisz zadecydować
 

domenicos

New member
Dzięki Paździoch, ale już nie chce mi się brnąć w szukanie informacji o kolejnych Chińczykach ;-)

Trochę poczytałem i oczywiście jak to zwykle bywa wiem sporo mniej, niż wcześniej. Lista zainteresowanych się mocno rozszerzyła, ale na główny plan wjechały 3 TV:

TCL 43P715 (wspomniany na początku przez Kikiego)
LG 43NANO793NE (do dzisiaj jest Euro RTV za 1790zł, zaintrygowało mnie to nano ;-)
Panasonic TX-43HX710E (cenowo już trochę odlatuje i ponoć to Vestes)
SONY 43WF665

Jak myślicie?
 

12jojko

Banned
Dzięki Paździoch, ale już nie chce mi się brnąć w szukanie informacji o kolejnych Chińczykach ;-)

Trochę poczytałem i oczywiście jak to zwykle bywa wiem sporo mniej, niż wcześniej. Lista zainteresowanych się mocno rozszerzyła, ale na główny plan wjechały 3 TV:

TCL 43P715 (wspomniany na początku przez Kikiego)
LG 43NANO793NE (do dzisiaj jest Euro RTV za 1790zł, zaintrygowało mnie to nano ;-)
Panasonic TX-43HX710E (cenowo już trochę odlatuje i ponoć to Vestes)
SONY 43WF665

Jak myślicie?

Tego LG-ka ktoś na forum kupował, poszukaj w moim temacie o 50NANO793, może podzieli się wrażeniami, o reszcie modeli, które wymieniłeś nic nie wiem ;) Ja ci mogę tylko powiedzieć, że smart na tym LG działał sprawnie, kolory w SDR też super, HDR kiepskie, ale to norma w tv z tej półki cenowej. Ale 43 to IPS, więc nie wiem, jak czerń i działanie podświetlenia.
 

domenicos

New member
Brałbym jednak TCLa 43P715.

Też mi on mocno chodzi po głowie i nawet już się prawie na niego zdecydowałem. Jest tylko jedna rzecz, która mnie odrzuca od niego, a mianowicie pilot. Nigdy nie spotkałem się z tak brzydkim i (wydaje się) nieporęcznym. A przecież pilot jest rzeczą, którą często używamy i nie może denerwować.

Aktualnie budżet trochę poluzowałem i TV może kosztować do 2k ;-)
Sam mam same TV Samsunga, ale teraz widzę, że nie jest to polecana marka. Zastanawiam się czy "iść" w Chiny, Koreę, czy może lepiej w Japonię (SONY).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tej pory nikt nie narzekał na pilota.
Możesz dokupić pilota R60 za nie wielkie pieniądze.
Możesz też sterować z aplikacji.
 
Do góry