TV do gier i filmow

wadj

New member
Witam, poszukuje Tv głównie do gier z PC.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 4 na 4
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Ciężko powiedzieć, jak to ustawie z PC to zobaczę ;p
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Planuję powiesić
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Jedno - na zachód, od lewej strony TV
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Korzystam z monitora 19cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? super jakość obrazu, (odświeżanie ale na tym się nie znam) mały input lag, pip (chodzi o możliwość oglądania tv przy jednoczesnym użytkowaniu PC , nie wiem czy jest to możliwe), chciałbym też potrójny amblight ale to trochę ogranicza wybór ze względu na markę,cenę itd)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? taką ma neostrada
10.Jakie urządzenia ? PC, dekoder neostrady
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? to zależy w tygodniu okolu 6 , w weekendy więcej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam porównania, ta, która jest lepsza
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, czasem anime, okazyjnie sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czasem ale gdy będzie podłączony do pc to nie ma to większego znaczenia
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? PC , ile się da ;p
16.Preferencje co do marki ? Nie , ze względu na amblight musiałby być philips. Nie wiem co o tym myśleć
17.Preferencje co do wielkości ? myślę,że od 48 w górę (żeby nie był taki spłaszczony jak to niektóre modele mają)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość obrazu, powolne i mało praktyczne menu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? i w dzień i wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? myślałem o max 3500, ale najlepiej będzie jak ustalę to do około 5000 by mieć rozeznanie i nie ograniczać.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Jeżeli, będzie to czemu nie. Wolałbym pasywne.

Podsumowując zależy mi na tv do gier na PC (i tu się nie znam , nie wiem czy Input lag dotyczy tylko konsol czy także pc) z bardzo dobrą jakością i odświeżaniem, z pip, a co do tego potrójnego amblilight to nie wiem , przeglądałem tv i jest ich bardzo mało a ceny wysokie a te podwójne wydają się nie dawać takiego efektu o jaki mi chodzi (mogę się mylić bo nie widziałem tego w realu), Chciałem amblilight, gdyż nie męczyły by mi się oczy w ciemności (do tej pory oświetlam monitor lampką nocną inaczej nie mógłbym grać) no i jest świetny efekt ;p
Mój dylemat to czy Philips ma bardzo dobrą jakość, nadaje się do pc i gier ze względu na input lagi , ma pip takie jak wymieniłem, jeżeli nie to będę pewnie musiał zrezygnować z amblight bo w tym przedziale cenowym ciężko mi było wybrać - sugerowałem się jakimiś informacjami ze strony philipsa.

Jeżeli coś trzeba będzie dodać to proszę pisać w w temacie a jutro jak wrócę to odpiszę.
 
Ostatnia edycja:

wadj

New member
Dziękuje za odpowiedź. Będę brał pod uwagę Philips 47PFS7109 oraz toshiba-55-l7453.

Ciekawi mnie też model: Philips 48PFS8109. Cena wykracza, ale jeżeli warto go brać pod uwagę do tego co napisałem na początku to bym poczekał na okazję za 5k ;p
(Obecnie znalazłem dostępny tylko jeden model w sklepach a gdzieś tu na forum wyczytałem, że nawet z fabryki nie wyszedł. Może chodzi o innym model).
 
Do góry