TV do filmów

cyment

Member
Nadchodzi czas zmian obecnego TV, proszę o radę w oparciu o poniższe informacje czy kierować się w stronę OLEDa (mniejsza przekątna, 65") czy jednak LED (większa przekątna, ~75").

1. Obecny TV: Samsung UE55MU7002
2. Odległość od TV: 3.2m, oglądanie wieczorem/nocą (obecnie mam 55" i 2.7m, przydałaby się trochę większa przekątna)
3. Źródło: Filmy na Netflix + dysk zewnętrzny, youtube (bardzo mało TV, mało sportu)
4. Audio: wzmacniacz stereo
5. Co mnie irytuje w obecnym TV: clouding, podbicie podświetlenia przy pojawianiu sie napisów w filmach z HDR, "błyszcząca skóra"/"łuski" na twarzach aktorow przy scenach jasno-ciemno (nie wiem czy to jest kwestia kontrastu / ostrości)
6. Co jest na plus: szybkosc dzialania menu i pilota (zero lagów)
7. Priorytety: jakość obrazu w filmach oraz całkowita cena/jakość (nie lubię przepłacać, ani płacić za rzeczy z których nie będę korzystał)
8. Budżet: psychologiczna bariera to 8k (im mniej tym lepiej), natomiast rozważę dopłatę dla 75"+

Podsumowując, czy obecne LEDy nadal mają bolączki, które obserwuję na swoim TV? Na pewno nie chciałbym zmienić TV na większy, który nadal miałby tego typu przypadłości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Założyłeś wątek w dziale Oled. To znaczy , że Oled też jest w kręgu Twojego poszukiwania ?
Zanim ruszymy podaj proszę ile masz max kasy ?
Będzie wiadomo, że kasy wystarczy na wielkość .... ?

Przy oledach nie musisz iść na kompromisy.
Przy LCD trzeba iść na ustępstwa.

Jak podasz przedział cenowy będzie wiadomo czy wystarczy kasy na Oledy lub mini ledy ?
 

cyment

Member
Założyłeś wątek w dziale Oled. To znaczy , że Oled też jest w kręgu Twojego poszukiwania ?

Jestem praktykiem i na tyle z boku tego tematu, ze nie ma dla mnie znaczenia czy OLED czy LED, mini LEd czy jeszcze inna technologia. Więc OLEDa nie odrzucam :).

Zanim ruszymy podaj proszę ile masz max kasy ?
Będzie wiadomo, że kasy wystarczy na wielkość .... ?

Przy oledach nie musisz iść na kompromisy.
Przy LCD trzeba iść na ustępstwa.

Jak podasz przedział cenowy będzie wiadomo czy wystarczy kasy na Oledy lub mini ledy ?

Jestem bardziej niż ok z tym, żeby iść na kompromis cena/jakość. Ważne dla mnie, żeby TV obsługiwało się sprawnie (żeby nie było lagów pilot/menu) i nie miał bolączek o których pisałem w pierwszym poście (clouding, podbicie podświetlenia przy pojawianiu sie napisów w filmach z HDR, "błyszcząca skóra"/"łuski" na twarzach aktorow przy scenach jasno-ciemno (nie wiem czy to jest kwestia kontrastu / ostrości)).

Obraz nie musi być najlepszy, ale nadal bardzo dobry - chodzi mi o to, żeby nie dopłacać za coś czego i tak nie docenie/zauważę nie mając bezpośredniego porównania.

Więc jakbyś miał wybrać dobry TV do filmów o przekątnej 75+cali, w rozsądnej nieprzepłaconej cenie to wybrałbyś...

Kasa, tak jak pisałem 8000 to psychologiczna bariera, ale rozważę dopłatę, jeżeli będzie uzasadniona.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Do filmów (seriali,platform streamingowych)-OLED.
Róznicę w jakości obrazu zauważysz od razu po przesiadce z LCD/LED ,które nadal mają bolączki znane Ci z obecnego TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym dopłacił i sięgał po mini leda 75PML9506 - jeszcze w promocji za 8999 zł . Tak , ta jest uzasadniona !

Jeśli kwota faktycznie nie przekraczalna :
- TCL 75C735 za 7599 zł
- Philips 75PUS8807 za 6399 zł
- Sharp 75EQ7 za 6599 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 75PML9507 - nie będzie dostępny w Polsce , tyle wiem !
Gdyby był kosztowałby około 15.000 zł czyli prawie 100% drożej.

Model 75C835 - świetny model w klasie.
Ale cena dla niebieskich za 9999 zł a pakietem.
Czyli za dopłatą.
A u Ciebie psychologiczna wartość, jak podałeś 8000 zł
 
Do góry