TV do 6500 zł - pomoc w wyborze technologii/modelu

Degustator88

New member
Witam,

potrzebuję Waszej pomocy w wyborze modelu nowego TV ;)
Dotychczas używam tv jeszcze z poprzedniego mieszkania - "staruszek" służy mi już ładnych parę lat: Samsung UE39F550.
Obecnie po przeprowadzce zależy mi na zakupie TV którego również nie będę musiał zbyt szybko wymieniać jednak poszukuję zdecydowanie większego ekranu.

Nie mam jeszcze sprecyzowanej technologii czy konkretnego modelu bądź marki - zainteresowały mnie OLED'y jednak obawiam się nieco wypalenia matrycy. Spoko opcją wydaje się być również MiniLED lub QLED lecz tak jak zaznaczyłem powyżej rozważę wszystkie opcje :eek:k:

Poniżej zamieściłem kilka szczegółów m.in. co do pomieszczenia, oraz na czym mi najbardziej zależy:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 23 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od samego rana z prawej strony - max do godz 12:00
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE39F550
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
* Min 100Hz
* Dobrą czerń
* Dolby Atmos

* W miarę możliwości dobry dźwięk
* Obsługę wielu formatów video m.in. .mkv w tym pliki z napisami lub możliwość zainstalowania aplikacji z racji częstego oglądania filmów z pendriva
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
*Podłączony kablem HDMI Dekoder HIWAY TV od operatora Inea podłączony do światłowodu.
* Filmy oglądane są głównie z dysku/pendrive, oraz Youtube/Netflix/Disney+/etc.

10. Jakie urządzenia? Obecnie BRAK / W przyszłości planuję zakup kina domowego lub przynajmniej soundbar'a.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6-7 / W weekend nieraz dłużej.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? TAK - program informacyjny lub np. muzyka z Youtube.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy + kanały informacyjne.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Raczej nie/choć w przyszłości niewykluczony zakup konsoli.
16. Preferencje co do marki? Nie - zależy mi na sprawdzonym modelu, który posłuży co najmniej kilka lat
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W tygodniu w dzień (głównie po południu), w weekend wieczorem.
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do 6000 zł, max do 6500 zł.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym sięgał zdecydowanie po Oleda 65". Nie potrzebnie się obawiasz.
Nowe oledy mają już zabezpieczania wystarczające :
Philips 65Oled 865
LG 65BX
Philips 65Oled 706
Philips 65Oled 805
Philips 65Oled 855

Z mini Led masz :
- LG 65Qned 913
- TCL 65C825
 

Degustator88

New member
Ja bym sięgał zdecydowanie po Oleda 65". Nie potrzebnie się obawiasz.
Nowe oledy mają już zabezpieczania wystarczające :
Philips 65Oled 865
LG 65BX
Philips 65Oled 706
Philips 65Oled 805
Philips 65Oled 855

Z mini Led masz :
- LG 65Qned 913
- TCL 65C825

Dzięki za propozycje ;)

Po sprawdzeniu różnych testów również OLEDy zainteresowały mnie najbardziej.
Jednak tak jak napisałem co do swoich preferencji oglądania to często oglądam filmy online czy też z pendrive'a jak i również lubię robiąc cokolwiek w domu mieć w tle włączony kanał informacyjny.

Dlatego też wspomniałem o swoich obawach co do wypalania matrycy ponieważ w necie sporo o tym piszą.
Chociażby często pojawiają się informacje aby unikać statycznych obrazów takich jak w przypadku kanałów informacyjnych pasy u dołu, logotypów stacji czy też nawet czarnych pasów u góry i dołu kiedy oglądamy np. filmy o proporcjach ekranu innych niż 16:9. Podobno nawet w instrukcji np. telewizorów od LG jest również informacja na ten temat.

Zależy mi na tym aby tv posłużył ładnych kilka lat tym bardziej że ponad 6000 zł to dla mnie spory wydatek stąd muszę mieć pewność że nic złego się z nim nie zadzieje :eek:k:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Oledach masz zabezpieczeń już osiem.
Przy proporcji 16:9 - z całą pewnością nie wypali się nawet bez zabezpieczeń.
Posłuży Ci na długie lata i to z codzienną radością obcowania.
 

Degustator88

New member
W Oledach masz zabezpieczeń już osiem.
Przy proporcji 16:9 - z całą pewnością nie wypali się nawet bez zabezpieczeń.
Posłuży Ci na długie lata i to z codzienną radością obcowania.

OK, przekonałeś mnie :wink:

Z zaproponowanych przez Ciebie modeli TV w szczególności spodobał mi się model Philipsa 65OLED856/12 z 4-stronnym podświetleniem Ambilight jednak jest on dość mało dostępny i jak do tej pory znalazłem go najtaniej w MM po 6999 zł co niestety przewyższa mój maksymalny budżet :sad:

Wiesz coś może na ten temat czy udałoby się go zakupić w cenie nie przekraczającej 6500 zł?
A jeżeli nie to w takim razie jaki model być polecał zaraz po nim z zaproponowanych przez Ciebie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę na PW.
Jest dostępny dla niebieskich członków forum plus dodatkowo pakiet gratisów.
 
Do góry