TV do kompa 32" do 800 zł

ubidragon

New member
Witam zamierzam kupić jakiś TV do komputera PC. Budżet to ok. 800 zł, 32 cale.
Najlepiej żeby był nowy z gwarancją i FULL HD. Nie wiem jeszcze dokładnie czy LED czy LCD (czy będą między nimi jakieś różnice w obrazie?)

Zastosowanie: TV będzie podłączony do PC przez HDMI, używany jako monitor. Głównie do gier, normalne użytkowanie komputera, sporadycznie filmy.

Przeglądając Allegro znalazłem kilka spełniających kryteria (na nieszczęście większość z nich oznaczana jako "Full HD" miała zaledwie rozdzielczość HD ready) Więc w praktyce znalazłem tylko jedną pozycję:
TV LED 32" AKAI AKFE3275HF FULL HD MPEG4
za 800 zł.

Powiedzcie mi, czy to będzie dobry wybór, czy za tą cenę, można dostać coś lepszego? Czekam na wsze opinie o tym produkcie i argumenty na tak lub nie oraz własne propozycję. Oraz odpowiedź na pytanie czy wybrać LED czy LCD, czy w praktyce nie będzie różnicy?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jedyny sensowny wybór z full hd w tej cenie to zeszłoroczna Toshiba 32L2333 - nic z nowości tyle kosztować nie będzie.
 

ubidragon

New member
Jeżeli chodzi o tego polecanego Philipsa to w internecie spotkałem sprzeczne specyfikacje, na jednych stronach pisało że ma HD ready, na innych że Full HD.

Nie wiem czemu nie ma żadnych odpowiedzi mówiących, że ten AKAI może być dobry tylko same polecenia innego sprzętu.

Porównałem właśnie specyfikację sprzętowe AKAI i polecanej Toshiby, AKAI zdaje się mieć lepsze specyfikacje:

AKAI:
<li class="technical clearfix hidden" style="display: list-item;">Jasność [cd/m2]: 400
Toshiba:
Jasność [cd/m2] :300

AKAI:
<li class="technical clearfix hidden" style="display: list-item;">Kontrast statyczny: 3 000:1
Toshiba:
Kontrast statyczny 1 200:1

AKAI ma częstotliwość 100 Hz, natomiast Toshiba zaledwie 50 Hz

Reszta parametrów jest identyczna, oba telewizory mają 32", 16:9, tuner DVB-T, LED i 2 lata gwarancji.
Jedynie Toshiba ma trochę mniejszy pobór mocy.

Czytałem opinię o tym konkretnym modelu i były pozytywne, tak samo jak opinie o innych TV tej firmy, więc chyba na chwilę obecną właśnie wybór padnie na AKAI.
 

ubidragon

New member
Witam, jednak zdecydowałem się na kupno Samsunga UN32EH5000

Nie znalazłem nic o nim na polskich stronach, jedyna taka sztuka na allegro, nowa z gwarancją za 850 zł w wysyłką. Przeglądnołem oceny i prawie wszyscy wypowiadają się o tym bardzo pozytywnie, jaka jest wasza opinia?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Model z 2012roku. Jesteś pewny że to nówka, a nie włożony do kartonu jakiś powystawowy wypalony sprzęt?
 
Do góry