TV do 6000zł

v1sioN

New member
U mnie z kolei idzie to w drugą stronę. Po obejrzeniu i przeczytaniu dosyć dużej ilości materiałów wychodzi na to, że chyba skuszę się na XE9005. Po samym filmiku jak i oględzin na żywo, kolory oraz aspekty wizualne przemawiają za XE90. Zostaje jeszcze kwestia oprogramowania. Firefox jest już praktycznie bez wsparcia, a co innego z androidem. Pytanie jeszcze jak wypadną nowe Philipsy.
 
Ostatnia edycja:

pompka500

New member
Ja też jestem bardziej przekonany co do SONY XE9005, jeżeli chodzi o samo smart to na sonym będę miał kodi, a kodi to wszechmoc :p Poza tym co do firmy sony jestem przekonany, obecnie mam plazme 32", która ma prawie 10 lat i nigdy nie była otwierana/naprawiana. Nie odmówiła mi posłuszeństwa, w chwili obecnej jest włączona. Panasonic na filmiku z poprzedniej strony no fajny jest owszem, troszkę wyżej stoi na nogach +3" i różnica zauważalna, ale mnie firefox os odstrasza. A tak instaluje kodi, dodatki, napisy i nieograniczone dostępy do filmów/seriali.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Ja też jestem bardziej przekonany co do SONY XE9005, jeżeli chodzi o samo smart to na sonym będę miał kodi, a kodi to wszechmoc :p Po za tym co do firmy sony jestem przekonany, obecnie mam plazme 32", która ma prawie 10 lat i nigdy nie była otwierana/naprawiana. Nie odmówiła mi posłuszeństwa, w chwili obecnej jest włączona. Panasonic na filmiku z poprzedniej strony no fajny jest owszem, troszkę wyżej stoi na nogach +3" i różnica zauważalna, ale mnie firefox os odstrasza.
Android jest super ale ja nie raz juz wspominałem że mnie smart tv w telewizorze nie interesuje (jedynie z YT korzystam). Nie kupiłem tego tv dla smarta. Z Kodi korzystam czasami i robie to na kompie. Pozostałe aplikacje mam w tablecie. Nauczyłem sie juz ze dla mnie telewizor jest telewizorem a nie odtwarzaczem multimediów. Ma tez na ścianie ładnie wyglądać i być spory a 3" w stosunku do sony 55" widac roznice.
Ja akurat miałem też Sony ale tylko 3tygodnie i troche się sparzyłem choć nie zraziłem jakoś.
 

pompka500

New member
Android jest super ale ja nie raz juz wspominałem że mnie smart tv w telewizorze nie interesuje (jedynie z YT korzystam). Nie kupiłem tego tv dla smarta. Z Kodi korzystam czasami i robie to na kompie. Pozostałe aplikacje mam w tablecie. Nauczyłem sie juz ze dla mnie telewizor jest telewizorem a nie odtwarzaczem multimediów. Ma tez na ścianie ładnie wyglądać i być spory a 3" w stosunku do sony 55" widac roznice.
Ja akurat miałem też Sony ale tylko 3tygodnie i troche się sparzyłem choć nie zraziłem jakoś.
A ja właśnie teraz jestem nauczony, że tv jest tylko do oglądania - obecna plazma nic nie oferuje prócz oglądania :p chcę się od tego oderwać. Komputer owszem też można ale to już matryca 27" w moim przypadku i inne wrażenie już. Kupując teraz tv smart obojętnie jaki i nie korzystając z jego możliwości to marnotrawienie.
Tak jak napisałeś, dla Ciebie smart w tv jest drugoplanowy, dla mnie raczej gra pierwsze skrzypki ;)
 

pompka500

New member
Jeszcze pytanko dot. KD-55XE9005, wg specyfikacji posiada on X1, a z tego co czytam na internecie posiada on androida w wersji 6.0, a sony przewiduje aktualizacje do 7.0 dla modeli z procesorem X1 Extreme, prawda to ?
 

strazakp

Banned
Oczywiście, że Sony gra lepiej od Panasonica.
A multimedia ma 100 razy lepsze.
Obraz to jedno a multimedia to drugie. Fakt ze dzis tv sa wielofunkcyjne i większość klientów takich oczekują ale później w domu sie okazuje ze tak naprawde 90% używania tv to oglądanie zwyklej telewizji.
Ja mając 3tyg Sony musze przyznać ze android jest fajny i chyba najlepszy smart ale tez zauważyłem ze choc to tylko przygoda 3tygodniowa to jednak korzystałem z tego może w 5%.
Do mnie osobiście smart to tylko youtube. Głównie oglądam tv z nc+ i gram na konsoli a do tego wystarczy mi mój Panas z firefoxem a mutimedia to tablet i smartfon.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz trochę racji. Bo ludzie nie wiedzą co mogą wymagać od telewizora.
Ale jak ktoś i pokaże to są zachwyceni Androidem i możliwościami.
 

strazakp

Banned
a jak by sprawował się ten Panas z boxem Android. Testował może ktoś z Was?
Podejrzewam że nie będzie problemu bo przecież taki box to zewnętrzne urządzenie podłączone przez HDMI a TV jest tylko jego wyświetlaczem.
Ja w przyszłości planuje kupić takie urządzenie ale bez ciśnienia i dopiero jak będzie luźna kasa ;-) Nie chcę też kupować czegoś drogiego a takie za ok 200-250zl z Android6.

Panas nie jest TV idealnym bo chyba żaden TV taki nie jest. U mnie zauważyła wielkość i cena tego TV. Obliczając rabaty i nagrodę jaka dostałem za opinię w Saturn to wyszedł mnie ostatecznie 3500zl :)
Ja po prostu stwierdziłem że do tego jak używam na codzien telewizora to w zupełności mi taki wystarcza i wcale nie będę się lepiej czuł jak wydam 1000zl lub kilka tysięcy więcej ;-)
 

kormac1

New member
To rzeczywiście nie ma co porownywać. Myślałem że seria ex tak jak dx od 750 wzwyż jest 120 hz.
Przy zakupie telewizora na lata to istotne.
 
Do góry