TV do grania/filmow min. 50cali do 6000

sjs

New member
Kolejny TV do grania i filmów w rozmiarze 50-55cali do max 6k

Witam!
Stoje ponowie przed dylematem wyboru telewizora do pokoju, ostatnio dzieki temu forum wybrałem sharpa 46 cali LE830E i jestem bardzo z niego zadowolony :)

Teraz chciał bym kupic cos od niego większego (najlepiej 55 cali), z nowsza technologia i jeszcze ładniejszym obrazem jeśli to możliwe w tym budżecie

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? pokoj - 2,5x4m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? zazwyczaj dwie
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost, często od boków
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony, od północy
7.Jaki masz obecnie telewizor ? SHARP LC-46LE830E
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Mały inPut Lag, Bardzo dobrej jakości obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? analogowy, w niedalekiej przyszlosci cyfrowy
10.Jakie urządzenia ? kino domowe, ps3, dvd,
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? średnio 4-5h,
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? wszystko jedno, od matowej chyba słońce się tak nie odbija to była by lepsza
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, przyrodnicze, naukowe, wiadomosci,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie, chyba że to będzie choc w połowie tak łatwe jak na laptopie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Zdecydowanie tak, ile % cięzko stwierdzić jak jest dobra gra to po i 4-8h dziennie, a czasem stoi tygodniami nie włączana konsola
16.Preferencje co do marki ? sharp, Sony, Panasonic
17.Preferencje co do wielkości ? 50-55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? slaba widocznosc za dnia
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? poł na pól
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? najlepiej ok. 5000pln jak bedzie naprawde warto max5999
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie, mam ale nie korzystam,

Co mi polecicie tym razem ?
Byłem na 95% juz pewny żeby wziąść panasonic p55st60, ale z tego co wyczytałem gorszy ma on inputlag od obecnego sharpa.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To tak nie jest. Panasonic 55ST60 ma Input lag w tej samej klasie - więc bez jakichkolwiek obaw. Ale możesz też sięgnąć po Sharpa 60 LE 840 .
Napisz na PW dostaniesz info.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Bierz 60". Ja obecnie przy 55" z 2.5metra, zaczynam odczuwać brak wielkości :>
LE840 będzie najciekawszy jeśli go jeszcze dostaniesz.
 

sjs

New member
z 830 jestem bardzo zadowolony choc głównie oglądam kablówke sd i gram na ps3 kilka razy oglądałem filmy na blurayu, kot w butach to robił mega wrażenie.

Jakośc obrazu dużo sie różni na plus w 840 w stosunku do 830 ?

Teraz głównie się zastanawiam nad panasonikiem p55st60 albo własnie tym sharpem 60le840 ?
Co byście polecili?
 
to ma byc drugi tv czy sprzedajesz 830? jezeli chcesz sprzedac 830 to nie lepiej poczekac z rok albo dwa na wysyp dobrych i przystepnych cenowo telewizorow UHD?
 

sjs

New member
Drugi tz. obecny chce dac mamie bo ma 42, a dla siebie szukam cegoś większego,

Można poczekac ten rok ale co bedzie jeśli to będą dwa lata ?
Gry i tak nie będa wychodzily przez najbliższe lata w UHD tak samo filmy nie prędko pewnie będą w takiej rozdziałce masowo wychodzić.

Takim tokiem myślenie nigdy by sie nic nie kupilo, za dwa lata jak bedzie mnie stac to kupie 70cali w uhd
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Do Twoich wymagań nie ma co myśleć o UHD. Może za 8lat, ale nie teraz, to jest technologia dla profesjonalistów, którzy sygnałem 4k dysponują- fotografowie, maniacy gier etc.
840 w porównaniu do 830 to niemal to samo. Więc jakość będziesz mieć taką samą, ale na dużo większym ekranie robi jeszcze większe wrażenie.
 
Do góry