Tv do 5tys

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL jest twórcą mini led - teraz dopiero inne firmy po kilku latach podążają ich śladem.
Więc mają zwyczajnie więcej doświadczenia.
Ale opis podaje tylko propozycję jedną z wielu.
Ale nie każdy od razu ma chleb na myśli.
 

luck76

Well-known member
TCL jest twórcą mini led - teraz dopiero inne firmy po kilku latach podążają ich śladem.
Więc mają zwyczajnie więcej doświadczenia.
Ale opis podaje tylko propozycję jedną z wielu.
Ale nie każdy od razu ma chleb na myśli.
again & again :) masz rację - są twórcą. Ile mają przewagi (tzn ile to jest te kilka lat?) żeby to porównywać? Samsung miał pierwsze wyświetlacze OLED w telefonach i są one lepsze od tych w iPhone?
Tak a propos argumentu pierwszeństwa we wprowadzaniu technologii - to jak tam z tą palmą pierwszeństwa w kropkach kwantowych? TCL dalej twoim zdaniem? Android w telewizorach z naklejką Philips na półkach sklepowych też pierwszy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy tyle lat ,że wszystkie potęgi na świecie zmuszone były do produkcji.
Wszystkie bez wyjątku. Wkrótce Sharp wyprodukuje swoje mini ledy i to kilka modeli. Zapowiadają się świetnie.
I widzą wszystkie firmy , że mini led jest dla nich przyszłością , bo wszystkie mini ledy we wsystkich firmach zajmują szanowane miejsce na pierwszym miejscu lub zaraz za Oled tv, zostawiają zwykłe LCD dla klas średniej i niższej.
 

luck76

Well-known member
Wystarczy tyle lat ,że wszystkie potęgi na świecie zmuszone były do produkcji.
Wszystkie bez wyjątku. Wkrótce Sharp wyprodukuje swoje mini ledy i to kilka modeli. Zapowiadają się świetnie.
I widzą wszystkie firmy , że mini led jest dla nich przyszłością , bo wszystkie mini ledy we wsystkich firmach zajmują szanowane miejsce na pierwszym miejscu lub zaraz za Oled tv, zostawiają zwykłe LCD dla klas średniej i niższej.
Za nich trzymam kciuki - stare aquosy robiły robotę
 

Neer

Member
Obecny Tv to LG 47la660. Ten Sony jest stworzony pod ps5 i to jest dla mnie główny aspekt. O TCLach jest wiele negatywnych opinii. Od problemu z softem na który producent nie reaguje i użytkownicy sami sobie radzą ściągając z rosyjskich for, po brudne matryce i ciągłe wymiany telewizora. Możliwe że jest on najlepszy w swojej klasie cenowej ale czy warto się przez to pchać w takie problemy? Samsung nie ma Dolby Vision. Z Taizenm nie mam doświadczenia. System powinien być szybki i mieć sporo apek streamingowych.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli najlepiej pasuje Ci Sony - to OK.
Każdy obecny system jest tak samo szybki.
To modele z ANdroidem spełnią najlepiej Twoje potrzeby.
 

Neer

Member
Zawęziłem poszukiwania do x90j oraz q80b. Kusi mnie ten samsung gdyż wypada dobrze i zbiera pozytywne opinie. Który z nich według was będzie lepszy?
 

luck76

Well-known member
Tu chyba masz dwie różne technologie, zapakowane w fajny produkt - jak zależy Tobie na szerokich kątach to Samsung, jak na oglądaniu na wprost i android to Sony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Problem, że to jest stary model nie produkowany i chyba trudny do kupienia.
Ale mini led co do jakości zagra lepiej.
 

luck76

Well-known member
Problem, że to jest stary model nie produkowany i chyba trudny do kupienia.
Ale mini led co do jakości zagra lepiej.
Można kupić, a kolega nie pyta o mini led. Microled zagra jeszcze lepiej ale jakie ma to znaczenie przy dylemacie x90j vs 80b ?
@Neer masz tez do wyboru tegoroczny x90s
 
Ostatnia edycja:

Neer

Member
Byłem, oglądałem (Q80b i x94j) i kurde tak jak twardo byłem za Sony tak ten Q80B zrobil na mnie spore wrażenie i namieszał w głowie. Sony fajna czerń i jakby obraz wyrazisty ale za to ostry bardzo. Samsung kolory takie cukierkowe jak to samsung i mniej wyraziste kontury ale jednak ten obraz utkwił mi w głowie i nie wiem czemu. Ma kolory nasycone i takie jakby pełne. Może to tylko kwestia indywidualnuch ustawień. Tego x90S nigdzie nie znalazłem
 

luck76

Well-known member
Byłem, oglądałem (Q80b i x94j) i kurde tak jak twardo byłem za Sony tak ten Q80B zrobil na mnie spore wrażenie i namieszał w głowie. Sony fajna czerń i jakby obraz wyrazisty ale za to ostry bardzo. Samsung kolory takie cukierkowe jak to samsung i mniej wyraziste kontury ale jednak ten obraz utkwił mi w głowie i nie wiem czemu. Ma kolory nasycone i takie jakby pełne. Może to tylko kwestia indywidualnuch ustawień. Tego x90S nigdzie nie znalazłem
no to wiesz już co brać :) ubiegłoroczne soniaki są faktycznie bledsze - jednemu cukierek a drugiemu... psikus :)
 

Neer

Member
A teraz dodatkowe pytanie. Czy warto iść w wielkość tracąc na jakości? Chodzi o modele

KD65X85JPAEP i​

QE65Q77B​

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu wybrałeś modele podstawowe. Sony trudny do kupienie bo dawno nie produkowany.
Samsung też dobry ale klasa podstawowa. Jeśli te masz na myśli to zostałbym przy 55". !
A ile możesz max kasy wysupłać na 65' ?
 

Neer

Member
Przespałem sie z tą decyzją i ostatecznie i definitywnie zamawiam xr55x90j 🙂 dziękuję Wam za zaangażowanie 🙂 pozdrawiam 🙂
 
Do góry