TV do 5 tyś (Philips/Panasonic/inny)

dariovico

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
21m2 salon

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
2-3m - w zależności od materiału i pory dnia (seanse filmowe raczej bliżej tv i wieczorem lub nocą)

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
2-6

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne?
Bardzo ważne

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju?
Po prawej stronie duże okno balkonowe - strona południowa

7. Jaki masz obecnie telewizor?
Panasonic TX-P50ST60E

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
HDR, 4K, niski input lag, szerokie kąty widzenia, kalibrację lub możliwość jako takiego ustawienia tv dla osiągnięcia jak najlepszych kolorów oraz aby dynamiczne sceny nie były rozmazane (głównie chodzi o sport i nie mam na myśli szachów)

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)?
4k i HD

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora?
Zestaw audio (amplituner), smartbox, komputer

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor?
od 4-12h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
bez znaczenia

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Seriale / Netflix / YT / komputer / kodi

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora?
Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
Okazjonalnie

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Różne pory - w dzień pomocne są zasłony i żaluzje

17. Preferencje co do wielkości?
55"

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba czerń odblaski
Słabe kolory, słaba czerń i smużenie

19. Preferencje co do marki?
Nie mam preferencji, ważne jest aby spełniał założenia

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne?
Nie musi posiadać

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Do 5000 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu?
Kalibracja na pewno się przyda.

Poczytałem trochę i poszukałem informacji w sieci na temat tv. Wiem, że wybór nie jest łatwy tym bardziej, że mam wyśrubowane wymagania, które ogranicza mój budżet. A w porównaniu z obecną skalibrowaną plazmą wszystko może wypaść blado.

Trudno w sieci znaleźć konkretne, rzeczowe dane, np. co do dokładnego odświeżania matrycy danego tv oraz czy matryca to VA czy IPS ale wyszperałem dwa modele tv z matrycami IPS oraz odświeżaniem 100Hz (godne polecenia):

- Philips 55PUS7502
- Panasonic TX-55FX780E

Czy te modele lub inne (poproszę o propozycje) spełnią swoją rolę?
 

Grzegorz K

New member
Stoję przed podobnym wyborem. Jeżeli denerwuje Cię słaba czerń i kolory, ale zdecydowałeś się na matrycę IPS to polecam Philips-a z Ambilight-em. Sam myślałem nad 55PUS7502. Później przeszedłem przez LG SK8500, SK9500 do LG 55B7. I szczerze mówiąc zwariowałem. Sam najchętniej zamknąłbym się w 5 000 zł, ale zupełnie nie wiem na co się zdecydować.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Stoję przed podobnym wyborem. Jeżeli denerwuje Cię słaba czerń i kolory, ale zdecydowałeś się na matrycę IPS to polecam Philips-a z Ambilight-em. Sam myślałem nad 55PUS7502. Później przeszedłem przez LG SK8500, SK9500 do LG 55B7. I szczerze mówiąc zwariowałem. Sam najchętniej zamknąłbym się w 5 000 zł, ale zupełnie nie wiem na co się zdecydować.




Mam pytanie o model LG SK8500 , jak ogólnie się sprawuję ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poczekajcie kilka dni.
Po plazmie powinien być kontynuatorem OLED Tv.
Ma być specjalna oferta na OLED TV Toshiby z Dolby Atmos. Z modeli LCD QLED Philipsa 55PUS8602 za 4999 zł
TcL 55X2 za 3999 zł
Samsung 55Nu8042 za 3999
 

Alf2

New member
Jakbym siebie słyszał...;)
Niemniej po wymianie sprzętu audio, stara plazma w nowym salonie już trochę zaczęła "trącić myszką", choć o obrazie złego słowa nie powiem:popcorn:


Sam mam obecnie 42st50 i bardzo żałuję, że nie wziąłem większego. Nie myślałbym o zmianie.[/QUOTE]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytałeś o model 55" - więc Toshiba też będzie 55" w tej ofercie.
Dla pierwszych 20 osób, które się wcześniej zapiszą specjalna, wyjątkowa oferta przedsprzedaży.
 

dariovico

New member
Dla podsumowania tematu - padło na Philipsa 55POS9002

Dzięki kiki!

Moja kobieta krzywo na mnie patrzyła, że wydałem tyle kasy na tv, ależ było gadania :D

Po podłączeniu i włączeniu tv z materiałem 4k uśmiech zagościł na jej twarzy :p Ambilight też zrobił swoje niewątpliwie :p
 
Do góry