TV do 6 tys. bez kablówki. Poratujcie.

cosby

New member
Witajcie. Piszę choć byłem pewien że sam podejmę decyzję. Nic z tego...


Interesuje mnie TV 55' (może 65') w cenie do 6 tys zł. Moja plazma właśnie zdechła ale jak patrzę na to co w sklepach stoi to chętnie bym kupił ponownie taką samą. Jestem wrażliwy na jakość obrazu. Mam też masę filmów FullHD które na plazmie wyglądały mistrzowsko. Na TV 4K jakoś to skalowanie je mocno degraduje. Ale chyba nie mam wyjścia więc bardzo proszę o pomoc. Dodam że właśnie zwracam OLEDa LG 55C9 z bardzo głupiego powodu - otóż uchwyt jaki mam od 7 lat (duży, obrotowy) mam zamontowany na wylot przez ścianę. Nie mam możliwości go teraz zdjąć i obniżyć (meble wymiar) a ten OLED ma tak nisko otwory pod wieszak, że okazało się iż żadna z dziur wieszaka nie pozwoli go umieścić bez rozbierania mebli i dokonywania poprawek... Głupie ale prawdziwe. A postawienie na fabrycznej nodze odpada - ona oddala TV od ściany o 20 cm !



Do rzeczy:


Zrezygnowałem z kablówki - tylko NETFLIX, YOUTUBE i oczywiście MKV. Gram tylko na kompie ale kto wie czy jak wyjdzie PS5 to go nie podepnę do TV. Poradźcie proszę co kupić bo zgłupiałem. Samsung Q70R za 65' dziś trzeba dać 5500 zł. Wersja 55 to 3800,-. Czy to dobry wybór dla kogoś kto miał plazmę i niezłą czerń? Pokój jak trzeba mogę zaciemnić. Oled odpadł z głupiego powodu ale teraz też zacząłem się obawiać jego trwałości mimo wszystko. LCD jakoś zapewni mi spokojniejszy sen.



Jaki TV da mi poprawną czerń, dobre skalowanie, przyzwoity dźwięk (choć mam apli ale do YT szkoda 300 Watt)? Same multimedia nie musi ogarniać idealnie bo i tak podpięty będzie do Nvidia Shield TV. Nigdzie nie widziałem w akcji SONY XG95... Co jeszcze?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz już nie wilka dopłatę do Oleda 65 C9.
Jest specjalna oferta dla niebieskich członków forum.
 

cosby

New member
EDIT - dzięki za cynk KIKI. Walczę z myślami ;)

Oleda 65 już trzeba pewnie z 7500 wywalić a i nie powieszę przez ich budowę. 55' LG kupiłem za 4949 w Euro 3 dni temu na nocnej promce. Jutro oddaję właśnie przez beznadziejnie ulokowane otwory. A i to jak cienki jest bezsensownie na górze mnie przeraża - bardzo delikatny i tego też się obawiam. Czy Q70R to taki zły pomysł? Czy coś lepszego z 55' dostanę? Jak 65 to raczej tylko LCD...
 
Ostatnia edycja:

czepson

New member
cosby, przyznam Ci się, że naczytałem się masę opinii i testów telewizorów 55" i waham się w wyborze pomiędzy Sonym XF9005, Philipsem PUS8303 oraz Samsungiem Q70R. Samsung niestety nie obsługuje formatu video Dolby Vision oraz formatu audio DTS - więc tym solidnie przegrywa z konkurencją.

Czekam jeszcze na wyniki testów od kikiego telewizora TCL X815 - tylko tutaj znowu brak odświeżania 120Hz a cena (4 tys. zł) niezbyt konkurencyjna w porównaniu chociażby do Samsunga - 3500zł.
 

cosby

New member
Sęk w tym że mam kilkaset filmów FHD bez HDR. Mam swoje lata i lubię wracać do "dobrych" klasyków. Obecnie rzadko pojawia się coś wartego zdobycia. Czy więc Dolby Vision mieć muszę? Sam nie wiem. Z ciekawości poszedłem dziś do sklepu z plikiem MKV HDR i nie znalazłem TV na którym poprawnie bym go wyświetlił - na każdym obraz był ciemny i płaski. Sprzedawcy nie potrafili tego ustawić. Niby LG C9 z miejsca pokazuje że odpaliłem HDR ale nie widać jakiś spektakularnych efektów z tym związanych - czy ja czegoś nie potrafię ustawić? Ale to margines - 99% treści jakie będę oglądał to pewnie nie będzie HDR... Dlatego jestem głupi. Najgorsze też że nie mogę zabrać każdego TV do domu na testy a w sklepach nawet "ciemniejszych" nie sposób uchwycić dużych różnic w kontrastach czy czerni... Dlatego poprosiłem o pomoc i kupię co polecicie bo mam już dość szukania...
 

czepson

New member
Cosby, no to już kwestia priorytetów... Przykładowo jeżeli ja głównie oglądam Netflixa (który najlepszą jakość oferuje w formacie Dolby Vision), to nie mógłbym zdecydować się na TV, który nie odtwarza konkretnego formatu video. W końcu po to kupuję droższy TV żeby uzyskać jak najlepsze efekty wizualne przy oglądaniu.
Żeby mieć coś skrojonego idealnie na miarę, to trzeba by i więcej $$ wyłożyć.
 

feromann

Member
EDIT - dzięki za cynk KIKI. Walczę z myślami ;)

Oleda 65 już trzeba pewnie z 7500 wywalić a i nie powieszę przez ich budowę. 55' LG kupiłem za 4949 w Euro 3 dni temu na nocnej promce. Jutro oddaję właśnie przez beznadziejnie ulokowane otwory. A i to jak cienki jest bezsensownie na górze mnie przeraża - bardzo delikatny i tego też się obawiam. Czy Q70R to taki zły pomysł? Czy coś lepszego z 55' dostanę? Jak 65 to raczej tylko LCD...
za tą kase najlepszym wyborem będzie XG9505 i Q80
 

kosa666

New member
EDIT - dzięki za cynk KIKI. Walczę z myślami ;)

Oleda 65 już trzeba pewnie z 7500 wywalić a i nie powieszę przez ich budowę. 55' LG kupiłem za 4949 w Euro 3 dni temu na nocnej promce. Jutro oddaję właśnie przez beznadziejnie ulokowane otwory. A i to jak cienki jest bezsensownie na górze mnie przeraża - bardzo delikatny i tego też się obawiam. Czy Q70R to taki zły pomysł? Czy coś lepszego z 55' dostanę? Jak 65 to raczej tylko LCD...

:hihi: nie ma to jak kupować TV pod wieszak, zamiast wieszak pod TV
 

cosby

New member
za tą kase najlepszym wyborem będzie XG9505 i Q80


No właśnie sęk w tym, że nie zawsze warto dopłacać. Według poniższego to Q70 poza tym, że ciemniejszy w SDR i HDR to jednak z Q70 przegrywa jako sprzęt do filmów... i przy różnicy w cenie sięgającej minimum 1200 zł. Za co więc ta kasa? I tak ze wszystkim:



https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q70r-vs-samsung-q80r/782/807


Działanie local dimming na Q80 jest np. wyraźnie gorsze...
 

cosby

New member
:hihi: nie ma to jak kupować TV pod wieszak, zamiast wieszak pod TV


Wieszak wisi w zabudowie za kilka tysi. a sam kosztował 800 zeta. 99% TV ma na tyle ustandaryzowane dziury pod wieszak, że nie ma z tym problemu. LG musiało kupę zrobić - ekran grubości zapałki a dziury dali na dole. Najlepsze że moja 8 letnia plazma jest tylko 8mm grubsza. Po kiego takie bzdurne zabiegi LG nie mam pojęcia - robi to wrażenie w sklepie przez kilka minut ale całokształt porażka...
 

kosa666

New member
TIP na przyszłość: kupując wieszak na wiele lat szukaj taki taki gdzie wysokości możesz regulować na pionowych belkach :)
 

feromann

Member
szkoda zwracać tego LG,bo przez głupie dziury, to super sprzęt w dobrej cenie,z tv lcd,może stawać z nim w szranki jedynie Q90
 
Do góry