TV do 8k/3D...który?

siteman

Member
oczywiście nie śmiem polemizować co do tego, jak plazmy świecą, sam używam i doceniam. Teraz jednak czas na LED.Prosiłem jeszcze o podpowiedź co do grzania się NEO PDP.Można śmiało powiesić na ścianę i nie będzie po roku "okopceń"?

No to wiem już nieco więcej:
Active 3D vs. Passive 3D (3D Cinema) - FlatpanelsHD

Jednak pasywne, ale niestety duży input lag LG LW650 skutecznie ogranicza go do podłączenia konsoli. Kurcze, ale ten sam serwis testował Samsunga D8000 i input lag wyszedł im na poziomie 70ms!!! to już wogóle nie nadaje się do gier, czy może to potwierdzić ktoś, kto ma ten panel?
Przy okazji jakiegoś testu doczytalem się, że jak się wyłączy wszytkie "dopalacze" to problem z opóźnieniem nie istnieje.
Przyjdzie mi poczekać do sierpnia na LG LW950 (cena powinna być skalkulowana na poziomie 8000 zł, Rosjanie mają w przedsprzedaży za 87000 RUB, więc u nas z pewnością będzie przynajmniej 10%-20% taniej) i jak historia powtórzy się, to 55VT30 stanie się faktem:)..........
 
Ostatnia edycja:

chrup

New member
w teście "dotykowym" (czyli dotknięcie ręką obudowy, ekranu) w markecie, gdzie grają non stop moim zdaniem plazma Panasonica nie grzeje się więcej niż np LED Samunga - to znaczy ma mniej więcej tę samą temperaturę. Może to zasługa wentylatorów? Gdzieś to ciepło musi się jednak wydzielać:)
 

don111

Banned
Przy okazji jakiegoś testu doczytalem się, że jak się wyłączy wszytkie "dopalacze" to problem z opóźnieniem nie istnieje.
zwykle robi się akceptowalnie pod względem input laga (średnio dla LCD to ok ~40ms), jednak płynność to tragedia w porównaniu z plazmami, z ulepszaczami w LCD obraz ~25 klatek (filmy) na sekundę był czasem trudny do odróżnienia od plazmy, bez ulepszaczy przy 60 klatkach na sekundę w dynamicznych scenach wychodzi duża różnica szybkości samej matrycy
 

siteman

Member
No to jak to jest z tymi LCD, nadają się do konsol czy nie?
Powiem szczerze, że do tej pory nie zastanawiałem się nad tym zbytnio. Mam plazmę, starego typu i śmigają gry bez problemu.
Troszkę tak myślę przez pryzmat monitorów PC i laptopów, wszak wszystkie są LCD i gra się znakomicie.......
 

siteman

Member
No to jeszcze jedna niewiadoma...wkrótce (po wakacjach) pojawi się u nas Philips 55PFL7606, czy to matryca LG czy Sharpa, wie ktoś może?
Cena ma być skalkulowana poniżej 8k, pasywne 3D, a przyznam, że nie sledze od dłuższego czau, skąd Philips bierze matryce.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips bierze różnie matryce. Ale ostatnio po sprzedaży marki Philips - to nie wiadomo jakie matryce będą montowane.
 
Do góry