TV do gier, filmów i internetu nie do... TV

qwas

New member
Mój pierwszy post - także: witajcie!

Od razu przejdę do rzeczy:

Planuję zakup TV do gier, filmów, oraz internetu. Normalnej TV (przez nadajniki) w ogóle nie oglądam, więc kwestie mnogości interfejsów, dekoderów można pominąć. TV nie ma / nie musi być 3D. Wielkość jaka mnie interesuje to ~50 cali (minimum myślę 46).
Gry w jakie będę grał to raczej arcadówki (np. FIFA). Koniecznie musi mieć wejście LAN (WiFi niekoniecznie, chociaż miłoby by było np. przez jakiś dodatkowy adapter). Z tego co czytałem na forum w kilku wątkach o grach polecacie plazmy - ale jak to jest z obecnie z wypalaniem? FIFA ma np. statyczny wynik.

1. Odległość od ekranu: ~3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: bez znaczenia, pokój jest "wyciemniany"
3. Jak duży jest pokój: 3.5, 3.5
4. Preferowana technologia: wolałbym aby było FullHD - a czy led, lcd, plazma - stawiam na jakość obrazu
5. Nie posiadam
6. Nie oglądam tradycyjnej TV - jedynie internetowa / youtube. Za to planuję oglądać dużo filmów w HD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnie, wieczór, noc (dotyczy także gier)
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: nie mam doświadczenia ;)
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: bardziej ostry, ale bez przesady
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora: 46"-50"
12. Preferowana marka: w zasadzie bez znaczenia, byle nie jakiś tandetny no-name
13. Czego nie lubisz w telewizorach: telewizor mógłby mieć dość cienką ramkę - chociaż to nie będzie w żadnym wypadku czynnik decydujący
14. Jakie urządzenia będą podłączone: komputer, może konsola, odtwarzacz blue-ray (gdybym uznał że PC za głośno chodzi), głośniki 5.1 przyjdą do komputera myślę
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: Normalna TV: 0%, PC: 100%
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: wprost
17. Czy ważne jest wifi: niekoniecznie, jednak jakby szło w przyszłości rozbudować przez adapter - byłoby miło. Konieczny jest ethernet.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: jeśli nie wiem co to to chyba niekoniecznie? ;)
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: koniecznie, zarówno przez sam TV jak i przez PC (czyli chcę mieć dostęp do netu bez włączania komputera)
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak, ale jak to byłby problem to na TV pójdzie obraz z PC i po problemie
22. Ma mieć slot na karty SD: zbędne
23. Ma mieć tuner DVB-S: nie będę ogladał normalnej TV więc chyba jest to zbędne
24. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI (pc, konsola), usb (jakiś pendrive na szybko by nie włączać całej maszynerii)
25. Jaki masz sygnał: nie mam - będą filmy HD z komputera / odtwarzacza / internetu + gry
26. Ile programów HD: niedotyczy / patrz wyżej ;)
27. Ma stać czy wisieć: wisieć i raczej koniecznie, przez co fajnie by było jakby interfejsy były po prawej stronie (patrząc na ekran). Nie będzie to jednak czynnik decydujący
28. Rozdzielczość: Full HD
29. Dvb-t: nie będę oglądał normalnej TV
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Dobry obraz (cudów nie oczekuję), Ethernet i dostęp do internetu, aby grało się w gry przyjemnie ;)
31.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: średnia wyjdzie myślę 3h, z tym ze połowa to np. internet (portale informacyjne itd)
32. Ile osób ogląda: 1-3
33. Jaka klasa cenowa 2500 - 3500

Podsumowując: TV ma służyć bardziej za duży monitor, aniżeli TV. Wszelkie rzeczy związane z tradycyjną TV są zbęde. 3D również. Stawiam na jakość obrazu. Zależy mi na serfowaniu po necie bez włączania komputera, ogladaniu filmów full HD z płyt i internetu (jakieś 80%) i graniu w gry (20%).
 

don111

Banned
nie powinno się nic wypalić na plaźmie przy takim korzystaniu, przynajmniej na Panasonicu
jednak przeglądanie internetu przez tv bez włączania pc odpada, mało który ma otwartą przeglądarkę
 

qwas

New member
jednak przeglądanie internetu przez tv bez włączania pc odpada, mało który ma otwartą przeglądarkę
Hmm, czyli ten pożądany przeze mnie LAN służy li tylko aplikacjom wbudowanym w tv? To faktycznie kiepsko - posiadanie więc ethernetu można uznać za zbędny bajer - skoro i tak muszę podłączyć PC.

Dziękuję za odpowiedź.

Trochę poszukałem i mój wybór chyba padnie na: Panasonic TX-P50U30E lub TX-P46G30E. Za tym drugim przemawia fakt, że może być on objęty 5 letnią gwarancją - chociaż jest 500zł droższy i 4" mniejszy... (ma jednak porzucony przeze mnie LAN ;) Różnica w jakości obrazu będzie zauważalna w grach / filmach?
 
Ostatnia edycja:
Do góry