TV do gier i filmów do 4500zł

McGoof

New member
Witam,
Jak w temacie. Poniżej szczegóły :)
1. Rozmiar pomieszczenia -powierzchnia ok. 17m2, nieregularne ściany, dłuższy bok ok. 5m
2. Odległość oglądania - max 2-2,5m
3. 3D- filmy BD-r + SBS z pendrive/ Asus MC
4. Filmy 2D- tak, na pewno więcej niż 3D. Głównie fabularne, mało- animowane
5. Gry- Tak, PS3 (preferowane z 3d), ok. 2h dziennie
6. Telewizja - obecnie kablówka SD (w planach zmiana na cyfrę w ramach Aster) + DVB-T, max 3h dziennie
7. Słońce- od frontu TV, skuteczne żaluzje na oknach, więc nie jest to problemem
8. TV najczęściej będą oglądać ok. 3 osoby, chociaż na imprezy też by się przydał (przeznaczenie wtedy- głównie gry)

Z góry dzięki za pomoc w wyborze :)
 

crimson-pirate

New member
Moge w zupelnosci odradzic Ci gry na PS3 w 3D :)
nie widziałem ani jednej dobrej gry w 3D tym bardziej na PS3. Pomijając fakt , że w sumie takich gier jest kilka to 90% z nich to straszne crapy.
Uwierz mi ze znacznie lepiej widac w 2D :) jesli pod to mialbys dokladac do tv z 3d to strata pieniedzy. Chyba ,ze zalezy Ci na tym aby pokazac znajomym bajer gry w 3d....bo gwarantuje Ci ,ze sam i tak bedziesz gral w 2D.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Moge w zupelnosci odradzic Ci gry na PS3 w 3D :)
nie widziałem ani jednej dobrej gry w 3D tym bardziej na PS3. Pomijając fakt , że w sumie takich gier jest kilka to 90% z nich to straszne crapy.
Uwierz mi ze znacznie lepiej widac w 2D :) jesli pod to mialbys dokladac do tv z 3d to strata pieniedzy. Chyba ,ze zalezy Ci na tym aby pokazac znajomym bajer gry w 3d....bo gwarantuje Ci ,ze sam i tak bedziesz gral w 2D.


CZLOWIEKU UFFF .... ale piszesz BZDURY.Granie na PS3 jest fajne i ciekawie zrobione 3D po warunkiem ze gramy na dobrym TV.Polecam gry w 3d jesli chcesz zobaczyc dobre efekty AVATAR THE GAME (sama gra srednia) ale same efekty wychodzenia otoczenia do pokoju rewelka.Resistance 3 .(bardzo ladne EFEKTY 3D ) .MotorStorm.Co do TV do grania polecam ci Panasa VT 20 bardzo dobry tv.Jesli chcesz grac w szybkie gry 3d to tylko plazma . A ty jesli sadzisz ze granie w 3D na ps3 to CRApy to zapraszam na seans na VT30E 65 cali plus Resistance 3 kopara na ziemi.A jesli nie grales ,nie posiadasz to NIE PISZ BZDUR.PEACE.:roll:
 

McGoof

New member
Sam grałem w NFS Shift i Motorstorm i muszę przyznać, że wrażenia jak najbardziej na plus (na jakich TV- nie pamiętam), stąd też zależy mi na 3D w grach :)

A odnośnie samego TV- ostatnio doszedłem do wniosku, że aż tak cholernie nie zależy mi na pasywach, więc skłaniałbym się ew. ku jakiejś plazmie- z racji tego, ile TV będzie chodzić i relacji cena/przekątna+jakość.

Odnośnie rozmiaru- liczę na co najmniej 47" :)
 
Ostatnia edycja:

McGoof

New member
Odświeżam, bo mam jeszcze 2 pytania:
-Jak jest z okularami w tych 2 TV 46", które podał Kiki? Nie mogę znaleźć info na stronie...
-Jak jest z pasywami w grach 3D?

A może ktoś jeszcze ma jakieś inne sugestie? Jestem chwilę przed kupnem, więc już czas ostatecznie się zdecydować :p

Dodam, że zależałoby mi na NetTV (w szczególności Youtube, Skype)
 
Ostatnia edycja:

McGoof

New member
Chodzi mi o to, jak sprawdzają się TV pasywne w połączeniu z PS3/PC i grami 3D :) Bo na migawkowych miałem okazję wielokrotnie testować, natomiast o pasywnych TV nie mam zielonego pojęcia... Warto w ogóle się zastanawiać?
 

McGoof

New member
Moje niedopatrzenie :)
Czyli zostają te 2 modele - plazma vs LED. Dodając od siebie- prądożernością się nie przejmuję, bo i tak nie oglądam dużo TV - nastawiony jestem głównie na filmy + gry z PC/PS3. Czasami na relacje sportowe.
Okulary cóż... Mogę przeboleć, z tego co widzę Panasowe nie są aż takie tanie niestety... A jak jest z netem? Najbardziej zależałoby mi na bezprzewodowym... W ostateczności - kablowy, ale wtedy będę musiał się jeszcze zaopatrzyć w repeater do neta.

A co z Samsungami, np. UE46d6500/6510, PS51D6900? Nie warto?
 
Ostatnia edycja:

gary1985

New member
Sam szukam tv 3d dla siebie i czytałem wszystkie komentarze jakie są i napisze wskrocie jakie mają wady te co ja biorę pod uwagę:

Panasonic 46GT 30 - w testach wypada b.dobrze.Nadaje się do gier ale jedna wielką wadę , buczy.Jeden mniej drugi więcej.Poczytaj komentarze a się dowiesz.
Sharp 46LE 830 - test tego też jest na forum.Do gier się na nadaje dobre efekty 3d jak i filmy w 2d.Okulary masz gratis.Minusem może być clouding ale to możesz praktycznie zniwelować kalibracją.
UE46d6500 - clouding oraz brak ful hd 3d

Dlatego sam raczej wybiorę Sharp 46LE 830.Tylko wersje 40 cali.
 

McGoof

New member
Przekonałeś mnie do Sharpa :) Zostaje tylko pytanie- gdzie kupić? A i z tego, co widzę- różnie bywa z tymi dwoma parami okularów- nie zawsze są dołączone, przynajmniej tak wnioskuję po opisach...
 

robertos80

New member
Sharp 46LE 830 - test tego też jest na forum.Do gier się na nadaje dobre efekty 3d jak i filmy w 2d.Okulary masz gratis.Minusem może być clouding ale to możesz praktycznie zniwelować kalibracją.

na serio? myślałem, żę cloudingu nie da się w ten sposób zniwelować? Z tego co słyszałem to trzeba dostarczyć więcej światła w pomieszczeniu żeby clouding nie był widoczny
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ja ci ten model odradzam LED,y sa zawolne do dobrego 3D no i ta jakosc,rozdwajanie obiektow w 3D .No ale to twoja kasa jest.. Pozdrawiam.
 
Do góry